Polskie Radio
Section05
żeglarstwo

Popłynąć daleko, daleko. Aż poza horyzont

Tym razem zaczniemy od opowieści o podróżach: tych wymarzonych, niezwykłych i, jak się okazuje, całkiem możliwych do zrealizowania, nawet w czasie roku szkolnego, a potem będzie już tylko ciekawiej: dr Tomasz Rożek odpowie na bardzo trudne pytania.  Będzie też  ważna rozmowa o tym, gdzie i do kogo mogą się zwrócić o pomoc dzieci, które są w trudnej sytuacji.
Zobacz więcej na temat:  podróże żeglarstwo Fryderyk Chopin Atlantyk karaiby szkoła NAUKA Kasia Stoparczyk Tomasz Rożek pomoc dzieci koronawirus

Wrzesień pod żaglami. "To sposób, by przedłużyć sobie lato"

- Jesień jest bardzo fajną porą roku na żeglowanie. Nie ma tłoku w marinach, mniej łódek pływa na szlaku - mówi Jacek Turczynowicz ze szkoły żeglarskiej Yachitng.edu.pl. - To też dobry moment na to, żeby rozpocząć przygodę z żeglarstwem i zrobić patent. Kursy organizowane są przez cały rok, ale poza sezonem kosztują mniej. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka STYL ŻYCIA aktywność fizyczna hobby żeglarstwo Patryk Kuniszewicz Adrianna Janiszewska

Zaplanuj bezpieczne i ciekawe wakacje pod żaglami

Jeśli zastanawiacie się jeszcze w jaki sposób spędzić wakacje podpowiadamy: jazda własnym samochodem nie narazi nas na wirusa, jacht profesjonalnej firmy będzie odkażany a miejsca, jakie kapitan wybierze na wasze noclegi mogą być piękne i oddalone od tłumów na plaży. Autorzy "Rodziny pod żaglami" wiedzą, że odpoczynek pod żaglami to w obecnej sytuacji bezpieczny sposób na spędzenie czasu wolnego z rodziną.
Zobacz więcej na temat:  podróże żeglarstwo