X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Podróż do krainy polskich węży

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 14:00
Ostatnimi czasy cała Polska, żyje sprawą poszukiwanego pytona tygrysiego. W audycji ”Zwierzyniec” sprawdziliśmy co w naszej polskiej trawie piszczy, co wije się między źdźbłach trawy, i co opala się na słońcu na piasku, bądź w leśnej gęstwinie.
Audio
  • Czy nasze rodzime tereny zamieszkują żmije jadowite? (Zwierzyniec/Polskie Radio Dzieciom)
Zaskroniec
ZaskroniecFoto: shutterstock

Wyruszyliśmy do krainy polskich węży, gdzie żyją żmije. Poznaliśmy węża eskulapa, z którym wiążą się niezwykłe historie, poznaliśmy gniewosza plamistego, zaskrońca i żmiję zygzakowatą, Z naszym gościem Adrianem Wiśniowskim z Nadleśnictwa Kwidzyn porozmawialiśmy także o padalcu czyli jaszczurce, która często jest mylona ze żmiją. Czy nasze rodzime węże są jadowite? O tym w załączonej audycji.

Audycję prowadził Paskal Kaczorowski.

"Zwierzyniec” w Polskim Radiu Dzieciom w każdą niedzielę godz. 11.00.

jo

Zobacz więcej na temat: Zwierzyniec
Zobacz także

Czytaj także

W co bawią się najmniejsze małpki na świecie

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 15:40
W Zwierzyńcu na terenie Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego wyruszymy w świat najmniejszych małpek na świecie. Poznamy tamaryny czerwonobrzuche, tamaryny białoczube, uistiti białouche, oraz pigmejki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co słychać w lipcowym lesie?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2018 12:15
W Zwierzyńcu przyjrzymy się zwierzakom jakie zamieszkują Kwidzyńskie lasy.. Poznamy szakala złocistego, który pojawił się na tych terenach, porozmawiamy o łosiu, wyruszymy do podniebnej krainy, do ptasiego królestwa. Poznamy bociana czarnego, oraz bielika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak radzą sobie zwierzęta w miastach

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2018 15:00
Gościmy na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ponieważ właśnie tutaj odbywają się warsztaty w ramach Wilanowskiego Klubu Przyrodniczego, którego Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym.
rozwiń zwiń