Polski mistrz świata odpadł w eliminacjach

polskieradio.pl
Piotr Grabka 08.08.2012

Paweł Wojciechowski nie zaliczył pierwszej wysokości (5,35) i odpadł z olimpijskiej rywalizacji w skoku o tyczce. Do finału awansował Łukasz Michalski.

Wojciechowski został włączony do składu olimpijskiej reprezentacji Polski, mimo że nie zdołał - ze względu na problemy zdrowotne - uzyskać w tym sezonie w wyznaczonym przez PZLA terminie (1 maja-8 lipca) minimum uprawniającego do startu w igrzyskach (5,72).
Zimą zawodnik Zawiszy złamał kość jarzmową i musiał przejść operację. Gdy wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, 7 czerwca nabawił się w mityngu Diamentowej Ligi w Oslo kontuzji mięśnia dwugłowego. Musiał przerwać treningi i bardzo powoli w nie wchodził.
Na wniosek PZLA Polski Komitet Olimpijski (PKOl) przedłużył Wojciechowskiemu okres, w którym mógł walczyć o uzyskanie wymaganego wskaźnika do końca lipca, co jednak także zakończyło się niepowodzeniem. Mimo tego 24 lipca prezes PKOl Andrzej Kraśnicki podjął decyzję o dołączeniu lekkoatlety do składu.

Awans do piątkowego finału olimpijskiego wywalczył drugi z reprezentantów Polski - Łukasz Michalski, który z wynikiem 5,60 zajął w eliminacjach 8. miejsce.

Londyn 2012 - serwis specjalny >>>

pg

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!