Polskie Radio
Section05
media

Poseł PO i lichwiarskie interesy? "Przestał pracować dla kancelarii"

Arkadiusz Myrcha przez 2,5 roku był jednocześnie posłem i jednym z trzech wspólników toruńskiej kancelarii prawnej świadczącej usługi na rzecz firmy pożyczkowej, której właściciele są obecnie oskarżeni o lichwę i oszustwa - napisano na łamach środowej "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media Gazeta Polska oszustwa przestępczość pożyczka nieruchomości Arkadiusz Myrcha Platforma Obywatelska polityka

Nowa kadencja RMN. Joanna Lichocka: staramy się, by media publiczne silnie konkurowały na rynku

- Dzięki zaangażowaniu Krzysztofa Czabańskiego, również mojemu i Elżbiety Kruk, w poprzedniej kadencji Rady Mediów Narodowych zwłaszcza rozgłośnie regionalne Polskiego Radia otrzymały więcej pieniędzy, niż było to planowane - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Lichocka, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Joanna Lichocka TVP media publiczne dziennikarstwo media Polskie Radio Grzegorz Jankowski

Najbardziej opiniotwórcze rozgłośnie w kraju. Polskie Radio liderem

Polskie Radio jest najczęściej cytowanym nadawcą radiowym w kraju - wynika z najnowszego badania Instytutu Monitorowania Mediów. Wynik 1731 cytowań daje nam także drugie miejsce w rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. Rośnie liczba powołań na Polskie Radio 24 i Trójkę, które zanotowały kolejne wzrosty w rankingu cytowalności.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU POLSKA Polskie Radio media media publiczne społeczeństwo

POLSKIE RADIO 24 Zastępca red. nacz. "Gazety Lubuskiej": RPO też widzi próbę tłumienia krytyki prasowej

- Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek podzielił nasze wątpliwości, które zaowocowały powiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez marszałka woj. lubuskiego Elżbiety Polak przestępstwa - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 z-ca red. nacz. "Gazety Lubuskiej" Marcin Kędryna.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA lubuskie Gorzów Wielkopolski mobbing molestowanie seksualne społeczeństwo media sądownictwo Tadeusz Płużański Marcin Wiącek Rzecznik Praw Obywatelskich

Portal Polskiego Radia zablokowany na Białorusi. "Łukaszenka odcina ludzi od świata"

Na Białorusi zablokowano dostęp do portalu Polskiego Radia polskieradio.pl. Pod koniec lipca reżimowe władze w Mińsku uznały portal Polskiego Radia za "ekstremistyczny". Materiały białoruskiej służby Polskiego Radia są dostępne na Białorusi przez VPN, a także na falach radiowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polacy na Białorusi media Aleksander Łukaszenka Polskie Radio dla Zagranicy

"Żądamy natychmiastowego uwolnienia dziennikarki TVP". Europejska Unia Nadawców ws. Iryny Słaunikawej

Europejska Unia Nadawców włączyła się w działania na rzecz uwolnienia Iryny Słaunikawej skazanej na 5 lat kolonii karnej na Białorusi. "Żądamy natychmiastowego uwolnienia dziennikarki TVP World i wszystkich więźniów politycznych na Białorusi" - oświadczyła EBU. Kobieta została aresztowana po tym jak dwa lata temu relacjonowała protesty społeczne na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś reżim więźniowie polityczni dziennikarstwo media media publiczne TVP

Skazanie dziennikarki TVP. Lichocka: UE powinna nałożyć na Białoruś dalsze sankcje

Poseł PiS Joanna Lichocka powiedziała, że Unia Europejska powinna nałożyć dalsze sankcje na Białoruś za skazanie Iryny Słaunikawej. Wczoraj białoruski sąd skazał dziennikarkę TVP na pięć lat kolonii karnej. W Programie 1 Polskiego Radia poseł Lichocka podkreśliła, że "to niebywały skandal i drastyczne zerwanie norm cywilizacyjnych".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Magdalena Ogórek Joanna Lichocka TVP media publiczne Białoruś areszt dziennikarstwo media więźniowie polityczni