Polskie Radio

Kategoria "Obraz" Nagrody Mediów Publicznych 2019 - lista nominowanych

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 15:00
Nagrodę Polskich Mediów Publicznych 2019 w kategorii Obraz przyznaje Kapituła powołana przez Telewizję Polską. Wśród nominowanych do Nagrody są: Wojciech Korkuć, Wawrzyniec Kostrzewski, Bolesław Pawica, Zbigniew Rytel i Krzysztof Talczewski. 

Nominowani do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii OBRAZ:

1. Wojciech Korkuć - artysta, autor plakatów

Nagroda Mediów Publicznych nominacje 

Kapituła wyróżniła Wojciecha Korkucia za "twórczy wkład w najlepsze tradycje polskiej szkoły plakatu, wybitny rozwój plakatu zaangażowanego patriotycznie, znakomity warsztat ilustratorski i graficzny, doceniany przez światowe gremia krytyków oraz kuratorów międzynarodowych wystaw".

2. Wawrzyniec Kostrzewski - reżyser i scenarzysta teatralny i telewizyjny

Nagrody Mediów Publicznych 2019 nominacje 

Wawrzyniec Kostrzewski doceniony został za "zaangażowaną i wielokrotnie nagradzaną pracę reżyserską na polu Teatru Telewizji, przybliżanie sztuki teatru z wykorzystaniem mediów audiowizualnych oraz wirtuozerskie zmierzenie się z kamieniem milowym polskiego dramatu patriotycznego – "Weselem" Stanisława Wyspiańskiego".

3. Bolesław Pawica - reżyser, scenarzysta i producent

Nominacje do Nagród Mediów Publicznych 2019 

Do Bolesława Pawicy nominacja do Nagrody Mediów Publicznych 2019 trafiła za "nowatorską działalność reżyserską i produkcję widowisk muzycznych, gal, koncertów oraz programów telewizyjnych budujących narodową wspólnotę kultury, za odkrywczy i unikalny wkład w upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania niepodległości".

4. Zbigniew Rytel - dziennikarz, reżyser filmów dokumentalnych

Nagrody Mediów Publicznych 2019 nominacje 

Jak podano w uzasadnieniu nominacji Zbigniew Rytel został wyróżniony "za wybitną działalność dziennikarską i reżyserską a także pracę kronikarza budującego wspólnotę narodową skupioną wokół polskich sukcesów sportowych, za twórczość dokumentalisty nagradzaną na licznych festiwalach filmowych w Polsce i za granicą".

5. Krzysztof Talczewski - reżyser, scenarzysta

Nagrody Mediów Publicznych 2019 nominacje 

Nominacja trafiła do Krzysztofa Talczewskiego  za "rozbudzanie tożsamości narodowej i umacnianie postaw patriotycznych przez dokumentowanie i przekazywanie młodemu pokoleniu wiedzy o trudnych chwilach odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz kreatywne wykorzystanie nowoczesnych technik medialnych dla ukazania prawdy historycznej".

W skład powołanej przez Telewizję Polską kapituły Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Obraz wchodzą: dziennikarz i komentator sportowy Przemysław Babiarz (przewodniczący kapituły), historyk i krytyk sztuki oraz kurator wystaw Piotr Bernatowicz, fotografik Adam Bujak, aktorka Hanna Łabonarska, dziennikarz Krzysztof Ziemiec.

Nazwiska laureatów Nagród Mediów Publicznych 2019 zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali 16 września, w Teatrze Polskim w Warszawie.

Nagrodzeni otrzymają statuetki oraz nagrody pieniężne o wartości 100 tysięcy złotych. 

Honorowy patronat nad Nagrodami Mediów Publicznych objęła Rada Mediów Narodowych.