Polskie Radio

Przegląd Prasy Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2014 17:00
Europejczycy nie mają zaufania do UE, Francuzi nie wiedzą czym zajmują się instytucje Unijne, Francuscy rolnicy idą do wyborów, Obojętność wobec UE w byłym NRD, Niewystarczające zabezpieczenia w systemie e-wyborów w Estonii.
Audio

Większość Europejczyków nie ma zaufania do UE - Le Monde - Najwyższy stopień zaufania jest w  Estonii i Rumunii, najniższy w Grecji i na Cyprze. Społeczne rozczarowanie dotyczy też instytucji: Parlamentu, Komisji oraz EBC.

PE to ogromna fabryka produkująca tysiące nowych przepisów i ustaw regulujących życie szarego zjadacza bagietki - Przed wyborami Francuska prasa tłumaczy czym zajmują się instytucje Unijne.

Wspólna Polityka Rolna a przede wszystkim dotowanie rolnictwa - Tymi tematami zajmie się przyszły PE - dlatego też 88% rolników we Francji deklaruje chęć udania się do urn wyborczych.

Dopóki są pieniądze, UE jest dobra  - El Mundo -  to przeświadczenie dominuje wśród mieszkańców byłego NRD. Tymczasem Niemcy Wschodnie bardzo skorzystały z unijnych funduszy.

Estończycy nie powinni głosować przez Internet w eurowyborach - The Guardian -  Zdaniem specjalistów ataki na e-wybory  mogą przypuścić i państwa trzecie i dysponujący dużymi funduszami kandydaci narodowi.

Zobacz więcej na temat: Dwójka Euranet Plus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak