Sytuacja na Wschodzie - śledzimy sytuację na Ukrainie; informacje pojawiają się na bieżąco w "Aktualnościach Jedynki" oraz w pasmach publicystycznych: "Sygnały dnia", "W samo południe", "Ekspres Jedynki" oraz "Polska i świat". We współpracy z Polskim Radiem dla Zagranicy Wiadomości po ukraińsku - przez cały tydzień, po godz. 10.00, 14.00 i 17.00.
"Jedyna taka loteria". Między 14 lutego a 13 marca trwa okres przyjmowania zgłoszeń do "Jedynej takiej loterii". Do wygrania są radia DAB+, miniwieże oraz nagroda główna - samochód osobowy. Informacje o laureatach będą pojawiać się regularnie na antenie Programu 1 Polskiego Radia.
Aby wziąć udział w loterii "Jedyna taka Loteria", wystarczy zgłosić swój udział za pomocą SMS-a o treści JEDYNKA.IMIE.MIEJSCOWOSC na numer 72862 (koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT). Prawidłowo zgłoszony SMS bierze udział w trzech losowaniach: jednym losowaniu nagród dziennych (radio DAB+), jednym losowaniu nagród tygodniowych (miniwieża) oraz losowaniu nagrody głównej (samochód). Każdy uczestnik może wziąć udział w loterii dowolną liczbę razy. Okres przyjmowania zgłoszeń trwa od 14 lutego do 13 marca br. Informację o laureacie nagrody dziennej będzie można usłyszeć w "Sygnałach dnia", tygodniowej w poniedziałkowym "Ekspresie Jedynki", a nagrody głównej, ostatniej nagrody dziennej oraz ostatniej tygodniowej - w audycji specjalnej, która rozpocznie się w Jedynce 14 marca po godz. 9.00. Loteria jest przeznaczona dla osób, które ukończyły 18 lat. Regulamin dostępny jest na: www.uniqueone.pl oraz www.loteria.polskieradio.pl. Organizatorem loterii audioteksowej jest Unique One Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

09.00-12.00 - "Cztery pory roku" - zaprasza Joanna Racewicz
W audycji nadal rozmawiamy o różnorakiej pomocy uchodźcom i na pograniczu, i w innych miastach. Goście: Marta Majewska, burmistrz Hrubieszowa, Weronika Marczuk - pochodząca z Ukrainy aktorka, producentka, radca prawny, Prezes Ambasady Kobiet w Ukrainie - jak możemy pomóc Ukraińcom? Wsparcie prawne dla uchodźców - szukanie pracy, tłumaczenie dokumentów etc. Goście: Marcin Romanowski, podsekretarz stanu Min. Sprawiedliwości i Igor Janke - Instytut Wolności.
Krynica - Fundacja Pojednanie sprowadza uchodźców z Winnicy, Chmielnika i Kijowa. Już pomogła niemal stu osobom z Ukrainy, mieszkają w domach prywatnych i sanatoriach w Krynicy. Mają napływać kolejne osoby, w tym pochodzenia polskiego - (materiał M. Chrobak). Koło Gospodyń Wiejskich w Horyńcu Zdroju. Goście: Ewa Dzikiewicz i Beata Ługowska.
"Mądre babcie" dla Ukrainy - Beata Borucka, znana w sieci jako współtwórczyni fejsbukowej grupy Mądra Babcia namawia do zastania przyszywaną babcią dla przybywających do Polski rodzin z Ukrainy. Na czym może polegać takie wsparcie? Jak ważne jest osobiste doświadczenie (to czasem są osoby, które same urodziły się tuż po wojnie, których rodzice przeżyli II wojnę światową). Gość: Beata Borucka.
13.00-15.00 - "Muzyczna Jedynka" - zaprasza Zbigniew Zegler
19.30-20.00 - "Eureka" - zaprasza Katarzyna Kobylecka
Tryzub - geneza symbolu Ukrainy
Tryzub (trójząb) - to znak wpisany w herb Ukrainy. Na tle tego symbolu transmitowane są wystąpienia prezydenta Ukrainy z atakowanego Kijowa. Jaki jest rodowód tego znaku? Gość: prof. Władysław Duczko - archeolog z Akademii im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.
