Polskie Radio
Section05
media

"Ich autorytety to ludzie zamieszani w organizowanie migracji". Wiceszef MSZ zareagował na materiał TVN

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński uważa, że autorytety TVN to ludzie zamieszani w organizowanie migracji do Europy, którzy są powiązani z podejrzanymi osobami w Ugandzie. To odpowiedź na materiał telewizji dotyczący rzekomej sprzedaży polskich wiz w Ugandzie. "Ale nawet te autorytety nie wystarczyły - ten materiał został dodatkowo zmanipulowany" - napisał wiceszef MSZ w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  TVN media imigranci w Europie Paweł Jabłoński bezpieczeństwo POLSKA społeczeństwo

Sprawa wiz. Kim są afrykańscy informatorzy TVN? O tych szczegółach stacji widzowie się nie dowiedzieli

Ugandyjczycy, którzy zapłacili za otrzymanie wizy, "oczekują sprawiedliwości" i czują się okradzeni przez "polski rząd" - wynika z materiału stacji TVN. Tymczasem mieszkańcy Afryki, którzy wierzyli, że dostaną wizy, w rzeczywistości płacili pośrednikom-oszustom. Internauci wskazali wiele nieścisłości i przekłamań w reportażu "Faktów TVN".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wiza imigracja TVN media społeczeństwo

Spotkanie ministra Jana Dziedziczaka z mediami polonijnymi i polskimi na Wschodzie

Przeciwdziałanie rosyjskiej propagandzie i budowanie dobrego wizerunku Polski za granicą to zdaniem ministra Jana Dziedziczaka jedne z głównych zadań mediów polonijnych i polskich na Wschodzie. Pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą spotkał się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z uczestnikami VI Światowego Forum Mediów Polonijnych i X Zjazdu Federacji Mediów Polskich na Wschodzie.
Zobacz więcej na temat:  Polonia Polacy za granicą Jan Dziedziczak kancelaria premiera media

Politycy PO grozili Michałowi Rachoniowi. Centrum Monitoringu Wolności Prasy złoży zawiadomienie do prokuratury

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zapowiedziało złożenie zawiadomienia do prokuratury w sprawie wydarzeń pod siedzibą TVP. CMWP SDP chce wiedzieć, czy nie doszło do złamania prawa. - Pod adresem Michała Rachonia padły groźby. Mieliśmy także do czynienia z próbą zastraszenia dziennikarza - powiedziała w rozmowie z portalem tvp.info Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum.
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń TVP dziennikarze media Platforma Obywatelska POLSKA społeczeństwo

Krzysztof Czabański o ataku na Michała Rachonia: Donald Tusk chce zamknąć usta dziennikarzom mediów publicznych

- Donald Tusk chce zamknąć usta dziennikarzom mediów publicznych - tak przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański komentuje poranne wydarzenia pod siedzibą Telewizji Polskiej i groźby pod adresem jej dziennikarza Michała Rachonia, podczas konferencji lidera PO.
Zobacz więcej na temat:  media Michał Rachoń TVP Platforma Obywatelska Rada Mediów Narodowych POLSKA społeczeństwo

W sieci wrze po starciu Rachonia i Tuska. Internauci oburzeni. "Wolność słowa według PO"

Donald Tusk zorganizował przed siedzibą Telewizji Polskiej konferencję prasową. Najpierw oświadczył, że politycy PO będą brali udział w programach emitowanych na antenach TVP, a chwilę później atakował dziennikarza mediów publicznych Michała Rachonia, który pytał o politykę resetu prowadzoną przez jego rząd. Tusk zagroził rozliczeniami i wezwaniem policji. Użytkownicy Twittera wskazują, że tak wygląda wolność słowa według opozycji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń Donald Tusk media koalicja obywatelska

Szokujące słowa Rozenka do Rachonia. Będzie zawiadomienie do prokuratury

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zapowiedziało złożenie zawiadomienia do prokuratury ws. wydarzeń pod siedzibą TVP. CMWP SDP chce wiedzieć, czy nie doszło do złamania prawa. - Pod adresem Michała Rachonia padły groźby. Mieliśmy także do czynienia z próbą zastraszenia dziennikarza – powiedziała w rozmowie z portalem tvp.info Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń Donald Tusk media telewizja Andrzej Rozenek koalicja obywatelska

"To apokalipsa". Proboszcz z Lampedusy o stanie wyjątkowym i ciągłym napływie migrantów

W środę od północy zarejestrowano na Lampedusie kolejne tysiąc osób. Na molo tłoczą się kolejni imigranci, którzy przybyli małymi łódkami. Ratownicy i funkcjonariusze różnych formacji policyjnych są wyczerpani - napisała wieczorem agencja Ansa. Funkcjonariusze Gwardii Finansowej musieli powstrzymać setki migrantów, którzy chcieli na siłę opuścić molo.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Europa Zachodnia Włochy Lampedusa imigranci w Europie imigracja media społeczeństwo kryzys migracyjny 2023