Polskie Radio
Section05
media

Jubileusz "Gazety Wyborczej". Jastrzębowski: zapewniała bezkarność komunistom, broniła ich interesów

- Gazeta zabezpieczała między innymi interesy komunistów. Dzięki medialnemu wsparciu zapewniano tym ludziom bezkarność. Kiedyś to środowisko nadawało ton intelektualny, dziś to karykatura samej siebie - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski (Salon24.pl). Gośćmi audycji byli także: Adrian Stankowski ("Gazeta Polska Codziennie") i Andrzej Rafał Potocki ("Sieci"). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gazeta Wyborcza media komunizm historia Polski

Niemiecki dziennik komentuje sejmowe głosowanie ws. Funduszu Odbudowy i uderza w polski rząd

Niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" napisał o sejmowym głosowaniu ustawy o zasobach własnych UE. Jak zaznaczył Florian Hassel, korespondent gazety, polski parlament nie tylko wyraził zgodę na "finansowany na kredyt fundusz UE, ale dał rządowi zielone światło na podział przypadających Polsce pieniędzy: 23,9 mld euro dotacji i 12,1 mld euro nisko oprocentowanych kredytów".
Zobacz więcej na temat:  Niemcy media ŚWIAT Unia Europejska fundusze europejskie fundusze unijne Europa Polska w Unii Europejskiej

"Wolność słowa" po rosyjsku. Jak wygląda praca dziennikarzy za naszą wschodnią granicą

3 maja obchodzony jest Światowy Dzień Wolności Prasy. Dzień ten został ustanowiony w 1993 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Nie inaczej powinno być w Rosji. Jednakże tam powodów do świętowania nie ma. Wręcz przeciwnie: media i dziennikarze są obecnie poddawani represjom. Są oni uznawani za "zagranicznych agentów", więzieni i zamykani w areszcie domowym.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja dziennikarze praca Kreml media wolność prasy wolność słowa

"Ta dekada jest przełomem w naszej części Europy". Michał Kłosowski o akcji "Opowiadamy Polskę światu"

Chodzi o pokazanie prawdziwej historii Polski, prawdziwej dumy z bycia Polakiem, tego, z czego my sami, jako Polacy, możemy być dumni i to, czym możemy się chwalić na świecie, zarówno wydarzeniami jak i postaciami - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Kłosowski, zastępca redaktora naczelnego miesięcznika "Wszystko co najważniejsze" odnosząc się do akcji "Opowiadamy Polskę światu".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Zdzisław Krasnodębski media

Płonące barykady, ranni policjanci. Zamieszki podczas demonstracji w Berlinie

30 tys. ludzi brało w sobotę udział w manifestacjach z okazji święta pracy w stolicy Niemiec. Podczas jednej z demonstracji wybuchły zamieszki, setki ludzi aresztowano, a ponad 30 policjantów zostało rannych. Płonące barykady, funkcjonariusze obrzucani butelkami i kamieniami - Berlin wysłał w świat fatalne obrazy - pisze w niedzielę prasa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy Europa media zamieszki

Zmiany kadrowe w Polska Press. Lichocka: dziwię się histerii opozycji. Oni abstrahują od zasad wolnorynkowych

- Dziwię się krytycznym opiniom i tej histerii, bo w takim razie oczekuję od polityków PO i ich propagandystów, żeby w taki sam sposób komentowali zmiany Agory w "Gazecie Wyborczej" i Discovery w TVN. Z tego, co napisała Dorota Kania, wynika, że tutaj nikt nie jest wyrzucany, tylko redaktorzy naczelni odeszli za porozumieniem stron - powiedziała Joanna Lichocka (PiS) w rozmowie z portalem wPolityce.pl, odnosząc się do sytuacji w Polska Press.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Lichocka Prawo i Sprawiedliwość PiS PKN Orlen Platforma Obywatelska opozycja media polityka POLSKA

"Doniesienia medialne często mijają się z prawdą". Sobolewski komentuje artykuły o raporcie NIK

- Jeśli takowy raport jest, to obowiązkiem osoby, która go przygotowała jest jego ujawnienie opinii publicznej, a nie posługiwanie się przeciekami medialnymi, które czasami mijają się z prawdą o duże odległości - mówił szef KW PiS Krzysztof Sobolewski komentując informacje portalu Onet. Portal pisało raporcie NIK stawiającym szefa rządu i szefa kancelarii rządu w złym świetle w kontekście wyborów korespondencyjnych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Sobolewski NIK Marian Banaś głosowanie korespondencyjne media CBA

"Opowiadamy Polskę światu". Artykuły z okazji rocznicy Konstytucji 3 maja w 50 mediach na całym globie

W ponad 50 mediach na świecie ukażą się w ten weekend teksty prezydenta i premiera RP, polskich historyków, intelektualistów, liderów opinii w kolejnej odsłonie globalnego projektu Instytutu Nowych Mediów "Opowiadamy Polskę światu". Okazją jest 230. rocznica Konstytucji 3 maja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA 3 Maja konstytucja 3 maja prezydent IPN Andrzej Duda Zdzisław Krasnodębski Wojciech Roszkowski media Jarosław Szarek

Obajtek: nie mam zamiaru robić żadnej rewolucji w Polska Press

- Decyzja sądu w sprawie skargi RPO jest decyzją bardzo kontrowersyjną i to nie jest moja prywatna opinia, tylko opinia renomowanych, międzynarodowych doradców prawnych, którzy dla nas pracują - powiedział w "Pulsie Biznesu" prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, odnosząc się do sytuacji w Polska Press. Jednocześnie zapewnił, że nie ma zamiaru robić żadnej rewolucji w tej spółce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PKN Orlen Daniel Obajtek media

Hanna Dołęgowska: Czwórka na wiosnę

- Zawsze kierujemy się hasłem, że Czwórka brzmi dobrze. Chodzi o brzmienie muzyczne, ale i brzmienie słów i treści, które wypowiadamy. Wiosna i maj to czas matur. Nasz program adresujemy do młodych ludzi, a egzamin dojrzałości jest ważnym momentem. Dlatego szczególnie jesteśmy z maturzystami - powiedziała Hanna Dołęgowska, dyrektor radiowej Czwórki w PR24.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka media publiczne media radio Polskie Radio 24 Hanna Dołęgowska W POLSKIM RADIU

Hanna Dołęgowska: Radiowa Czwórka na wiosnę

- Zawsze kierujemy się hasłem, że Czwórka brzmi dobrze. Chodzi o brzmienie muzyczne, ale i brzmienie słów i treści, które wypowiadamy. Wiosna i maj to czas matur. Nasz program adresujemy do młodych ludzi, a egzamin dojrzałości jest ważnym momentem. Dlatego szczególnie jesteśmy z maturzystami - powiedziała Hanna Dołęgowska, dyrektor radiowej Czwórki.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka media publiczne media radio Polskie Radio 24 Hanna Dołęgowska W POLSKIM RADIU