Polskie Radio

Włochy: firma należąca do rodziny ministra pracy zatrudniała na czarno. Szef resortu ją rozwiązał

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 20:53
 Włoski minister pracy, wicepremier Luigi Di Maio zlikwidował we wtorek firmę budowlaną należącą do jego rodziny. To reakcja na potwierdzone doniesienia mediów o tym, że ojciec polityka - założyciel firmy - zatrudniał pracowników na czarno. 
Luigi Di Maio, lider Ruchu Pięciu Gwiazd
Luigi Di Maio, lider Ruchu Pięciu GwiazdFoto: MikeDotta/Shutterstock.com

Na Di Maio, lidera Ruchu Pięciu Gwiazd działającego od początku pod sztandarowym hasłem uczciwości, spadły słowa krytyki, gdy w programie telewizji komercyjnej ujawniono szereg nieprawidłowości w firmie jego ojca niedaleko Neapolu na południu kraju. Jej byli pracownicy opowiedzieli, że zostali tam zatrudnieni na czarno. 

Minister pracy zapewnił, że nic o tym nie wiedział i że krótko pracował u ojca. Potem media ujawniły, że na terenie należącym do rodziny Di Maio doszło do samowoli budowlanej. 

Antonio Di Maio, ojciec lidera Ruchu, w specjalnym oświadczeniu opublikowanym na portalu społecznościowym, wziął całą winę na siebie za popełnione błędy i przeprosił syna za wszystko, co przechodzi z jego powodu. 

Minister Di Maio rozwiązał firmę założoną przez ojca, który zapisał ją jemu i jego siostrze. Lider ugrupowania mianował swego brata likwidatorem małego przedsiębiorstwa budowlanego. 

W obronie polityka stanął drugi wicepremier, lider koalicyjnej Ligi Matteo Salvini. -  Popieram Luigiego Di Maio, ofiarę ataków wszelkiego rodzaju. Proszę Włochów: oceniajcie nas po faktach, po rezultatach, osiągniętych celach, nie podglądając przez dziurkę od klucza - oświadczył Salvini. 

pz

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Włochy Matteo Salvini