Polskie Radio
Section05
żeglarstwo

Zaplanuj bezpieczne i ciekawe wakacje pod żaglami

Jeśli zastanawiacie się jeszcze w jaki sposób spędzić wakacje podpowiadamy: jazda własnym samochodem nie narazi nas na wirusa, jacht profesjonalnej firmy będzie odkażany a miejsca, jakie kapitan wybierze na wasze noclegi mogą być piękne i oddalone od tłumów na plaży. Autorzy "Rodziny pod żaglami" wiedzą, że odpoczynek pod żaglami to w obecnej sytuacji bezpieczny sposób na spędzenie czasu wolnego z rodziną.
Zobacz więcej na temat:  podróże żeglarstwo

Przez żołądek do serca.. Co jedzą żeglarze 

Zbliża się lato. Już niedługo Kalinka i jej rodzice wyruszą w morską podróż, odwiedzając po drodze kilka krajów dopłyną do Adriatyku - odnogi Morza Śródziemnego. Trasę tę pokonywali także rok temu, ale dziś wyprawa będzie bardziej wymagająca. Z powodu pandemii wirusa Covid-19, zwiedzanie lądu będzie utrudnione, a posiłki trzeba będzie przygotowywać na jachcie. A trzeba wiedzieć, że przygotowywanie posiłków na jachcie to wcale nie taka łatwa sprawa.
Zobacz więcej na temat:  żeglarstwo podróże

Jak pomagać zwierzętom podczas żeglugi?

W audycji "Rodzina pod żaglami" zaprosiliśmy Was do wysłuchania rozmów o tym jak i gdzie pomagać zwierzętom. Pretekstem dla takich rozważań jest dzień 22 maja kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Praw Zwierząt. Zwierzęta też odczuwają emocje więc powinniśmy otaczać je opieką. Jak wyglądałyby plaże nadmorskie bez mew a oceany bez ryb? Naszej żeglującej po morzach i oceanach rodzinie, ubarwia świat także kotka pływająca na jachcie. 
Zobacz więcej na temat:  podróże żeglarstwo