Polskie Radio
Section05
Lech Poznań

Ekstraklasa: Lech pożegnał się z klubową legendą. Kibice protestują w internecie

Lech Poznań za porozumieniem stron rozstał się z Dariuszem Skrzypczakiem, dotychczasowym asystentem trenera Dariusza Żurawia, a wcześniej wieloletnim piłkarzem "Kolejorza". Przeciwko takiej decyzji władz wicemistrzów Polski zaprotestowali kibice klubu z Wielkopolski, a hashtag #MuremZaSkrzypczakiem stał się jednym z najpopularniejszych na polskim Twitterze. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Lech Poznań Ekstraklasa

Ekstraklasa: Żuraw stworzył z Lecha bestię. Wystarczyło na wicemistrzostwo

- Po przerwie spowodowanej koronawirusem byliśmy najlepiej punktującym zespołem. W rundzie finałowej wygraliśmy pięć spotkań i tylko dwa zremisowaliśmy - podkreślił Dariusz Żuraw trener wicemistrza Polski, Lecha Poznań. Szkoleniowiec po zakończonym sezonie zbiera pochwały, między innymi za umiejętne wprowadzanie do gry młodych piłkarzy i styl.
Zobacz więcej na temat:  Lech Poznań Piłka nożna Ekstraklasa SPORT

Ekstraklasa: Lech Poznań złapał styl. Żuraw: duże zainteresowanie naszymi piłkarzami

- W trakcie tego sezonu często byłem pytany o cele, a ja od początku chciałem, żeby mój nowy i młody zespół miał swój styl i grał ofensywnie do ostatniego gwizdka. To się udało zrobić i obecnie mamy drużynę, która potrafi stworzyć widowisko i strzela dużo goli w końcówkach meczów - mówi Dariusz Żuraw, trener Lecha Poznań, drużyny, która walczy o wicemistrzostwo.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Ekstraklasa Lech Poznań SPORT

Ekstraklasa. Lech znał wyniki i nie mógł przegrać. Żuraw: zwycięstwo było obowiązkiem

Lech Poznań wygrał z Lechią Gdańsk 3:2 (3:1) w meczu kończącym 35. kolejkę piłkarskiej Ekstraklasy. "Kolejorz" zrównał się punktami z Piastem Gliwice i cały czas liczy na tytuł wicemistrza Polski. - Musimy się szybko zregenerować, bo przed nami jeszcze dwa ciężkie spotkania - powiedział po spotkaniu Dariusz Żuraw, trener Lecha Poznań.
Zobacz więcej na temat:  Ekstraklasa Piłka nożna SPORT Lech Poznań Lechia Gdańsk

Ekstraklasa: Legia niepewna koronacji, gra o mistrzostwo trwa - ruszyła 35. kolejka

Piłkarze Legii Warszawa staną w sobotę przed kolejną w ostatnich tygodniach szansą wywalczenia tytułu. W 35. kolejce Ekstraklasy podejmą Cracovię i do osiągnięcia celu wystarczy im remis. Jeżeli przegrają, będą musieli poczekać na niedzielne mecze Piasta Gliwice i Lecha Poznań.
Zobacz więcej na temat:  Ekstraklasa Piłka nożna SPORT Legia Warszawa piast gliwice Lech Poznań Lechia Gdańsk Cracovia Studio S-13

Ekstraklasa: Lech Poznań bez kapitana. Koniec sezonu dla van der Harta

- Potwierdziła się diagnoza dotycząca zwichnięcia barku. Szczęście w nieszczęściu, że na razie nie potrzeba wykonywać operacji - powiedział profesor Krzysztof Pawlaczyk, szef sztabu medycznego Lecha Poznań w odniesieniu do kontuzji Mickeya van der Harta, bramkarza "Kolejorza". Holender nabawił się kontuzji podczas półfinału Pucharu Polski z Lechią Gdańsk w trakcie serii rzutów karnych.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lech Poznań Ekstraklasa Piłka nożna

Puchar Polski. Bramkarz Lecha zdruzgotany. Mickey Van der Hart: zwichnąłem ramię

"Słowa nie mogą opisać uczucia, z którym się dzisiaj obudziłem. Jestem zdruzgotany, że nie dotarliśmy do finału. Zasłużyliśmy na dużo więcej. Niestety podczas pierwszego rzutu karnego zwichnąłem ramię. Naprawdę nie wiem, jak źle jest, ale wiem, że wrócę silniejszy!" - napisał Mickey Van der Hart, bramkarz Lecha Poznań po przegranym meczu półfinałowym Pucharu Polski z Lechią Gdańsk.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Lech Poznań Lechia Gdańsk SPORT