Pradzieje Wawelu (Patronat PR)
Najstarsze wawelskie zabytki archeologiczne powracają na wystawę po przeszło 60 latach. Odnalezione na wawelskim wzgórzu eksponaty, datowane na okres pradziejowy, można już oglądać na nowej ekspozycji "Pradzieje Wawelu", stanowiącej uzupełnienie wystawy "Wawel Zaginiony". Gość: Paweł Kajfasz - archeolog, jeden z kuratorów ekspozycji.
LITERATURA W JEDYNCE:
10.35 - "Naszyjnik królowej" Aleksandra Dumasa. Słuchowisko z 1969 roku, w jednej z głównych ról - Jerzy Nowak.
21.45 - "Chłopi" W. Reymonta w interpretacji Krzysztofa Gosztyły (Radiobook).
23.50 - "Dziunia, ale dama". Książka o Hance Bielickiej. Autor: Katarzyna Droga. Wydawnictwo Znak.
Płyta tygodnia - "Sześć oceanów - piosenki 1962-2013" - Agnieszka Osiecka
00.00-01.00 - "Nocna strefa" - prowadzą Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński
00.55-01.00 - "Przypadki słowa" / Tadeusz Zawadowski "Raport z czasów zarazy" - aut. Iwona Smolka.
01.00-02.00 - "Fantazja polska" (powtórzenie) - prowadzi Marek Zwyrzykowski
Grażyna Bacewicz I Kwintet fortepianowy, wyk. Krystian Zimerman - fortepian, Kaja Danczowska - skrzypce, Agata Szymczewska - II skrzypce, Ryszard Groblewski - altówka, Rafał Kwiatkowski - wiolonczela, Grażyna Bacewicz Divertimento na orkiestrę smyczkową, wyk. Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus, dyr. Agnieszka Duczmal, Romuald Twardowski Serenada na orkiestrę smyczkową, wyk. Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus, dyr. Agnieszka Duczmal
02.00-06.00 - "Muzyczna noc Euroradia" - prowadzi Krzysztof Dziuba
Schumann, Bach, Leopold I, Liszt, Warlock, Mozart, Alfven, Humperdinck, Champagne, Ponchielli, Massenet, Moniuszko
06.00-07.00 - "Fantazja polska" (premiera) - prowadzi Marek Zwyrzykowski
Mikołaj Górecki Uwertura na orkiestrę smyczkową, wyk. Polska Filharmonia Kameralna Sopot, dyr. Wojciech Rajski, Mikołaj Górecki Concerto Notturno na skrzypce i orkiestrę smyczkową, wyk. Piotr Pławner - skrzypce, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, dyr. Wojciech Rajski, Mikołaj Górecki Divertimento na orkiestrę smyczkową, wyk. Polska Filharmonia Kameralna Sopot, dyr. Wojciech Rajski
07.00-10.00 - "Poranek Dwójki" - prowadzi Roch Siciński
Gościem Jazzowego Poranka Dwójki będzie Mateusz Smoczyński - skrzypek, współzałożyciel Atom String Quartet, New Trio oraz Mateusz Smoczyński Quintet, a także członek nagradzonej Grammy Awards formacji Turtle Island Quartet. Ostatnie dni w kalendarzu Artysty wypełniały koncerty charytatywne na rzecz Ukrainy, ale także przygotowania do występu w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego, gdzie już w sobotę usłyszymy dwa koncerty skrzypcowe skomponowane właśnie przez Mateusza Smoczyńskiego. Premierowo wybrzmi tworzony w czasie pandemii utwór ''2PiX'', w którym kompozytorowi (skrzypce), towarzyszyć będą Piotr Baron (saksofon) oraz Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa. Drugi z utworów to koncert skrzypcowy ''Adam's Apple'' inspirowany twórczością Johna Adamsa. Szczegóły o godz. 9.30.
Po 8.30 w Jazzowej Rozmowie spotkamy się z jednym z najważniejszych muzyków jazzowych na Ukrainie, Igorem Zakusem, który uciekł przed inwazją pod Lwów i z tego miejsca opowie o aktualnej sytuacji w kraju oraz swoim udziale w walce o niepodległość, a także roli muzyki i artystów w tym trudnym czasie. Zaprasza Andrzej Zieliński.
