Z takim nastawieniem można przegrać z każdym

polskieradio.pl
Aneta Hołówek 06.08.2012
Trener reprezentacji Polski Andrea Anastasi
Trener reprezentacji Polski Andrea Anastasi , foto: PAP/Adam Ciereszko

- Australijczycy postawili nam dziś twarde warunki. My niestety wyszliśmy na parkiet zupełnie nieprzygotowani na walkę - powiedział trener reprezentacji Polski Andrea Anastasi.

Polskie Radio zaprasza do słuchania relacji i transmisji z Igrzysk Olimpijskich, które nadawane są na antenach Programu Pierwszego, Trzeciego i Czwartego Polskiego Radia.

Biało-czerwoni przegrali w poniedziałek z Australijczykami 1:3 i stracili szanse na pierwsze miejsce w grupie. To oznacza, że w ćwierćfinale spotkają się prawdopodobnie z Rosjanami lub Brazylijczykami.

Australijczycy rozłożyli na łopatki polskich siatkarzy >>>

Andrea Anastasi (trener reprezentacji Polski): "Australijczycy postawili nam dziś twarde warunki. My niestety wyszliśmy na parkiet zupełnie nieprzygotowani na walkę. Kiedy towarzyszy ci takie nastawienie, możesz przegrać z każdym. Brakowało nam koncentracji, popełniliśmy mnóstwo błędów. Wczesną porą rozgrywania meczu nie można tego tłumaczyć".
Jon Uriarte (trener reprezentacji Australii): "To dla nas doskonałe zwieńczenie wielu miesięcy ciężkiej pracy. Zrobiliśmy olbrzymi krok naprzód, a drużyna wciąż się rozwija, robi postępy. Pokazaliśmy w Londynie, że jesteśmy w stanie nawiązać walkę z najlepszymi. Z Włochami przegraliśmy 2:3, a Polskę udało nam się pokonać. Lepszego zakończenia igrzysk nie mogliśmy sobie wyobrazić".
Marcin Możdżonek (kapitan reprezentacji Polski): "Graliśmy słabo w ataku, mieliśmy niską skuteczność. Oni natomiast podbijali mnóstwo piłek i świetnie spisywali się w kontrze. Blok też im doskonale funkcjonował. Możemy się pocieszać, że wahania formy na turnieju olimpijskim mamy nie tylko my. Poziom siatkówki na świecie bardzo się podniósł, to już nie te czasy, kiedy można lać wszystkich. Każdy zespół na igrzyskach ma przed sobą cel, który chce osiągnąć. Dla niektórych jest to wygranie seta, dla innych - meczu".
Igor Yudin (atakujący reprezentacji Australii): "Chcieliśmy jak najlepiej zakończyć rywalizację w igrzyskach. W Londynie pokazaliśmy, że potrafimy walczyć z najlepszymi. Myślę, że dzisiejsze zwycięstwo nad Polską to największy sukces w historii australijskiej siatkówki. Złożyły się na niego zarówna nasza naprawdę bardzo dobra gra, jak i słabszy dzień rywali".

Londyn 2012 - serwis specjalny >>>


ah, PZPS

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!