X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Finlandia

Jak Finlandia walczy z rosyjską dezinformacją

W Świecie w Powiększeniu rozmowa o Finlandii, gdzie w głośnym procesie skazano dwóch działających na rzecz Rosji aktywistów: Ilję Janitskina i Johana Backmana. Wyrok nie jest prawomocny, a obrona już zapowiedziała apelację. O to, w jaki sposób Finlandia walczy z rosyjskimi wpływami zapytaliśmy Piotra Szymańskiego z Ośrodka Studiów Wschodnich. 
Zobacz więcej na temat:  Finlandia Rosja propaganda dezinformacja Europa Wschodnia

Spotkanie Trumpa z Putinem. Teraz część w poszerzonym składzie

Prezydent Rosji Władimir Putin przed spotkaniem mówił, że nadszedł czas na rozmowę z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem o stosunkach wzajemnych i o licznych, trudnych sprawach międzynarodowych. W Helsinkach rozpoczęła się druga część szczytu Trump-Putin - po spotkaniu w cztery oczy trwają rozmowy w poszerzonym składzie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Finlandia Rosja Stany Zjednoczone Donald Trump Władimir Putin

"Trump i Putin mają wiele tematów do omówienia"

Prezydent Stanów Zjednoczonych w niedzielę wieczorem przyleci do Finlandii. W poniedziałek w Helsinkach zaplanowane jest spotkanie Donalda Trumpa z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem. Jednodniowy szczyt Stany Zjednoczone-Rosja wzbudza ogromne kontrowersje w Europie. Scenariusz spotkania obu polityków spróbował nakreślić w Polskim Radiu 24 Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Trump Władimir Putin USA Stany Zjednoczone Rosja Helsinki Finlandia Europa Wielka Brytania Artur Wróblewski