Ponadto w audycji odwiedzimy dwie wystawy: "Truso - legenda Bałtyku" poświęconą osadzie handlowej z epoki wikingów w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku oraz "PRZEPOTWARZANIE" w stołecznym Muzeum Karykatury, której głównym tematem jest zjawisko deformacji.
10.00-13.00 - "Kanon Dwójki" - prowadzi Marcin Majchrowski
10.00-11.00 - "Znacie, to posłuchajcie" - Ludwig van Beethoven Sonata fortepianowa e-moll op. 90, wyk. Maurizio Pollini - fortepian
11.10-12.00 - Wolfgang Amadeus Mozart Koncert fortepianowy c-moll KV 491, wyk. Alfred Brendel - fortepian, Academy of St. Martin in the Fields, dyr. Sir Neville Marriner; Józef Haydn Trio C-dur hob. XI/100, wyk. Barthold Kuijken - flet, SigiswaldKuijken - skrzypce, Wieland Kuijken - wiolonczela
12.05-12.45 - Karol Szymanowski II Kwartet smyczkowy op. 56, wyk. Szymanowski Quartet
12.45-13.00 - Zapiski ze współczesności: Artyści ukraińscy / Oleksandr Bojczenko - opr. Kinga Michalska
13.00-15.00 - "Dwudźwięki na 85 obrotów" - prowadzą Andrzej Sułek i Piotr Metz
16.00-17.30 - "Wybieram Dwójkę" - prowadzi Jakub Kukla
17.30-18.00 - "O wszystkim z kulturą" / Louis Sclavis - aud. Andrzeja Zielińskiego
18.00-19.00 - "Jazz.PL" - prowadzi Andrzej Zieliński
Obara Sclavis Wania
19.00-22.00 - "Filharmonia Dwójki" - prowadzi Magdalena Łoś
Transmisja koncertu z NOSPR
Pinchas Zukerman – skrzypce, Amanda Forsyth – wiolonczela, NOSPR, dyr. Lawrence Foster
Jan Sebastian Bach Koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041; Avner Dorman Koncert podwójny na skrzypce, wiolonczelę i orkiestrę; Richard Strauss Poemat symfoniczny „Don Kichot” op. 35 (solowa partia altówki: Pinchas Zukerman, solowa partia wiolonczeli: Amanda Forsyth)
21.30-22.00 - "Rozmowy po zmroku" / Strefa literatury: Miasta Schulza - aud. Kingi Michalskiej
22.00-23.00 - "Muzyczny wieczór" / Karnawał instrumentów - prowadzi Łukasz Borowicz
23.00-00.00 - "Jam session" - prowadzi Roch Siciński
LITERATURA W DWÓJCE:
11.00-11.10 - "To się czyta" - Andrzej Dziurawiec "Bardzo długi marzec", czyta Krzysztof Kwiatkowski.
15.00-15.15 - "Literacka sjesta" - Tadeusz Konwicki "Mała apokalipsa", czyta Adam Ferency.
19.15-19.30 - "Książka do słuchania" - Józef Mackiewicz "Sprawa pułkownika Miasojedowa", czyta Mariusz Benoit.
00.00-02.00 - "Trójka pod księżycem" - Barbara Marcinik
02.00-03.00 - "AnagrammarganA" - Michał Margański
03.00-05.00 - "Między dniem a dniem" - Witold Lazar
05.00-06.00 - "Trójka budzi: synth-pop" - Michał Kirmuć
06.00-08.45 - "Pora na Trójkę" - Łukasz Sobolewski
6.50 - Lwów to pierwsze miasto, do którego docierają uchodźcy ze wschodniej Ukrainy. Na dworcach i ulicach są tłumy, a mer miasta apeluje o wsparcie, ponieważ - jego zdaniem - miejscowość nie poradzi sobie z dalszym napływem uciekających przed wojną. Relację ze Lwowa przygotuje Paweł Pawlica.
7.15 - 120 ukraińskich szpitali potrzebuje pomocy m.in. w zapewnieniu zaopatrzenia placówek. Do tej pory Polska Misja Medyczna pomogła 6 takim miejscom. Jeszcze w tym tygodniu w Ukrainie organizacja utworzy punkty pierwszej pomocy z ambulansami. To w nich całodobowo będzie można uzyskać niezbędną pomoc od lekarzy i ratowników z Polski. PMM chce także postawić szpital polowy, dzięki któremu ranni w wyniku wojny będą mogli uzyskać natychmiastową pomoc.
