Porażki polskich badmintonistów. Został tylko mikst

IAR
Piotr Grabka 31.07.2012
Nadieżda Zięba i Robert Mateusiak
Nadieżda Zięba i Robert Mateusiak, foto: PAP/Adam Ciereszko

Przemysław Wacha i Kamila Augustyn odpadli z rywalizacji singlistów w olimpijskim turnieju badmintonistów. Kontuzja Michała Łogosza wyeliminowała również nasz debel. W grze pozostał jedynie mikst.

Przemysław Wacha przegrał z Chińczykiem Chen Jinem 15:21, 8:21. Jego przeciwnik był brązowym medalistą olimpijskim z Pekinu. Reprezentant Polski nie załamywał rąk po porażce i podkreślał, że uległ bardzo silnemu rywalowi.

Kamila Augustyn przed swoim występem zdawała sobie sprawę z tego, że przyjdzie się jej zmierzyć z silną konkurentką. Po pojedynku z Dunką Tine Baun, przegranym wyraźnie 11:21, 6:21, Polka przyznała, że w starciu z mistrzynią Europy była po prostu bezradna.

Poważną kontuzją występ w Londynie przypłacił Michał Łogosz. W meczu przeciwko tajlandzkiej parze Bodin Issara - Maneepong Jongjit polski deblista zerwał sobie ścięgno Achillesa. Łogosz i Adam Cwalina mieli jeszcze do rozegrania jeden meczu grupowy, ale musieli wycofać się z rywalizacji.

O awans do ćwierćfinału miksta zagrają we wtorek Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba - ostatni reprezentanci Polski w olimpijskim turnieju badmintonistów. Po inauguracyjnym zwycięstwie nad Japończykami Shintaro Ikedą i Shiotą Reiko biało-czerwoni przegrali z Duńczykami Joachimem Fischerem i Christinną Pedersen 9:21, 21:14, 17:21.

Londyn 2012 - serwis specjalny >>>

pg

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!