Polskie Radio

Kolejne zmiany w Lechu Poznań. Kolejorz podpisał kontrakt z byłym piłkarzem Newcastle United

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 15:06
Trwa przebudowa kadrowa Lecha Poznań przed startem nowego sezonu. Dziś potwierdzono, że zespół wzmocni słowacki obrońca Lubomir Satka. Z klubem pożegnał się zaś bramkarz Matus Putnocky.
Lubomir Satka (z lewej)  w meczu Ligi Narodów
Lubomir Satka (z lewej) w meczu Ligi NarodówFoto: shutterstock/vlad1988
  • Lech pozyskał kolejnego defensora
  • Kolejorz zrezygnował z Matusa Putnockiego

Lubomir Satka związał się z poznańską drużyną kontraktem obowiązującym do 2023 roku. 23-letni środkowy obrońca trafił do klubu ze stolicy Wielkopolski ze słowackiego DAC Dunajska Streda, w barwach którego w ostatnim sezonie zagrał w 29 spotkaniach i zanotował dwa trafienia.

Satka jest sześciokrotnym reprezentantem swojego kraju. W przeszłości grał w juniorskich zespołach Newcastle United. Jedyny występ w oficjalnym meczu pierwszej kadry angielskiego zespołu zaliczył w 2015 roku, wchodząc z ławki w meczu FA Cup z Leicester City. 

To piąte wzmocnienie Lecha, wcześniej do drużyny trenera Dariusza Żurawia trafili bramkarz Mickey van der Hart, obrońcy Djordje Crnomarković i Tomasz Dejewski i oraz pomocnik Karlo Muhar. 

Z Lechem pożegnał się Matus Putnocky. Bramkarz podpisał ze Śląskiem Wrocław roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o następne dwanaście miesięcy.

kp