7.23: Świat sportu a wycofywanie rosyjskich i białoruskich zawodników oraz pomaganie Ukrainie. Liderem pomagania jest Disc Golf. Okazuje się, że ta dyscyplina ma swoich reprezentantów na całym świecie, w tym w Ukrainie i w Rosji. Jakie wojna wywołała w sporcie skutki i działania? Odpowiedzi na te pytania poszuka Paweł Turski.
8.23. Językowe potyczki - ruszają kursy polskiego dla Ukraińców, ukraińskiego dla Polaków + ile można wyczytać z gestów, mimiki i jak sobie radzić w komunikacji (przygot. Monika Matuszkiewicz, Radio Opole)
08.45-09.00 - "Salon polityczny Trójki" - Bartłomiej Graczak
Gość - Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego
09.00-10.00 - "Winien i ma" - Wojciech Surmacz
10.00-12.00 - "Trójka przed południem" - Katarzyna Cygler
11.15 Fajny film: Po kinach studyjnych Multikino to kolejna sieć, która włączyła się w pomoc uciekinierom z Ukrainy. Od dziś w salach w całej Polsce będzie można oglądać animacje z ukraińskim dubbingiem.
11.25 Muzeum Łazienki Królewskie solidaryzuje się z narodem ukraińskim w obliczu rosyjskiej agresji. Dając wyraz pełnego wsparcia, zaprasza wszystkich obywateli Ukrainy do bezpłatnego zwiedzania oraz zaprasza na bezpłatne lekcje muzealne. Wolny wstęp do obiektów Łazienek Królewskich obowiązuje w marcu i w kwietniu 2022 r.
Gość: Anita Kacprzyk - Muzeum Łazienki Królewskie
11.45 Teatr Groteska w Krakowie wyprodukował pieśń "Modlitwa za Ukrainę". Wykonują ją w dwóch wersjach językowych polskiej i ukraińsko-rosyjskiej Sofija Popova oraz Alona Szostak. Twórcy przekonują, że chcą, aby ta pieśń budziła sumienia i budowała wspólnotę sprzeciwu wobec bestialstwa. Utwór jest dostępny na stronie teatru, a także w serwisie YouTube. Materiał przygotowała Magdalena Zbylut-Wiśniewska.
12.00-13.00 - "Nasza tonacja" - Mateusz Tomaszuk
13.00-15.00 - "Trójka do trzeciej" - Tomasz Miara
13.15 - Jakie miejsca pracy czekają na uchodźców z Ukrainy w naszym kraju. Aktualnie wśród nich znajdziemy głównie kobiety. Czy przedsiębiorcy maja jakieś oferty, czy w powiatowych urzędach pracy są już jakieś oferty? Na jaką liczbę pracowników rynek jest gotowy? Sprawdzał Łukasz Grabczak.
13.30 Mniejszość polska wraz z innymi obywatelami aktywnie walczy o swoje miasto, buduje obiekty obronne, które służą obronie terytorialnej. Mamy wielu ochotników powracających m.in. z Polski w celu obrony Ukrainy - powiedział w czwartek mer ostrzeliwanego od kilku dni Żytomierza Serhiej Suchomłyn. Jak polska mniejszość włącza się w obronę Ukrainy przed rosyjskim najeźdźcą?
13.50 W jednej z krakowskich księgarni ośmioletni chłopiec zostawił odręczny list z podziękowaniami dla Polaków za pomoc Ukraińcom. Nasi rodacy chcieliby te podziękowania odwzajemnić. Katarzyna Jabłońska.
14.15 Wiktoria Ptaszynska, ukraińska studentka Uniwersytetu Łódzkiego, pisze licencjat w schronie w Winnicy. Jej macierzysta uczelnia otrzymała list od niej. Okazuje się, że dzielna seminarzystka jest także wolontariuszką Czerwonego Krzyża, gdzie pełni rolę tłumaczki.
14.45 W sieci pojawiają się teorie spiskowe na temat wojny w Ukrainie. W większości są one rozsyłane przez rosyjską propagandę. Każdy Polak może zgłosić "internetowego trolla" przekazującego fałszywe informacje dzięki stronie www.zglostrolla.pl. Poprawnie zweryfikowane zgłoszenia będące dezinformacją trafiają do Państwowego Instytutu Badawczego NASK. Sprawą zajął się Maciej Żmijewski.
