Polskie Radio

Zosia z ulicy Kociej. Na wakacjach

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 14:26
To kolejna książka o przygodach Zosi i jej "zakręconej" rodziny. Tym razem borykają się oni z nie lada problemem, chorobą. Czy wieczna ospa pokrzyżuje rodzince plany wakacyjne?
Audio
Zosia z ulicy Kociej. Na wakacjach
Foto: Glow Images/East News

Wysoka gorączka i wysoka NIEŻYWOŚĆ (to oczywiście słówko wymyślone przez moją siostrę) zatrzymały nas na trochę w domu" - tak Zosia mówi o wiecznej ospie, którą się zaraziła. Teraz już nic innego dziewczynce nie pozostało poza wieczną nudą. Bo co można robić będąc chorym? Spokojnie, zwariowana rodzinka dziewczynki już coś wymyśli by temu zaradzić.

W trzeciej części popularnej serii, której autorką jest Agnieszka Tyszka niejaki Niciś Malinowy uratuje rodzinne wakacje, dzięki temu możliwe będzie spotkanie z Arusiem i Karolem Czwartym, a nawet wyjazd do Uroczyska Rusałek.

Zobacz więcej na temat: dzieci KSIĄŻKA

Czytaj także

Książka na wakacje, czyli o co "starszy pan z radia" prosi dzieci

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2014 13:02
"Trójkowy znak jakości" w dniu zakończenia roku szkolnego musiał być wyjątkowy. - Wakacje od dziś. Pomyślałem więc, że jak starszy pan z radia, czyli ja, poprosi, to może dzieci znajdą czas na czytanie. W ramach zachęty mam znakomitą książkę, która i starszym się spodoba - mówił w Trójce Michał Nogaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak jeż Jerzy został tatą

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 11:30
Jeż Jerzy stoi przed największym jeżowym wyzwaniem, aż się zjeżył...zwierzak został ojcem. Książka w mądry i ciekawy sposób opowiada dzieciom o rodzicielstwie, odpowiedzialności i miłości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ucieszki Cieszka

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 12:01
Boguszek to imię synka ogrodników, ale nikt na niego tak nie mówi. Ten radosny chłopiec nazywany jest Cieszkiem, bo się ze wszystkiego cieszy. Buzia mu się śmieje nawet jak wpadnie w pokrzywy...
rozwiń zwiń