Polskie Radio
Section05
GROM

«Rzeczpospolita»: Польські «Пьоруни» захистять небо України

Для модернізації ракетних комплексів «Ґром» та перетворення їх у «Пьоруни» був використаний унікальний досвід використання польської зброї грузинами проти російської авіації у 2008 році. Це новітнє озброєння отримає від Польщі українська армія
Zobacz więcej na temat:  зброя озброєння Польща Україна Piorun GROM

B. dowódca GROM-u, "bohater" afery taśmowej. Dariusz Z. zatrzymany razem z ministrem Tuska

Obok byłego ministra transportu CBA zatrzymało byłego dowódcę Jednostki Wojskowej GROM, Dariusza Z., w związku z podejrzeniem korupcji oraz działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Z. był jednym z bohaterów afery taśmowej - nagrano go podczas kompromitującej rozmowy ze Sławomirem N. oraz Andrzejem Parafianowiczem.
Zobacz więcej na temat:  CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne korupcja służby i bezpieczeństwo GROM zatrzymanie afera podsłuchowa POLSKA

NASZ WYWIAD "Jesteście elitą, możecie być z tego dumni". Gen. Roman Polko o 30. rocznicy sformowania JW GROM

30 lat temu, 13 lipca 1990 roku, została sformowana Jednostka Wojskowa GROM im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej. Generał Roman Polko, który dwukrotnie był jej dowódcą, w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl wspomina najbardziej spektakularne akcje JW 2305. Mówi też o ludziach, którzy pomogli mu ją rozbudować i sprofesjonalizować, co nie było łatwe w czasie, gdy ważyły się dalsze losy GROM-u. Opowiada też o skuteczności kobiet komandosów w akcjach i o legendarnej selekcji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GROM armia wojsko magazyn wakacyjny

"Miał życiorys za pięć innych". Michał Majewski wspomina generała Petelickiego

- Miał duże umiejętności związane z wojskowością i byciem komandosem, ale najlepszy czas biznesowy - za sobą - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Majewski, były dziennikarz śledczy. Tematem audycji były kulisy śmierci gen. Sławomira Petelickiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 afera hazardowa Platforma Obywatelska hazard prokuratura korupcja GROM Ryszard Krauze Bogdan Klich

TYLKO U NAS Woyciechowski o śmierci gen. Petelickiego: kwestionuję oficjalną wersję prokuratury

- Prokuratura była ślepa na otoczenie biznesowe generała i nie dokonała żadnych czynności śledczych w celu weryfikacji, czy z tamtego kierunku nie pojawiły się jakiś zagrożenia - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl specjalista ds. służb specjalnych Piotr Woyciechowski. Dziś przypada 8 rocznica samobójczej śmierci twórcy i dowódcy Jednostki Wojskowej GROM.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojsko armia GROM

"Wasz profesjonalizm znany jest na całym świecie" Szef MON dziękuje żołnierzom Wojsk Specjalnych

Szef MON Mariusz Błaszczak przypomniał, że w niedzielę swoje święto obchodzą żołnierze Wojsk Specjalnych. "Każdego dnia stoicie na straży bezpieczeństwa Polski i Polaków, dziękuję za wasz profesjonalizm, z którego jesteście znani na całym świecie" - zwrócił się do żołnierzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie GROM

Od stycznia GROM z nowym dowódcą. Płk Pawluk odejdzie ze stanowiska

Od nowego roku płk Grzegorz Mikłusiak zostanie dowódcą jednostki wojskowej GROM. Na stanowisko powołał go szef MON Mariusz Błaszczak. Do tej pory najsłynniejszą polską jednostką specjalną dowodził płk Mariusz Pawluk. Zmiana może mieć związek z zatrzymaniem jednego z zastępców pułkownika, który usłyszał zarzuty korupcyjne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA armia Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej GROM