15.00-19.00 - "Zapraszamy do Trójki" - Karol Gnat
15.50 Rośnie odsetek dzieci wśród ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainie. Prokuratorzy z Trybunału w Hadze są już w Polsce, by badać rosyjskie zbrodnie wojenne - przyg. M. Strzałkowski
16.20 Jak będą przygotowane klasy dla dzieci Ukrainy. MEiN ma dziś zaprezentować wstępne zapisy dot. ich edukacji – przyg. K. Ingram
16.40 Niezła historia - Historia Ukrainy a jej dążenia niepodległościowe. Piotr Łodej & prof. T. Gajownik
17.40 News albo fake news? Oto jest pytanie! (live studio)
Z jakimi fake newsami mamy obecnie do czynienia, w związku z rosyjską agresją na Ukrainę?
dr Klaudia Rosińska i Piotr Łodej
17.50 W Rosji, pomimo nacisku władz na Kremlu, pojawiają się pytania o los żołnierzy wysyłanych na wojnę przeciwko Ukrainie. Wzrasta poziom niezadowolenia w Rosji - przyg. A. Piotrkowicz.
18.00-19.00 - Scena Kodyma – Jędrzej Kodymowski
19.00-22.00 - "Trzy strony dźwięku" - Łukasz Ciechański
22.00-24.00 - "Rocka klasyka według Wiernika" - Marek Wiernik
LITERATURA W TRÓJCE:
10.45 - w cyklu "Powieść w Trójce" - "Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów" Antoniego F. Ossendowskiego w interpretacji Mirosława Zbrojewicza.

09.00-10.00 - "Rozbiegani" - Norbert Michalak
Rozmowa z Katarzyna Olejniczak – dietetyczką, autorką książki "Sos dla odporności" - o tym, jak zmienia się odporność wraz z wiekiem, jaki ma ona związek z kondycją fizyczną, co jeść, a czego unikać, o co jeszcze, poza dietą, należy zadbać i czy łykać suplementy.
12.00-13.00 - "Stacja Nauka" - Maciej Wójcik
Nazwa bandura pochodzi prawdopodobnie z Greki - pandóra i oznacza "wszystko dająca". Jest to ukraiński ludowy instrument muzyczny należący do chordofonów, w którym struny szarpie się palcami lub plektronem. Co to dokładnie oznacza? Jak działa ten instrument i czy nadal gra się na tym instrumencie? Zapytamy o to Zorianę Grzybowską - bandurzystkę pochodzącą z Ukrainy
14.00-15.00 - "W to mi graj" - Michał Piwowarek
Zaproszenie na XXVIII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. W tym roku temat Festiwalu to «Artysta. Wizjoner». Spektakle tematycznie skupione są wokół kondycji człowieka, dekonstrukcji świata wartości oraz wolności i jej granic.
15.00-16.00 - "Ratujemy świat" - Kasia Dydo
Odwiedzimy wystawę "Niech płyną! Inne rzeki Warszawy" w Muzeum Woli, oddziale Muzeum Warszawy, która opowiada historie między innymi Drny, Sadurki, Żurawki, Pólkówki, Bełczącej czy Brodni - a to tylko kilka nazw rzek, które meandrowały przez Warszawę.
18.00-20.00 - "Będzie Głośno" - Damian Sikorski
W Czwórce zadebiutuje duet - Gabi Cichy (ciicho) i Dominika Plonka. Dziewczyny zaprezentują swój drugi singiel zatytułowany "Proces Art". Po 19.30 gościem audycji będzie Tańka Szafraniec, która zapowie koncerty "Gramy dla Ukrainy".
00.00-02.00 - "BEATmaszyna" - Piotr Truszkowski
Opowiemy o wsparciu, jakiego naszym wschodnim sąsiadom udzielają polscy artyści. Zbiórki, darowizny, składanki, licytacje i koncerty - w tych trudnych czasach raperzy, producenci i organizatorzy koncertów nie zapominają o tym, że są przede wszystkim ludźmi. Obok muzyki z kompilacji poświęconych pomocy Ukrainie posłuchamy również rapu z tego kraju: od klasycznego brzmienia Zombo, Alexjazz i Druda, aż po rymy mieszane z muzyką klubową od takich artystów jak Alina Pash, Grebz i Kiyvstoner. Po północy zaprasza Piotrek true.dat Truszkowski.
