Mistrzowski pościg. Rosjanie ze złotym medalem!

IAR / PAP
Martin Ruszkiewicz 12.08.2012
Akcja Brazylijczyków w meczu z Rosją
Akcja Brazylijczyków w meczu z Rosją, foto: PAP/EPA/GEOFF CADDICK

Siatkarze Rosji zostali mistrzami olimpijskimi pokonując po zaciętym boju Brazylię 3:2 (19:25, 20:25, 29:27, 25:22, 15:9).

Mecz rozpoczął się po myśli Brazylijczyków, którzy w dwóch pierwszych setach dominowali na boisku. Trzecia partia miała być tylko postawieniem "kropki nad i". Mieli w górze nawet trzy piłki meczowe, ale żadnej z nich nie potrafili wykorzystać.

Obudzili się z kolei Rosjanie, którzy podjęli walkę i w końcówce trzeciego seta zachowali zimną krew. Wygrali 29:27 i odzyskali pewność siebie. Rewelacyjnie zagrał najwyższy zawodnik turnieju Dmitrij Muserski. To do niego najczęściej piłkę posyłał Siergiej Grankin, a on ich praktycznie nie marnował. Kolejne dwa sety należały do nich i po raz pierwszy od 1980 roku (wówczas jeszcze ZSRR) cieszyli się z olimpijskiego złota.

Załamani
Załamani siatkarze Brazylii po meczu z Rosją

Cztery lata temu Canarinhos sięgnęli również po srebro, w decydującym spotkaniu przegrywając z USA. Sborna w dwóch ostatnich igrzyskach kończyła rywalizację na najniższym stopniu podium.

Brązowy medal zdobyli Włosi zwyciężając 3:1 Bułgarię.

Rosja - Brazylia 3:2 (19:25, 20:25, 29:27, 25:22, 15:9)

Rosja: Taras Chtiej, Siergiej Grankin, Siergiej Tietuchin, Dmitrij Muserski, Maksym Michajłow, Aleksander Wołkow, Aleksiej Obmoczajew (libero) oraz Nikołaj Apałikow, Dmitrij Ilinych, Jurij Bierieżko, Aleksander Butko, Aleksander Sokołow.

Brazylia: Bruno Rezende, Wallace de Souza, Junios dos Santos, Murilo Endres, Lucas Saatkamp, Dante Amaral i Sergio Santos (libero) oraz Thiago Soares Alves, Rodrigo Santana, Ricardo Garcia.

Londyn 2012 - serwis specjalny >>>

IAR, PAP, mr

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!