Roznegliżowane olimpijki w kontrowersyjnym klipie (WIDEO)

PAP
Marcin Nowak 10.08.2012
Screen z klipu NBC - Bodies in motion
Screen z klipu NBC - "Bodies in motion", foto: NBC

Amerykańska stacja telewizyjna NBC wyemitowała kontrowersyjny film "Ciała w ruchu", pełnym ujęć skąpo odzianych sportsmenek, uczestniczących w zmaganiach olimpijskich.

Obrazy przedstawiały niemal całkiem odsłonięte pośladki, obnażone brzuchy i falujące biusty siatkarek plażowych; podwijające się spódniczki tenisistek czy zawodniczek w hokeju na trawie; nagie torsy prężących mięśnie pływaczek w pełnych wycięć kostiumach. Wszystko powielano w licznych powtórkach, często w zwolnionym tempie, a uzupełniał je podkład muzyczny złożony z piosenek dość jednoznacznie nawiązujących do seksu.
Taki wydźwięk filmu wzburzył i to poważnie purytańskich amerykańskich widzów. W internecie zawrzało. Pojawiły się zarzuty o seksizm, uprzedmiotowienie kobiet, często czołowych zawodniczek świata w swoich dyscyplinach, a nawet o pornografię.
Na niektórych forach można też spotkać się z pretensjami o dyskryminację wiekową, płci i rasizm, bowiem większość bohaterek filmu to młode dziewczyny o białej skórze, z nienagannymi figurami.

Stacja już wycofała kontrowersyjny klip ze swojej strony internetowej. NBC ma wyłączność na transmisje olimpijskich zmagań z Londynu na terenie USA.


man

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!