Polak przegrał, ale i tak pobiegnie w półfinale

Artur Jaryczewski 06.08.2012
Marcin Lewandowski
Marcin Lewandowski, foto: PAP/Jacek Kostrzewski

Mistrz Europy z Barcelony (2010) Marcin Lewandowski pobiegnie w półfinale 800 m igrzysk w Londynie. Polak był szósty w swojej serii z czasem 1.47,64.

Na samym początku biegu, na pierwszym wirażu Lewandowski został popchnięty przez innych zawodników. Nie wytrąciło go to jednak z biegu i cały czas trzymał się na czwartej pozycji i wyglądało, że będzie chciał zaatakować na ostatniej prostej. W końcówce zabrakło mu jednak szybkości. Trenujący ze swoim bratem Tomkiem lekkoatleta musiał uznać wyższość pięciu zawodników.

Po biegu Polak złożył skargę, na to, że został podcięty. Sędziowie po godzinie analiz przyznali rację Lewandowskiemu i zawodnik bydgoskiego Zawiszy wystartuje w półfinale.

Adam Kszczot, który zajął trzecie miejsce w swojej serii eliminacyjnej również zapewnił sobie udział we wtorkowym półfinale. Brązowy medalista mistrzostw Europy z Barcelony (2010) uzyskał wynik 1.45,99.