Polskie Radio

Andrzej Sikorowski gościem Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2024 08:38
Gościem audycji będzie Andrzej Sikorowski - krakowski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, od 1977 roku związany z popularnym zespołem Pod Budą. Otrzyma od nas urodzinowe życzenia, a sam opowie, między innymi o albumie "Okno na Planty".
Andrzej Sikorowski w studiu radiowej Jedynki
Andrzej Sikorowski w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Poza tym, jak zwykle, kolejny odcinek kabaretowy oraz zestaw polskich i zagranicznych przebojów sprzed lat.

Ostatnio w audycji:

Swoim głosem otula, jej muzykalność koi, a osobowość sprawia, że od razu się uśmiechamy. Gościnią radiowej Jedynki była wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka Dorota Miśkiewicz. Spotkanie było okazją do rozmowy o wielkich mistrzach, planach i drobnych przyjemnościach.

Dorota Miśkiewicz to urodzona w 1973 roku w Kłodzku wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka i autorka tekstów. Pochodzi z muzycznej rodziny - jej ojciec, Henryk Miśkiewicz, to saksofonista jazzowy, a brat, Michał Miśkiewicz, jest perkusistą. Ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie skrzypiec. - W liceum wiedziałam, że bardzo lubię śpiewać. Cały czas nuciłam, chciałam śpiewać. Po prostu zapisałam się na różne lekcje prywatne - wspominała.

Dodała, że kształtowanie gustu muzycznego odbywało się naturalnie, od najmłodszych lat. - Ta muzyka, którą tata nas zarażał. Inna niż wszystko dookoła. Nawet jeśli była to muzyka popowa, jak Michael Jackson, to jednak były to płyty wyprodukowane przez Quincy Jonesa, czyli przez słynnego jazzmana. Ten jazz był cały czas - podkreślała. W swojej karierze współpracowała m.in. z Włodzimierzem Nahornym, Tomaszem Stańką, Januszem Stroblem czy Janem "Ptaszynem" Wróblewskim.

Zobacz także:

***

Na "Czas pogody" w niedzielę (27.10) w godz. 10.00-12.00 zaprasza Zbigniew Krajewski.

DS