Kajakarki pokazały moc. Mitrosz dołożyła wdzięk i urodę

Aneta Hołówek 09.08.2012
Karolina Naja (L) i Beata Mikołajczyk (P)
Karolina Naja (L) i Beata Mikołajczyk (P), foto: PAP/Adam Ciereszko

Beata Mikołajczyk i Karolina Naja zdobyły brązowy medal igrzysk w dwójkach kajakowych na 500 m. W olimpijskich finałach nie pobiegną polskie sztafety 4x400 m mężczyzn i 4x100 m kobiet.

Polskie Radio zaprasza do słuchania relacji i transmisji z Igrzysk Olimpijskich, które nadawane są na antenach Programu Pierwszego, Trzeciego i Czwartego Polskiego Radia.

Mikołajczyk i Naja przegrały tylko z osadami Niemiec i Węgier, a te trzy ekipy prowadziły w rywalizacji praktycznie od startu do mety, oddalając się stopniowo od rywalek. W końcówce Polki zaczęły trochę słabnąć, za to goniły je Chinki, ale bezskutecznie.

Kobiety lubią brąz. Medal dla kajakarek >>>

Beata
Beata Mikołajczyk i Karolina Naja

Mikołajczyk i Naja to nowe zestawienie dwójki kajakowej. Na olimpiadzie w Pekinie pierwsza z nich z Anetą Konieczną zdobyła srebro, a przed rokiem, w mistrzostwach świata w Szegedzie - brąz. Trener Tomasz Kryk zmienił skład ze względu na chorobę nowotworową Anety Koniecznej, która w maju przeszła operację.
W czwartek kajakarki wywalczyły dziewiąty medal dla Polski w londyńskich igrzyskach, a szósty brązowy. Dorobek ten uzupełniają złota - Tomasza Majewskiego w pchnięciu kulą i Adriana Zielińskiego w podnoszeniu ciężarów oraz srebro Sylwii Bogackiej w strzelectwie.
Na torze w Eton Marcin Grzybowski i Tomasz Kaczor wygrali zdecydowanie finał B rywalizacji w C2 na 1000 m, co dało im dziewiąte miejsce. Natomiast Aneta Konieczna była druga w finale B w K1 na 500 m, i została sklasyfikowana na dziesiątej pozycji.
Prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżyli w czwartek Piotr Wiaderek, Marcin Marciniszyn, Michał Pietrzak i Kacper Kozłowski startujący na Stadionie Olimpijskim w lekkoatletycznej sztafecie 4x400 m. Polacy zajęli piąte miejsce w pierwszym z dwóch biegów eliminacyjnych - 3.02,86, a po dyskwalifikacji ekip Dominikany i Wenezueli z drugiej serii awansowali do finału z ósmej lokaty.
Radość trwała niecałe pół godziny, bowiem jury rozpatrzyło pozytywnie odwołanie Wenezuelczyków, którzy byli nieznacznie szybsi od biało-czerwonych i wrócili na ósmą lokatę.

Bieg
Bieg sztafet 4x400 w Londynie

Wieczorem w sztafecie 4x100 m startowały kobiety. Marika Popowicz, Daria Korczyńska, Marta Jeschke i Ewelina Ptak z czasem 43,07 zostały sklasyfikowane, ex aequo z Bahamami, na dziewiątym miejscu.
Polki, brązowe medalistki tegorocznych mistrzostw Europy, w swej serii były czwarte, za Ukrainkami, Jamajkami i Niemkami.
Joanna Mitrosz po dwóch konkurencjach wieloboju w gimnastyce artystycznej - ćwiczeniach z piłką i z obręczą - zajmuje ósme miejsce z wynikiem 54,675. Pozostałe dwie konkurencje - układy z maczugami i wstążką - odbędą się w piątek.

Joanna
Joanna Mitrosz

Jako 15. finiszowała na otwartym akwenie w Hyde Parku w maratonie na 10 km Natalia Charłos. Urodzona w Niemczech pływaczka długo utrzymywała się w czołowej dziesiątce. Po dwóch okrążeniach była dziewiąta, a na trzeciej rundzie awansowała nawet na szósta lokatę. Jednak w końcówce wyraźnie zabrakło jej sił i na finałowej pętli spadła z 11. na 15. pozycję.
Michał Łoniewski przegrał w 1/8 finału taekwondo w kat. 68 kg z reprezentantem Afganistanu Rohullahem Nikpahem 5:12 i odpadł z rywalizacji.