Polskie Radio
Section05
media

Media prywatne i publiczne - coraz niższe standardy?

Na kwietniowej konferencji prasowej podkomisji smoleńskiej dziennikarz "Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski powiedział do Antoniego Macierewicza: "jest pan kłamcą i przestępcą". Jak stwierdził prowadzący "Debatę Jedynki", zachowanie to było "przejawem tego, co dzieje się z polskim dziennikarstwem".
Zobacz więcej na temat:  Witold Gadowski media dziennikarstwo partie polityczne Gazeta Wyborcza dziennikarze etyka prasa radio telewizja internet

Komisja PE na Słowacji w związku ze zabójstwem Jana Kuciaka

Parlament Europejski zdecydował, że w sobotę na Słowacji rozpocznie się specjalna misja europarlamentu w związku z zabójstwem w tym kraju dziennikarza śledczego Jana Kuciaka. W misji mają wziąć udział europosłowie, w tym Ryszard Czarnecki z PiS. O sprawie mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Krzysztof Mieczysław Kaźmierczak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Słowacja zabójstwo dziennikarstwo Parlament Europejski media

Słowacja: śledztwo w sprawie zabójstwa dziennikarza

Słowacka policja wszczęła śledztwo w sprawie morderstwa dziennikarza śledczego Jana Kuciaka i jego partnerki Martiny Kusnirovej - poinformowali słowaccy urzędnicy. Dziennikarz był znany z pisania artykułów o oszustwach podatkowych. Został znaleziony martwy wraz ze swoją partnerką. O zabójstwie słowackiego dziennikarza i jego partnerki mówił w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Lewkowicz z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Słowacja dziennikarstwo zabójstwo media

Bulwersująca okładka "The Washington Times". Komentarze

Ambasador RP w USA Piotr Wilczek i Instytut Pamięci Narodowej wyrazili sprzeciw wobec artykułu w „The Washington Times”, który wiąże lokalizację niemieckich obozów koncentracyjnych w okupowanej Polsce z „antysemityzmem Polaków”. O publikacji amerykańskiego dziennika mówili w audycji Debata Dnia Anna Sarzyńska (portal wPolityce.pl), Michał Wróblewski („Fakt”) i politolog Paweł Krulikowski.
Zobacz więcej na temat:  Izrael media Holokaust Świadkowie Holokaustu II wojna światowa USA

NASZ WYWIAD Atak trolli i botów na Biełsat. Chodzi o program po rosyjsku

Opublikowany na antenie Biełsatu materiał o opłakanym stanie syberyjskich wsi za rządów Władimira Putina stał się celem zorganizowanego ataku w sieci. –  Mamy duży zasięg satelitarny, chcemy wnieść swój wkład w walkę z propagandą Rosji, więc ruszyliśmy z programem po rosyjsku. Staje się on coraz bardziej popularny i stąd reakcja – mówi portalowi PolskieRadio.pl Aleksy Dzikawicki, zastępca dyrektora Biełsatu.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Białoruś Raport Białoruś Biełsat BBC media Aleksiej Nawalny Agnieszka Romaszewska

Magierowski: 20 mln dla Biełsatu. Były rozmowy w MSZ

W budżecie na 2018 r. zaplanowano 20 mln zł dla TV Biełsat, stacji niezwykle ważnej dla interesów Polski za wschodnią granicą - powiedział we wtorek 6 lutego wiceszef MSZ Marek Magierowski. Jak dodał, resort rozmawiał już z szefową stacji Agnieszką Romaszewską-Guzy o "dalszej współpracy w tym względzie". W 2017 r. MSZ zmniejszył budżet telewizji z 17 mln zł do 5,6 mln zł; następnie wypowiedział umowę, na podstawie której przyznawano każdego roku środki. Romaszewska-Guzy alarmowała wówczas, że stacji grozi likwidacja.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT Biełsat media wolność słowa wolność prasy