Polskie Radio
Section05
Władimir Putin

USA: Chiny technologicznie wspierają rosyjski przemysł

Państwo Środka pomaga Rosji w zwiększaniu potencjału przemysłu zbrojeniowego, a także w poprawianiu zdolności satelitarnych i kosmicznych. Tym samym wzmacnia Moskwę w agresji przeciwko Ukrainie - zaznaczyli wysocy przedstawiciele administracji Białego Domu, cytowani przez CNN.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Stany Zjednoczone USA Chiny Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2024 Europa serwis wschodni Rosja technologie Pekin Moskwa Xi Jinping Władimir Putin GOSPODARKA

"Białoruś jest dla Rosji jak laboratorium represji". Białoruscy dziennikarze ostrzegają

Białoruś jest dla Rosji laboratorium represji - napisali dziennikarze portalu "Ważne Historie". W ich ocenie trwająca dwudniowa wizyta Aleksandra Łukaszenki w Moskwie to dla Władimira Putina okazja, aby skorzystać z białoruskich doświadczeń w zwalczaniu oponentów reżimu. "Jeśli chcecie wiedzieć, co jutro czeka opozycję w Rosji, to popatrzcie, co dziś dzieje się z opozycją na Białorusi" - napisali dziennikarze "Ważnych Historii"
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Rosja represje Aleksander Łukaszenka Władimir Putin

NASZ WYWIAD Rosja ponownie uderzy na Kijów? Ekspert kreśli scenariusze

- Jeżeli ofensywa, którą planują Rosjanie, będzie przebiegała po ich myśli, to możliwe, że spróbują ponownie uderzyć na Kijów - ocenia Katarzyna Chawryło, analityczka Ośrodka Studiów Wschodnich, znawczyni Rosji. Dodaje, że Kreml wywołuje w społeczeństwie poczucie, iż jest to kolejna "wielka wojna ojczyźniana".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2024 serwis wschodni Rosja Kreml Władimir Putin Moskwa społeczeństwo

Tylko u nas Białoruski opozycjonista: daję Łukaszence pół roku po upadku Putina

- Aleksandr Łukaszenka ma głęboko zakorzenioną niechęć do wolności i demokracji, bo jest człowiekiem Wschodu - dobrze dogaduje się z Putinem i jemu podobnymi dyktatorami, a wolnych ludzi uważa za niebezpiecznych - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl białoruski opozycjonista Aleś Michalewicz. Rozmówca Macieja Jastrzębskiego mówił również o ciągnących się prześladowaniach opozycjonistów przez Mińsk, o współpracy i o postępującej integracji Białorusi z Rosją.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wschodnia Białoruś Aleksander Łukaszenka Rosja Władimir Putin

Prezydent Andrzej Duda wzywa kraje NATO do zwiększenia wydatków na armię do 3 proc. PKB

Więcej pieniędzy na obronność w ramach NATO - to apel prezydenta Andrzeja Dudy w 75. rocznicę utworzenia Paktu Północnoatlantyckiego. Z tej okazji polski prezydent skierował do przywódców Sojuszu list, w którym ponowił swą propozycję zwiększenia przez kraje NATO wydatków na armię do trzech procent PKB.
Zobacz więcej na temat:  NATO Rosja Władimir Putin wojna na Ukrainie Ukraina zbrodnie wojenne