Polskie Radio
Section05
Opole

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska: fake newsy to dziś największe zagrożenie

- Na Podlasiu ludzie są przestraszeni, a niektórzy przerażeni. Ci, którzy wychodzą do pracy, żeby nieść pomoc innym, też się boją. Szanujmy ich - powiedziała Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (portal "Dzień Dobry Białystok"). Gościem audycji był także Zbigniew Górniak (TVP3 Opole).
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce Michał Rachoń koronawirus Maciej Kożuszek Białystok Opole POLSKA

"Piątka dla zdrowia" PiS. Ł. Szumowski: dobry standard opieki w każdym mieście

Wzrost nakładów na służbę zdrowia, Fundusz Modernizacji Szpitali, pakiet badań kontrolnych dla każdego Polaka, koordynowana opieka nad seniorami i osobami niesamodzielnymi w każdym powiecie oraz miliard na centrum onkologii - zakłada "piątka dla zdrowia" zaprezentowana w sobotę przez PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość PiS konwencja PiS Ministerstwo Zdrowia wybory w Polsce Opole

Publicysta: reformę służby zdrowia trzeba zacząć od kadr

– Reformowanie służby zdrowia można porównać do oczyszczania stajni Augiasza – powiedział Andrzej Rafał Potocki z tygodnia "Sieci". W Polskim Radiu 24 komentarze publicystów po zdrowotnej konwencji PiS w Opolu. Do tematu odnieśli się również Sławomir Jastrzębowski, były redaktor "Super Expressu" oraz Przemysław Harczuk z portalu DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Opole konwencja PiS Prawo i Sprawiedliwość wybory parlamentarne służba zdrowia zdrowie Wybory parlamentarne 2019 polityka

Jarosław Kaczyński: najważniejszy jest pacjent, nie pieniądze

- Nie pozwolimy, aby służba zdrowia była sferą eksploatacji, w której nie chodzi o pacjenta, tylko o pieniądze - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę podczas konwencji PiS w Opolu. Jego zdaniem, należy odrzucić pomysł na służbę zdrowia jako źródła budowy fortun i kapitału.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość konwencja PiS Opole służba zdrowia konwencje PiS