Została jedna walka. Michalik z brązowym medalem?

polskieradio.pl
Piotr Grabka 08.08.2012
Monika Michalik (czerwony strój)
Monika Michalik (czerwony strój), foto: PAP/EPA/Bartłomiej Zborowski

Monika Michalik będzie walczyła o brązowy medal olimpijski. W repasażach turnieju zapaśniczego w stylu wolnym w wadze 63 kg wygrała z Koreanką Un Gyong Choe.

Iwona Matkowska i Monika Michalik przegrały swoje ćwierćfinałowe walki w rywalizacji zapaśniczek w stylu wolnym. Matkowska przegrała z Marią Stadnik z Azerbejdżanu w kategorii 48 kg, Michalik ulegała Chince Ruixue Jing 0:3 w kategorii 63 kg. Ich dalszy los zależał od wyników półfinałów.

Na początek rywalizacji Matkowska, aktualna mistrzyni Europy, pokonała reprezentantkę Argentyny Patricię Alejandro Bermudez 4:0. W 1/8 finału wygrała zaś z reprezentantką Mongolii Otgontsetseg Davaasukh 5:2.

Ostatecznie Matkowska wystąpiła w repasażach. Szansę walki o brązowy medal Polka otrzymała dzięki awansowi do finału swojej pogromczyni Marii Stadnik z Azerbejdżanu. Niestety, w repasażu Matkowska przegrała z Amerykanką Clarissą Kyoko Mei Ling Chun, która położyła ją na łopatki i nie wystąpi w pojedynku o brąz.

Michalik jeszcze w grze

Natomiast Michalik w swojej pierwszej walce (w eliminacjach miała wolny los) pokonała Nigeryjkę Blessing Oborududu 3:0. Polka uległa jednak w ćwierćfinale Chince Ruixue Jing 0:3, lecz jej rywalka wygrała także półfinał i to pozwoli naszej zapaśniczce walczyć w repasażach.

W repasażu znów szczęście uśmiechnęło się do Polki, która wygrała z Koreanką Un Gyong Choe. Jej ostatnią rywalką będzie Rosjanka Liubow Wołosowa.

Londyn 2012 - serwis specjalny >>>

pg, mr

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!