Polskie Radio
Section05
Opole

Ygor Przebindowski: każde spotkanie w Opolu jest nowym doświadczeniem

Multiinstrumentalista i kompozytor Ygor Przebindowski jest rodowitym opolaninem, dlatego już od najmłodszych lat związany jest z Festiwalem Piosenki Polskiej. - Każde spotkanie w Opolu jest dla mnie wielką próbą, kolejnym doświadczeniem. Staram się uczyć tych piosenek, ale jest ich tak ogromna liczba, że nie sposób wszystkich zapamiętać. Z wiekiem w głowie tych utworów coraz więcej - mówił muzyk na antenie Programu 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Maria Szabłowska MUZYKA kompozytor piosenka Opole Teatr Polskiego Radia SZTUKA

59. KFPP w Opolu. Program 1 Polskiego Radia oraz Trójka przyznały własne nagrody

W Opolu trwa święto polskiej muzyki - 59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Program 1 Polskiego Radia oraz Trójka przyznały własne nagrody w kategoriach "Premiery" i "Debiuty". Radiowa Jedynka uhonorowała Filipa Lato za piosenkę "Lepiej mieć", natomiast Trójka przyznała nagrodę w kategorii: "Debiuty" Basi Gąsienicy-Giewont za utwór: "Nie będę".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Opole 2022 TVP Opole Trójka W POLSKIM RADIU

59. KFPP w Opolu za nami. Trójka i Jedynka były na miejscu!

W dniach od 17 do 20 czerwca Telewizja Polska zaprosiła na największą scenę muzyczną w Polsce, czyli 59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Za nami cztery dni wyśmienitej zabawy, jubileusze, ulubieni artyści, dobrze znane i nowe przeboje, przegląd sceny alternatywnej. Na miejscu nie mogło zabraknąć radiowej Trójki i Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Opole muzyka hp Łukasz Ciechański Piotr Firan Tomasz Miara premiera

Opole. Miasto, które rozbrzmiewa muzyką

Program 1 Polskiego Radia zawitał do Opola. W dniach 17-20 czerwca odbywa się tu 59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Podczas festiwalu Jedynka przyzna nagrodę w kategorii "Premiery". Statuetkę wręczy Marcin Kusy - dyrektor Programu 1 Polskiego Radia. W trakcie audycji odwiedziliśmy m.in. Muzeum Śląska Opolskiego oraz ogród zoologiczny.
Zobacz więcej na temat:  Opole 2022 Roman Czejarek Opole ZOO historia Polski piosenka kompozytor MUZYKA rynek muzeum zabytki

59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Trójka odwiedza i zwiedza Opole

W piątek wystartował 59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Program 3 Polskiego Radia jest na miejscu. Trójkowi dziennikarze nie tylko obficie informują słuchaczy o koncertach, ale także opowiadają o wyjątkowej festiwalowej atmosferze. – Widać, że miasto żyje tą imprezą – oceniał na gorąco w "Zapraszamy do Trójki" Tomasz Miara, który właśnie wprost z Opola wraz z Łukaszem Ciechańskim prowadził "Listę przebojów Trójki". 
Zobacz więcej na temat:  Opole 2022 Opole Piotr Firan Trójka

Wojtek Cugowski. Ostatnie szlify przed koncertem w Opolu

Wojtek Cugowski w Opolu czuje się doskonale, choć 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki go zaskoczył. – Okazuje się, że trzeba grać trzyminutowe wersje piosenek, a nasza w oryginale ma 3 minuty 45 sekund. Skróciliśmy dwie części, ale wszystkie fragmenty są zachowane i będzie można je usłyszeć – zapowiada muzyk, który wystąpi na sobotnim koncercie "Premiery".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Tomasz Miara Łukasz Ciechański MUZYKA Opole Wojtek Cugowski Opole 2022

Przedsmak festiwalu polskiej piosenki. Bartek Deryło, Marek Kościkiewicz i Krystian Ochman w Trójce

Już za osiem dni czeka nas 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, który odbędzie się w dniach 17-20 czerwca. W czwartkowym wydaniu audycji "Nasza tonacja" Łukasz Ciechański skupił się na wykonawcach, którzy triumfowali na Festiwalu, zarówno rok temu, jak i w poprzednich latach. W czwartkowe wczesne popołudnie zagrali nam m.in. Bartek Deryło, Krystian Ochman oraz Marek Kościkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Ciechański Trójka MUZYKA muzyka hp De Mono Marek Kościkiewicz Bartek Deryło Krystian Ochman Opole Kasia Nosowska Lech Janerka sanah Kazik Staszewski Renata Przemyk