Polskie Radio
Section05
Opole

Prezes PiS: Tusk wykonuje zadanie z Berlina. Im chodzi o to, aby Polska przestała się rozwijać

Wicepremier Jarosław Kaczyński oceniał, że szef opozycji Donald Tusk jest politykiem, na którego wpływ wywierają przedstawiciele zagranicznych stolic. - Przecież to Weber jest jego szefem. Tusk wykonuje zadanie z Berlina - mówił prezes PiS podczas konwencji partyjnej w Opolu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość kampania wyborcza wybory w Polsce regiony opolskie Opole

Prezes PiS: UE chce powrotu do relokacji migrantów, to zachęta dla handlarzy ludźmi

Podczas konwencji wojewódzkiej PiS we Wrocławiu prezes PiS Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę, że Unia Europejska nie wyciągnęła żadnych konsekwencji z wcześniejszych kryzysów migracyjnych i powtarza te same błędy co przed laty. - Zaproponowane przez nią 10 punktów jest tak naprawdę zachętą dla handlu ludźmi. My tutaj mówimy twarde "nie" - zaznaczył Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość PiS Jarosław Kaczyński Opole Wrocław kampania wyborcza wybory parlamentarne wybory w Polsce polityka kryzys migracyjny 2023

Partita kiedyś i dziś. Andrzej Frajndt: od początku wiedzieliśmy, że kochamy muzykę

Wiedzą, co się zdarzy w miłości, "Kiedy wiosna buchnie majem", pokazują piękno "Ze starej płyty", tańczą "Walca z dobrego snu". Zespół Partita od pół wieku jest w naszych rozśpiewanych marzeniach z młodości. O tym, co kiedyś i obecnie, opowiadał w audycji "Czas Pogody" współtwórca i wokalista Andrzej Frajndt – teraz również dziadek.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Krajewski Andrzej Frajndt muzyka rozrywkowa zespół Opole Alicja Majewska

Opole – dwa zamki w stolicy polskiej piosenki

Co ma wspólnego święto polskiej muzyki z dawną rezydencją Piastów? Jak się okazuje, bardzo wiele! Nie każdy wie, że w miejscu amfiteatru w Opolu przed wiekami znajdował się warowny zamek i jego ogród, opadający stromo w kierunku rzeki. Do dziś z budowli pozostała jedynie wieża, którą możemy podziwiać podczas telewizyjnych transmisji z festiwalu.
Zobacz więcej na temat:  Opole Trójka Marta Piasecka Marek Gaworski zamki w Polsce

"To piękna historia". Opolskie wspomnienia Anny Sokołowskiej

W konkursie premier podczas tegorocznego festiwalu w Opolu Anna Sokołowska, znana także jako A.S.A., wystartowała z utworem "Jesteś przy mnie". Dla artystki był to drugi występ na opolskiej scenie, gdzie powróciła po dwóch latach. - To było bardzo miłe doświadczenie. Opole i ta scena zawsze jest jedną wielką atrakcją, wszystkim występującym towarzyszą wielkie emocje. (...) To piękna historia i cieszę się, że mogłam tam zaśpiewać - opowiada wokalistka.
Zobacz więcej na temat:  Anna Will Anna Sokołowska muzyka rozrywkowa Opole festiwal w Opolu

"Lato z Radiem" 2023. W cyklu "Jestem stąd" Norbert Rakowski zaprosił słuchaczy do Opola

"Lato z Radiem" 2023 zawitało do Opola. Choć w świadomości wielu Polaków miasto słynie przede wszystkim z amfiteatru, Muzeum Polskiej Piosenki i urokliwego rynku, Martyna Podolska odwiedziła inne ważne miejsce - Teatr im. Jana Kochanowskiego. Naszym przewodnikiem był aktor, reżyser i dyrektor placówki, Norbert Rakowski.  
Zobacz więcej na temat:  Opole Martyna Podolska Norbert Rakowski Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu Lato z Radiem 2023

Polskie Radio na 60. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu [SPRAWDŹ]

Program 1 Polskiego Radia oraz radiowa Trójka – patroni medialni festiwalu – zaprosili na 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Polskie Radio przygotowało dla słuchaczy specjalne audycje i relacje prosto z amfiteatru. Podczas tego najważniejszego dla piosenki polskiej wydarzenia, zostały wręczone statuetki w kategoriach "Premiery" i "Debiuty". Na opolskiej scenie wystąpiła również Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Opole Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu W POLSKIM RADIU

Łukasz Drapała laureatem Nagrody Jedynki w kategorii "Premiery" [POSŁUCHAJ WYWIADU]

Łukasz Drapała został laureatem Nagrody Programu Pierwszego Polskiego Radia w kategorii "Premiery" na 60. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Muzyk na opolskiej scenie wykonał utwór "Jeszcze jestem". - To jest spełnienie kolejnych marzeń na mojej drodze, która była usłana właśnie marzeniami, a niekoniecznie sukcesami - mówił w Jedynce. 
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Drapała Marcin Kusy Opole

"Opole to wyjątkowe miejsce". Izabela Trojanowska, Anna Wyszkoni i Halina Mlynova w Jedynce

- Scena w Opolu ma swoje prawa. To jedyne w roku święto piosenki - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o Krajowym Festiwali Piosenki Polskiej Izabela Trojanowska. W audycji specjalnej rozmawiamy także z Anną Wyszkoni i Haliną Mlynkovą, która wspólnie z zespołem Tulia zwyciężyła w konkursie "Premiery" w wyniku głosowania widzów.
Zobacz więcej na temat:  Anna Will Opole Opole 2023 Marcin Kusy izabela trojanowska Halina Mlynkova Ania Wyszkoni

"Cudnie było odsłonić swoją gwiazdę". Andrzej Rybiński o wyróżnieniu podczas 60. KFPP

Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu znów rozbłysła wybitnymi osobowościami muzycznego świata. Wyróżniono m.in. piosenkarza, który na KPFF zadebiutował już w 1972 roku. - Mam to niebywałe szczęście, że kilka moich piosenek przetrwało przez tyle czasu i pozostaje w łaskawej pamięci widzów i słuchaczy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Rybiński.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Krajewski Andrzej Rybiński Anna Will Opole 2023 Opole

Opole 2023. Brzozowski o zwycięstwie w konkursie "Premiery": największa nagroda, jaką mogłem dostać

Rafał Brzozowski zwyciężył w konkursie "Premiery" na 60. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, zdobywając nagrodę jury za piosenkę "W pokoju hotelowym". - To siła muzyki, która sprawia, że jak napisze się dobrą piosenkę, to potem trzeba jeszcze wyjść i ją dobrze zaśpiewać. Scena to weryfikuje, zwłaszcza ta opolska. Jestem szczęśliwy, że udało mi się to zaśpiewać tak jak chciałem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Rafał Brzozowski.
Zobacz więcej na temat:  Anna Will Paweł Sztompke Opole Marcin Kusy Rafał Brzozowski

Łukasz Drapała z nagrodą Jedynki i Jan Majewski z nagrodą Trójki na festiwalu w Opolu!

Łukasz Drapała laureatem Nagrody Jedynki w kategorii "Premiery" i Jan Majewski z nagrodą "Debiuty Trójki" na 60. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu! Łukasz Drapała na koncercie "Premiery" wykona utwór "Jeszcze jestem". Jan Majewski na koncercie "Debiuty" przed festiwalową publicznością zaprezentował piosenkę "Właściwie mi dobrze".  
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Drapała Jan Majewski Opole koncert festiwal w Opolu Debiuty Premiery W POLSKIM RADIU