Polskie Radio
Section05
Moskwa

Ambasada RP oburzona zakłamywaniem zbrodni katyńskiej. "Zafałszowano odpowiedzialność NKWD"

Polska ambasada w Moskwie jest oburzona próbami zakłamywania historii podejmowanymi przez środowiska związane z władzami Rosji. Polscy dyplomaci w specjalnym komunikacie zauważają, że w trakcie niedawnej konferencji naukowej zorganizowanej w Twerze, została podniesiona kwestia rewizji oficjalnego stanowiska rosyjskich władz w sprawie zbrodni katyńskiej.
Zobacz więcej na temat:  Zbrodnia Katyńska Katyń 1940 historia Polski pamięć zbrodnie sowieckie Moskwa Rosja POLSKA

Broniewski miał mieszkać w Londynie. Do Polski wrócił dla żony

75 lata temu Władysław Broniewski, pomimo wielu obaw, powrócił z emigracji do Polski. Mało jednak brakowało, by resztę życia spędził poza ojczyzną. Do powrotu skłoniła go pewna informacja otrzymana kilka miesięcy wcześniej.
Zobacz więcej na temat:  Władysław Broniewski historia Polski historia Europy HISTORIA literatura książki poezja wiersze Lwów Warszawa ZSRR Moskwa Jerozolima Palestyna Auschwitz miłość

Otrucie Nawalnego. Jest skarga do sądu na bezczynność rosyjskich śledczych

Moskiewski sąd zbada, czy organy ścigania nie naruszyły prawa, odmawiając wszczęcia postępowania w sprawie próby otrucia Aleksieja Nawalnego. Skargę na bezczynność Komitetu Śledczego złożyli współpracownicy lidera opozycji. Rosyjski polityk od 20 sierpnia jest w śpiączce i przebywa w berlińskiej klinice Charite.
Zobacz więcej na temat:  Aleksiej Nawalny Rosja polityka Europa Władimir Putin ŚWIAT Moskwa