Dramat polskiej żeglarki. Błąd może ją kosztować medal

PAP
Marcin Nowak 04.08.2012
Zofia Noceti-Klepacka
Zofia Noceti-Klepacka, foto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Zofia Noceti-Klepacka spadła z drugiego na piąte miejsce po ośmiu wyścigach w olimpijskich regatach, które odbywają się u wybrzeży Weymouth.

Liderką pozostała Hiszpanka Marina Alabau.
Polka - wicemistrzyni świata w windsurfingowej klasie RS:X, po dniu przerwy i dwóch czwartkowych zwycięstwach, była w sobotę w świetnym nastroju. Prysł on jednak tuż przed rozpoczęciem siódmego wyścigu. Klepacka niczym ryba w sieci "zaplątała się" na starcie w stawce 25 zawodniczek. Potem je goniła prawie z ostatniej pozycji, kończąc rywalizację na dziewiątym miejscu.
W ósmym była na drugiej-trzeciej pozycji i zamiast odbić na metę, zawodniczka YKP Warszawa popłynęła na jeszcze jedno okrążenie, przez co zajęła 22. lokatę.
- To się zdarzyło Zosi po raz pierwszy w karierze. Miała, tak jak wszystkie zawodniczki, pokonać cztery "kółka", a ona poszła niepotrzebnie na górny znak kursowy i tym samym zaliczyła piąte okrążenie - powiedział trener kadry Paweł Kowalski.
W sobotę panowały na akwenie dobre warunki pogodowe dla żeglarzy. Przy zachmurzonym niebie wiatr wiał z siłą pięciu stopni w skali Beauforta.
W niedzielę planowane są dwa ostatnie wyścigi, a finałowy, dla dziesięciu najlepszych zawodniczek - we wtorek.
Czołówka w klasie RS:X kobiet po ośmiu wyścigach:
1. Marina Alabau (Hiszpania) 15 pkt
2. Lee-El Korzits (Izrael) 18
3. Olga Masliwiec (Ukraina) 27
4. Tuuli Petaja (Finlandia) 32
5. Zofia Noceti-Klepacka (Polska) 33
6. Moana Delle (Niemcy) 34


man

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!