Polskie Radio
Section05
media

"Zobaczyć osobę". Marcin Nowak o podkastach "Słuchając drogi" realizowanych przez Centrum Myśli JPII

- Dla mnie to jest ciekawe doświadczenie, bo staram się tak rozmawiać z moimi gośćmi, żeby - oprócz spotkania z wiedzą, ich doświadczeniem i kompetencjami - można było też zobaczyć osobę - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Nowak z Centrum Myśli Jana Pawła II komentując rozpoczęty niedawno projekt podkastów "Słuchając Drogi".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 media Jan Paweł II radio internetowe

NASZ WYWIAD Rzecznik Episkopatu: musimy wspólnie szukać prawdy i dobra

- Rolą rzecznika i moim zadaniem jest, by o trudnych rzeczach mówić w taki sposób, żeby było to zrozumiałe dla przeciętnego człowieka, nawet jeśli nie do końca jest on blisko Kościoła - mówi o komunikacji w Kościele i społeczeństwie w rozmowie z portalem Polskieradio24.pl nowy rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Leszek Gęsiak SJ.
Zobacz więcej na temat:  Kościół aktualności katolickie wiara media komunikacja Przemysław Goławski POLSKA

Prawnik: możliwość stosowania sztucznej inteligencji ograniczać może aspekt prawny

- Możliwość zastosowania w ogóle sztucznej inteligencji w wielu obszarach wynika nie tylko z ograniczeń technologicznych, ale także z ograniczeń prawnych. I to jest coś, z czym w naszej pracy zawodowej spotykamy się na co dzień w naszej pracy zawodowej - mówił w Polskim Radiu 24 prawnik, Michał Karwasiński. Gościem audycji był także prawnik Jakub Szpringer.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Błażej Prośniewski ŚWIAT Europa Wielka Brytania Guardian media sztuczna inteligencja technologie technologie it prawo

Tajemnicza śmierć znanej dziennikarki. Kulisy śledztwa i ostatnich miesięcy życia Ireny Dziedzic

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe umorzyła pod koniec sierpnia śledztwo w sprawie m.in. nieumyślnego spowodowania śmierci Ireny Dziedzic. Prezenterka telewizyjna zmarła w listopadzie 2018 roku w wieku 93 lat. Okoliczności jej odejścia, podobnie jak ostatnie lata życia, owiane były tajemnicą. PAP dotarła do materiałów śledztwa.
Zobacz więcej na temat:  media dziennikarstwo śmierć POLSKA

Joanna Lichocka o dekoncentracji mediów: nie odczuwam nacisków USA, każdy może zabrać głos w debacie

- Traktuję wypowiedzi pani ambasador jako jeden z głosów w debacie - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Lichocka, poseł PiS, członek Rady Mediów Narodowych, odnosząc się do wypowiedzi ambasador USA na temat planów dekoncentracji mediów w Polsce. - Decydować o kształcie prawa będzie polski parlament - dodała.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio POLSKA polityka Joanna Lichocka media prawo

"Nie chcemy, aby cisza dyktatur powróciła". Apel białoruskiej noblistki o wolne media w jej kraju

- Białoruska noblistka Swiatłana Aleksijewicz, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Białorusi Andrei Bastunets oraz sekretarz generalny organizacji "Reporterzy bez Granic" Christophe Deloire wezwali w czwartek ONZ do wysłania misji obserwacyjnej na Białoruś w obronie mediów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś protest media Europa dziennikarze dziennikarstwo Swietłana Aleksijewicz

"Cenzura prewencyjna". Wiceprezes SDP o decyzji sądu ws. Piotra Nisztora

- W przypadku Piotra Nisztora mamy dokument, który jest sprzeczny z polską konstytucją. Ustawa zasadnicza zakazuje cenzury prewencyjnej - mówiła w Polskim Radiu 24 Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy i wiceprezes SDP. Chodzi o decyzję sądu ws. publikacji materiałów śledztwa dziennikarskiego prowadzonego przez Piotra Nisztora na temat szefa PZPN Zbigniewa Bońka. 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Nisztor Zbigniew Boniek media dziennikarstwo sąd sądownictwo