LITERATURA W CZWÓRCE:
10.45 - "Lektura w Czwórce" - "Przygody Sherlocka Holmesa" sir Arthura Conana Doyle’a, w tłumaczeniu Tadeusza Everta. Opowiadanie pt. "Srebrzysta gwiazda" czyta Szymon Roszak - aktor Teatru Współczesnego w Warszawie.
07.00-10.00 - "Poranek w PRD" - Zajrzymy do piórników i sprawdzimy, co z ich zawartości może przydać się na matematyce. Będziemy liczyć łapy zwierząt. Sprawdzać, która godzina jest w różnych częściach świata i zdobywać w grze w scrabble jak najwięcej punktów. W piątkowym Poranku zakróluje królowa nauk.
15.00-17.00 - "Popołudnik w PRD" - Śmieszne i ciekawe nosy ze świata przyrody.
Dla dorosłych:
21.00-23.00 - "Strefa rodzica" - Szkolna ławka czy zaawansowane systemy online? Klasyczne pięcioletnie studia czy lifelong learning? Kolejne "papierki" i tytuły naukowe czy szlifowane przez całe życie portfolio? Teoria czy doświadczanie? Przenieś się do roku 2046 i sprawdź z nami, jak będzie wyglądała edukacja przyszłości. Gość: Aleksandra Trapp - Infuture Institute, współautorka raportu o edukacji przyszłości.
23.00-01.00 - "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem" - Gościem audycji będzie Przemysław Kazaniecki z zespołu Tragarze. ragarze to projekt, który debiutował pod koniec 2017 roku, grając muzykę z pogranicza hip-hopu, funky i reggae tworzony przez szczecińskich muzyków. Liderami zespołu są Chillu i Przemek Kazaniecki. W twórczej retro podróży towarzyszą im Pelo oraz dj Twister, a także wokalistka Sandra Jakubowiak i gitarzysta Wojciech Grzyl. Refleksyjne teksty na płycie zostały wzbogacone o cytaty z kultowych filmów i seriali z lat 70-tych i 80-tych. Na ich debiutanckim albumie mieszają się: style muzyczne – wiodący jest hip-hop, wzbogacony o dźwięki funky i reggae – ale też powaga z humorem, nowe z dobrze znanym.
LITERATURA W POLSKIM RADIU DZIECIOM:
14.00 - Słuchowisko PRD - "Chlorofilka z błękitnego nieba" w adaptacji Emilii Stawskiej, w reżyserii Jana Warenyci. Teatr Polskiego Radia z 1988 roku. Wystąpili: Jerzy Tkaczyk, Jan Tesarz, Anna Skarżyńska, Aleksandra Rojewska, Włodzimierz Nowakowski, Tomasz Minichowski, Marta Lipińska, Julia Korejwo, Antonina Girycz, Aleksandra Ford-Sampolska, Magdalena Celówna, Marek Bargiełowski.

17.00 - "Arcydzieło miesiąca" - Magdalena Sawicka [PREMIERA]
Drugi odcinek poświęcony wielkiej Fantazji f-moll op. 49 Fryderyka Chopina. Wśród wykonawców: Ivo Pogorelich, Garrick Ohlsson i Maria João Pires.
18.00 - "Romantyczne brzmienia" - Magdalena Łoś
W swojej audycji autorka prezentuje dzieła Fryderyka Chopina, Feliksa Mendelssohna oraz Maksa Brucha. W programie zabrzmią m.in. Koncert fortepianowy e-moll patrona naszej anteny w interpretacji Seong-Jin Cho z towarzyszeniem London Symphony Orchestra, pod batutą Gianandrea Noseda.
22.00 - "Czarne na białych" - Jakub Puchalski
Bohaterem audycji będzie Friedrich Gulda, którego usłyszymy w repertuarze mozartowskim. W programie zabrzmią m.in. Koncert fortepianowy B-dur KV 595, Koncert A-dur KV 488 oraz Sonata C-dur KV 330.
Zapraszamy!