Samochody dla rosyjskich medalistów

PAP
Marcin Nowak 15.08.2012

Prezydent Władimir Putin spotkał się w środę w Moskwie z rosyjskimi sportowcami, którzy stawali na olimpijskim podium w Londynie.

Polityk podziękował zawodnikom za wysiłek oraz wyraził zadowolenie z liczby zdobytych przez nich medali.
- W imieniu całego narodu bardzo wam dziękuję. Wasze występy były wspaniałym spektaklem, który napełnił dumą serca miliony rodaków - powiedział Putin.
Jak dodał, 82 olimpijskie krążki należy ocenić jako sukces.
- Może nie wszystkie zakładane wcześniej cele zostały zrealizowane, ale można mówić o poprawie w porównaniu z poprzednimi igrzyskami. Mimo że zajęliśmy dopiero czwarte miejsce w tabeli medalowej, to jednak przywieźliśmy o 10 krążków więcej niż w 2008 roku - podkreślił prezydent.
Rosyjscy sportowcy w stolicy Wielkiej Brytanii zdobyli 24 złote medale, 26 srebrnych i 32 brązowe. Na pierwszym miejscu w klasyfikacji znalazły się Stany Zjednoczone (104 krążki - 46 złote, 29 srebrnych i 29 brązowych), na drugim Chiny (88 - 38, 27 i 23), a na trzecim gospodarze imprezy Brytyjczycy (65 - 29, 17 i 19).
Zawodnicy odebrali po ceremonii luksusowe prezenty. Ci, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium, dostali Audi A8, zdobywcy drugiego miejsca - Audi A7, a brązowi medaliści - Audi A6.


man

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!