Polskie Radio
Section05
Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

Polskie Radio na 60. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu [SPRAWDŹ]

Program 1 Polskiego Radia oraz radiowa Trójka – patroni medialni festiwalu – zaprosili na 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Polskie Radio przygotowało dla słuchaczy specjalne audycje i relacje prosto z amfiteatru. Podczas tego najważniejszego dla piosenki polskiej wydarzenia, zostały wręczone statuetki w kategoriach "Premiery" i "Debiuty". Na opolskiej scenie wystąpiła również Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Opole Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu W POLSKIM RADIU

Opolski festiwal w Trójce. Relacje ze stolicy polskiej piosenki [PODSUMOWANIE]

Marek Piekarczyk, Krzysztof Cugowski, Halina Mlynkova, Blue Cafe, Justyna Steczkowska, Doda, Krzysztof Jaryczewski i wielu więcej. Do tego rozmowy, wywiady, muzyka i mnóstwo festiwalowych emocji, które przez cały weekend gościły na antenie radiowej Trójki. Program 3 Polskiego Radia zaprosił na relacje i audycje nadawane specjalne wprost z festiwalowego studia przy trwającym 60. KFPP w Opolu. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu Opole 2023

Dawnych festiwali czar - Lichtman, Grunwald i Rosiewicz o Opolu i nie tylko

Wspomnienia pierwszych edycji opolskiego festiwalu, nostalgia za złotymi czasami polskiej piosenki i wiele innych tematów pojawiło się w rozmowie z gośćmi "Trójki pod Księżycem", weteranami rodzimej sceny: Marianem Lichtmanem, Jerzym Grunwaldem i Andrzejem Rosiewiczem.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Grunwald Andrzej Rosiewicz Trubadurzy Trójka Tomasz Zapert Opole Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu MUZYKA

60. KFPP w Opolu. Iwaneczko z utworem "Miłość" w konkursie "Premiery"

Iwaneczko znalazł się w gronie uczestników konkursu Premiery podczas 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wokalista zaprezentuje publiczności utwór "Miłość". - To jest miłość w zupełnie innym ujęciu, niż do tej pory o niej myślałem, bo przede wszystkim pojawia się w tam leitmotiv, czyli nikt nam nie zabroni miłości i to można tak różnie interpretować - mówi wokalista w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  piosenka Marcin Kusy Opole Krzysztof Iwaneczko album konkurs MUZYKA Opole 2023 Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu