X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Naval: wybory 4 czerwca pozwoliły stworzyć w Polsce siłę

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 14:45
Słuchacz Polskiego Radia, podpisujący się pseudonimem Naval, wybrał służbę w jednostce GROM zamiast Legii Cudzoziemskiej. Dla niego wybory 4 czerwca zapoczątkowały budowę polskiej siły militarnej.
Naval: wybory 4 czerwca pozwoliły stworzyć w Polsce siłę
Foto: Kamila Szkolnik Photography

"Dwadzieścia pięć lat temu byłem piętnastoletnim łobuzem z głowom pełną marzeń, marzeń które kazały przede wszystkim marzyć jak uciec z Polski - nieważne gdzie. Z czasem marzenia były coraz bardziej realne, dostaliśmy paszporty, granice zaczęły być przekraczalne, więc i marzenia realne do realizacji. Wolność, która zaczęła się 4 czerwca pozwoliła stworzyć w Polsce SIŁĘ, której to moc przyciągnęła mnie jednak dużo bardziej niż marzenia o wstąpieniu do Legii Cudzoziemskiej i poznanie awanturniczego trybu życia.

fot.
Naval / fot. Kamila Szkolnik Photography

Tą siłą było powstanie Jednostki Wojskowej GROM. Wczoraj (13 czerwca - przyp. red.) było święto mojej Firmy - GROM świętował 24 lata swojego istnienia, więc jest dla mnie wyznacznikiem Polskiej Wolności. W Gromie służyłem 14 lat. Dzięki wolności, dzięki możliwości powołania do życia GROM-u, życie wielu chłopaków tak jak i moje nabrało sensu życia w Polsce. Wolna Polska pozwoliła osiągnąć cele o których piętnastoletni chłopiec z prowincji nawet nie mógł wymarzy.

Wołają na mnie Naval, za swoje wojenne czyny zostałem odznaczony najwyższymi państwowymi odznaczeniami, między innymi Orderem Krzyża Wojskowego II klasy Krzyża Komandorskiego. Napisałem też książkę ze swoich wspomnień, "Przetrwać Belize".

Odwiedź nasz profil na Facebooku poświęcony wyborom 4 czerwca 1989 roku >>>>

Zobacz więcej na temat: GROM komunizm wojsko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak