Polskie Radio
Section05
TVP

"Żądamy natychmiastowego uwolnienia dziennikarki TVP". Europejska Unia Nadawców ws. Iryny Słaunikawej

Europejska Unia Nadawców włączyła się w działania na rzecz uwolnienia Iryny Słaunikawej skazanej na 5 lat kolonii karnej na Białorusi. "Żądamy natychmiastowego uwolnienia dziennikarki TVP World i wszystkich więźniów politycznych na Białorusi" - oświadczyła EBU. Kobieta została aresztowana po tym jak dwa lata temu relacjonowała protesty społeczne na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś reżim więźniowie polityczni dziennikarstwo media media publiczne TVP

Skazanie dziennikarki TVP. Lichocka: UE powinna nałożyć na Białoruś dalsze sankcje

Poseł PiS Joanna Lichocka powiedziała, że Unia Europejska powinna nałożyć dalsze sankcje na Białoruś za skazanie Iryny Słaunikawej. Wczoraj białoruski sąd skazał dziennikarkę TVP na pięć lat kolonii karnej. W Programie 1 Polskiego Radia poseł Lichocka podkreśliła, że "to niebywały skandal i drastyczne zerwanie norm cywilizacyjnych".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Magdalena Ogórek Joanna Lichocka TVP media publiczne Białoruś areszt dziennikarstwo media więźniowie polityczni

Polskie MSZ reaguje na zatrzymanie dziennikarki TVP. Białoruski dyplomata został wezwany do resortu

Dziś w siedzibie MSZ RP ma stawić się charge d’affaires Białorusi. Warszawa przekaże dyplomacie stanowczy protest oraz żądanie natychmiastowego uwolnienia dziennikarki TVP Iryny Słaunikawej i innych osób bezprawnie pozbawionych wolności na Białorusi, w tym Andrzeja Poczobuta - poinformował wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  TVP media publiczne Białoruś Biełsat dziennikarstwo areszt MSZ dyplomacja

Polskie MSZ reaguje na zatrzymanie dziennikarki TVP. Białoruski dyplomata został wezwany do resortu

Dziś w godzinach porannych w siedzibie MSZ RP ma stawić się charge d’affaires Białorusi. Warszawa przekaże dyplomacie stanowczy protest oraz żądanie natychmiastowego uwolnienia dziennikarki TVP Iryny Słaunikawej i innych osób bezprawnie pozbawionych wolności na Białorusi, w tym Andrzeja Poczobuta - poinformował PAP wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  TVP media publiczne Białoruś Biełsat dziennikarstwo areszt MSZ dyplomacja POLSKA polityka

Dziennikarka TVP skazana na Białorusi. TVP: to pokazuje jak Łukaszenka boi się niezależnych mediów

Zarząd Telewizji Polskiej potępia akty ograniczania wolności słowa i ograniczania podstawowych praw obywatelskich na Białorusi. W ten sposób członek zarządu TVP Mateusz Matyszkowicz skomentował wyrok pięciu lat kolonii karnej dla dziennikarki Iryny Słaunikawej.
Zobacz więcej na temat:  TVP media Białoruś Aleksander Łukaszenka więźniowie polityczni areszt dziennikarstwo POLSKA społeczeństwo

Marszałek Sejmu podziękowała członkom Rady Mediów Narodowych za ich pracę na rzecz mediów publicznych

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podziękowała członkom Rady Mediów Narodowych za pracę na rzecz mediów publicznych. Podczas zamkniętego spotkania w Sejmie rozmawiano także o współpracy Rady z parlamentem oraz o funkcjonowaniu tego gremium. Informację o przebiegu spotkania przekazał PAP przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media Joanna Lichocka PAP TVP Rada Mediów Narodowych Polskie Radio Krzysztof Czabański

Krysztopa o ataku na pracowników TVP: takie działania nie powinny mieć miejsca w przestrzeni publicznej

- Rozumiem, że można się z kimś nie zgadzać, ale tego typu działania chyba nie należą do tych, które powinny mieć miejsce w przestrzeni publicznej. (..) Mam nadzieję, że odpowiednie organy w zgodzie z prawem się tym zajmą - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 redaktor Cezary Krysztopa (Tygodnik Solidarność).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo TVP media atak

Atak na pracowników TVP. Policja wytypowała prawdopodobnego sprawcę

Jak poinformował PAP oficer prasowy śródmiejskiej policji podinsp. Robert Szumiata, funkcjonariusze zajmują się sprawą po zawiadomieniu złożonym przez TVP. Chodzi o atak na pracowników TVP przed budynkiem stacji. Zostali oni m.in. opluci, usłyszeli wiele obraźliwych słów oraz rzucono w ich kierunku szklaną butelkę. Policja wytypowała prawdopodobnego sprawcę. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo TVP dziennikarze media atak media publiczne

59. KFPP w Opolu. Program 1 Polskiego Radia oraz Trójka przyznały własne nagrody

W Opolu trwa święto polskiej muzyki - 59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Program 1 Polskiego Radia oraz Trójka przyznały własne nagrody w kategoriach "Premiery" i "Debiuty". Radiowa Jedynka uhonorowała Filipa Lato za piosenkę "Lepiej mieć", natomiast Trójka przyznała nagrodę w kategorii: "Debiuty" Basi Gąsienicy-Giewont za utwór: "Nie będę".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Opole 2022 TVP Opole Trójka W POLSKIM RADIU