Polskie Radio

Polskie Radio na 60. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu [SPRAWDŹ]

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2023 20:20
Program 1 Polskiego Radia oraz radiowa Trójka – patroni medialni festiwalu – zaprosili na 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Polskie Radio przygotowało dla słuchaczy specjalne audycje i relacje prosto z amfiteatru. Podczas tego najważniejszego dla piosenki polskiej wydarzenia, zostały wręczone statuetki w kategoriach "Premiery" i "Debiuty". Na opolskiej scenie wystąpiła również Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie.
60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu w Programie 1 Polskiego Radia
60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu w Programie 1 Polskiego RadiaFoto: PR

Radiowa Jedynka przyznała nagrodę w kategorii "Premiery" podczas 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, laureatem został Łukasz Drapała. Nagrodzony artysta zagra koncert w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Szpilmana. Program 1 Polskiego Radia - patron medialny festiwalu w Opolu - już od piątku prowadzi specjalne plenerowe audycje i relacje.

Co więcej, wyjątkowa nagroda Trójki wręczona podczas koncertu "Debiuty" trafiła do rąk Jana Majewskiego. Uhonorowany nią debiutant, oprócz pamiątkowej statuetki, dostał szansę zaprezentowania swych umiejętności podczas koncertu w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. 

Opole po raz 60.

W dniach 9-11 czerwca odbywa się 60. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Na scenie występuje wielu znakomitych artystów, w festiwalu bierze udział również Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie. Podczas trwającego wydarzenia zostali wyłonieni zwycięzcy konkursów, m.in. w kategoriach "Debiuty" oraz "Premiery". Gościem specjalnym podczas konkursowego koncertu premier była Karolina Lizer - ubiegłoroczna zwyciężczyni konkursu, której koncert odbył się w czerwcu w radiowej Trójce.

Od piątku do niedzieli relacje z Opola w Jedynce

Program 1 Polskiego Radia zaprosił na specjalne audycje i relacje z opolskiego rynku oraz amfiteatru. Na miejscu byli Marcin Kusy, Paweł Sztompke i Anna Will. Specjalne wydania audycji "Muzyczna Jedynka" (13.00-15.00) oraz "Tu jest muzyka" (godz. 20.00-21.00) nadane były wprost z opolskiego amfiteatru.


Na "Jedyne takie miejsce" Roman Czejarek zaprosił w sobotę, 10 czerwca, w godz. 9.00-12.00. W audycji m.in. o wyjątkowym fortepianie na rynku, muralu Zbigniewa Wodeckiego, Alei Gwiazd czy filmie "Nieznane historie znanego festiwalu".

Kolejna "Muzyczna Jedynka" tego samego dnia o godz. 14.00, a w godzinach 16.00-17.00 wyemitowana została audycja specjalna. Od godz. 23.00 audycja plenerowa "Tu jest muzyka".


11 czerwca relacje z wydarzenia pojawiły się w audycji "Czas pogody" (godz. 10.00) oraz w "Niedzieli z Jedynką" o godz. 12.00. Kolejne spotkania z Opolem w audycji specjalnej o godz. 14.00 i w "Muzycznym alfabecie Jedynki" (godz. 17.00).

Przez cały czas trwania festiwalu na antenie radiowej Jedynki oraz w mediach społecznościowych można było słuchać i śledzić na bieżąco wydarzenia z 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.


Festiwalowe emocje wprost z Opola w Trójce

Dziennikarze radiowej Trójki przekazują słuchaczom na bieżąco najświeższe doniesienia ze stolicy polskiej piosenki. Z opolskiego rynku nadawana była audycja "Zapraszamy na weekend" (10.00-13.00). Wieczorem z plenerowego studia Trójki Tomasz Miara zaprezentował kolejne notowanie "Listy przebojów Trójki" (19.00-22.00).


W drugim dniu festiwalu, a więc w sobotę, 10 czerwca, zaprosiliśmy na audycje specjalne z Opola: "Lista przebojów Trójki po godzinach" (10.00-12.00), "Gra gitara" (17.00-20.00) i "Departament rytmu" (20.00-24.00). Z kolei w niedzielę, 11 czerwca, z opolskiego amfiteatru nadaliśmy "Spotkania trzeciego stopnia" (12.00-14.00). Przez cały czas trwania festiwalu najnowsze informacje publikowane były także w mediach społecznościowych stacji. 

info.pras./DS/zch/id