X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Super moce zwierzęcych rekordzistów

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 10:00
Niektóre cechy budowy ciała zwierząt pomagają w przetrwaniu danego gatunku. Drapieżnicy wśród ptaków wykorzystują swój szybki lot do upolowania ofiary. Bywa jednak i tak, że rekorodwe cechy zwierząt mogą stanowić dla nich pułapkę. Jaką? O tym w Polskim Radiu Dzieciom.
Audio
  • Czy piękne lecz ciężkie poroże jelenia może stanowić zagrożenie dla jego przetrwania? (Zwierzyniec/Polskie Radio Dzieciom)
Ważka - doskonały lotnik
Ważka - doskonały lotnikFoto: shutterstock

O niezwykłych cechach budowy ciała zwierząt i osiągnięciach, które dzięki nim są możliwe, usłyszeć można w audycji "Zwierzyniec". Na spacer pełen ciekawostek zaprasza Julia Dobrzańska, organizatorka warsztatów w ramach Wilanowskiego Klubu Przyrodniczego.

Audycję prowadził Paskal Kaczorowski.

"Zwierzyniec” w Polskim Radiu Dzieciom w każdą niedzielę godz. 11.00.

Data emisji: 19.08.2018.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nadawany w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, skierowany do rodzin z dziećmi z miast, mniejszych miejscowości i wsi.

Misją Polskiego Radia Dzieciom jest zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu i edukacja przez zabawę.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od godz. 7.00 nadawane są audycje dla dzieci, a od godz. 21.00 pasma dla rodziców, w których znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W audycjach poruszana jest różnorodna tematyka dostosowana w formie i treści do percepcji dzieci oraz pory dnia. W swojej ofercie programowej Polskie Radio Dzieciom ma audycje m.in. o tematyce kulturalnej, artystycznej, przyrodniczej, podróżniczej, sportowej, historycznej i popularnonaukowej. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Duży nacisk jest kładziony na  realizowanie misji edukacyjnej i przestrzeganie poprawności językowej.

Autorzy audycji starają się pomagać rodzicom w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań w trudnym procesie wychowania dzieci. Poprzez audycje pełne dźwięków wspomagają rozwój dziecięcej wyobraźni i ich kreatywność. Programy pomagają w edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy. 
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę słowa i  przekazu. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca/ aplikacja), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wartościowymi wydawnictwami, teatrami, kinami, patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. Podczas wydarzeń  dziennikarze przeprowadzają wywiady z organizatorami, przygotowują relacje radiowe, prowadzą animacje na miejscu ( np. w przerwach spektakli dla dzieci).

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową https://www.polskieradio.pl/18,Radio-Dzieciom i profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ - tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.

jo

Zobacz więcej na temat: Zwierzyniec
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W co bawią się najmniejsze małpki na świecie

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 15:40
W Zwierzyńcu na terenie Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego wyruszymy w świat najmniejszych małpek na świecie. Poznamy tamaryny czerwonobrzuche, tamaryny białoczube, uistiti białouche, oraz pigmejki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż do krainy polskich węży

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 14:00
Ostatnimi czasy cała Polska, żyje sprawą poszukiwanego pytona tygrysiego. W audycji ”Zwierzyniec” sprawdziliśmy co w naszej polskiej trawie piszczy, co wije się między źdźbłach trawy, i co opala się na słońcu na piasku, bądź w leśnej gęstwinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak można pomóc zwierzętom w czasie upałów

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 10:00
W ”Zwierzyńcu” gościliśmy w wyjątkowym miejscu w towarzystwie nietuzinkowego gościa. Odwiedziliśmy Familijną Przychodnię we Wrocławiu, gdzie opieką nad zwierzętami zajmuje się dr Sławomir Kotowicz, lekarz weterynarii. W audycji usłyszycie rozmowę o prawdziwej pasji, a także o warsztatach w towarzystwie wielu zwierząt.
rozwiń zwiń