Polskie Radio
Section05
badminton

Badminton: sport szybszy od Formuły 1. Co warto o nim wiedzieć?

Gdy myślimy o sporcie w kategoriach rekordów prędkości, jednym ze skojarzeń są wyścigi Formuły 1. Ale to badminton jest najszybszym sportem na świecie. Niedawno zawodnik z Indii nadał lotce rekordową prędkość 565 km/h. Niedługo z kolei rozpocznie się Puchar Polski w badmintonie; z tej okazji warto więc zapoznać się ze sportem, który można uprawiać w każdych warunkach.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Maciej Walecki badminton aktywność fizyczna sportowcy

NARODOWE DNI BADMINTONA 2023. ŚWIĘTO "KOMETKI"

Solidarni Razem – w 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego – pod tym hasłem odbyły się we Wrocławiu Narodowe Dni Badmintona. Historyczna Hala Stulecia we wtorek i środę zapełniła się pasjonatami badmintona z całej Polski. W obchodach udział wzięły dzieci i dorośli, badmintonowi amatorzy i wyczynowcy oraz Żołnierze, Ratownicy Medyczni, Strażacy, Kolejarze i Policjanci.
Zobacz więcej na temat:  badminton SPORT inne dyscypliny

NARODOWE DNI BADMINTONA PO RAZ ÓSMY

Największe badmintonowe wydarzenie w Europie wraca w tym roku znów do Wrocławia. Narodowe Dni Badmintona świętujemy tym razem w czerwcu, u progu wakacji. I tradycyjnie, kilka tysięcy badmintonistów i sympatyków dyscypliny zgromadzi się we wrocławskiej Hali Stulecia, by świętować dni najszybszej gry świata. To ósma edycja narodowych odchodów święta badmintona, po raz kolejny pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  badminton SPORT