Polskie Radio
Section05
Moskwa

Organizacje związane z Nawalnym uznane za ekstremistyczne. Jest decyzja moskiewskiego sądu

Moskiewski sąd uznał organizacje związane z Aleksiejem Nawalnym za ekstremistyczne. Wnioskowała o to stołeczna prokuratura. Sąd ogłosił natychmiastowy zakaz działalności Fundacji Walki z Korupcją i regionalnych sztabów polityka. Według niezależnych komentatorów, w ten sposób Kreml chce wyeliminować opozycję z udziału w zaplanowanych na 19 września wyborów parlamentarnych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Europa Aleksiej Nawalny sąd Moskwa

W Moskwie rozpoczyna się 14. Festiwal Filmów Polskich "Wisła"

W Moskwie rozpoczyna się w czwartek 14. Festiwal Filmów Polskich "Wisła". Widzowie w stolicy Rosji zobaczą kilkadziesiąt obrazów w sześciu grupach tematycznych. Prace polskich reżyserów będą prezentowane w czterech stołecznych kinach. Ceremonia otwarcia Festiwalu odbędzie się w kinie "Chudożestwiennyj", które jest najstarszą salą kinową w Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Moskwa festiwal filmowy film polski

Sąd rozpatrzy pozew Nawalnego przeciwko rzecznikowi Kremla. Chodzi o wypowiedź ws. współpracy ze służbami USA

Moskiewski sąd przyjął i rozpatrzy pozew Aleksieja Nawalnego przeciwko Dmitrijowi Pieskowowi - podał dziennik "Nowaja Gazieta". Opozycyjny polityk żąda od rzecznika Kremla sprostowania wypowiedzi, w której Dmitrij Pieskow zarzucił Aleksiejowi Nawalnemu współpracę z amerykańskimi służbami specjalnymi.
Zobacz więcej na temat:  Aleksiej Nawalny Moskwa Rosja Władimir Putin Kreml ŚWIAT Europa sąd areszt