Bracia Gasol kontra "Dream Team". Bój o Londyn

Artur Jaryczewski 12.08.2012
Bracia Gasol kontra Dream Team. Bój o Londyn

Koszykarze Stanów Zjednoczonych w ostatnim dniu igrzysk w Londynie, w olimpijskim finale zmierzą się z mistrzami Europy - Hiszpanami.

Koszykarze USA pokonali w półfinale Argentynę 109:83, a mistrz Europy Hiszpania - Rosję 67:59. Finał pomiędzy USA i Hiszpanię będzie powtórką z Pekinu. Amerykanie po raz piąty, od kiedy na igrzyskach występują zawodowcy z NBA, zagrają o złoto. "Dream Team" tylko raz od 1992 roku nie wystąpił w finale igrzysk. Stało się to w 2004 roku w Atenach. Triumfowała wówczas Argentyna, a ekipa USA była trzecia.

Hiszpanie w swoim meczu półfinałowym przegrywali z Rosjanami do przerwy 20:31, ale po zmianie stron systematycznie niwelowali straty. Po 30 minutach był remis 46:46. Mistrzowie Europy byli zdecydowanie lepsi w czwartej kwarcie, w czym największa zasługa gwiazdy NBA Pau Gasola, który uzyskał double-double - 16 pkt i 12 zbiórek.