Polskie Radio

Ferie zimowe z Polskim Radiem. Propozycje dla dzieci i rodziców

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 20:00
Ferie zimowe 2021 są inne niż wszystkie ze względu na obowiązujące obostrzenia. Polskie Radio, uwzględniając oczekiwania swoich słuchaczy, przygotowało na czas przerwy od nauki bogatą ofertę skierowaną zarówno do dzieci, jak i do rodziców. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Olesia Bilkei/Shutterstock

W 2021 roku przerwa zimowa jest dużym wyzwaniem ze względu na konieczność spędzenia jej w domu. Polskie Radio proponuje zatem dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom specjalny program, który pozwoli wypełnić czas wartościowymi treściami.

W specjalnym serwisie portalowym "Ferie w Polskim Radiu" zebraliśmy propozycje bajek, słuchowisk i innych audycji dostępnych online, a także podcastów, konkursów i gier, z których mogą korzystać całe rodziny. 

Prezentujemy m.in. produkcje Teatru Polskiego Radia oraz edukacyjno-rozwojowe audycje Polskiego Radia Dzieciom.  


. .

Konkursy, eksperymenty kulinarne oraz wędrówki po świecie w wersji online – to czeka słuchaczy na antenie Jedynki, gdzie codzienne pasmo od godz. 9.00 do godz. 12.00 zamieni się w "Zimę z Radiem". Propozycje Jedynki - TUTAJ

Zima z Radiem
Jedynka_Zima z Radiem 1200x660 _ok.jpg
Ruszyły ferie z Programem 1 Polskiego Radia!

Każdego dnia antena połączy się również z ekspertem z innego centrum nauki, który podpowie, jak zrobić własne małe laboratorium i samodzielnie przeprowadzić bezpieczne doświadczenia. Specjaliści z ogrodów zoologicznych oraz parków narodowych opowiedzą natomiast o sekretach zwierząt domowych: pająka, ćmy, muchy, gupika, skalara, papugi, czy żółwia. 

W "Zimie z radiem" - specjalnych wydaniach kultowego programu, który emitowany jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 - Małgorzata Abgarowicz w cyklu "Wirus bez tajemnic" zaprezentuje najnowsze informacje dotyczące walki z pandemią, a Małgorzata Raducha w cyklu "Co dziś na obiad" zdradzi smaczne przepisy kuchni regionalnych, a Maciej Walecki przetestuje aplikacje mobilne. 

Z kolei Sława Bieńczycka w specjalnym przewodniku turystycznym "Okiem w sieć" udowodni, że można bez wychodzenia z domu odwiedzać najodleglejsze zakątki kraju i świata. 

Miłośnicy literatury od 4 do 15 stycznia o godz. 10.35 i 11.35 usłyszą aż dwa fragmenty słuchowiska według powieści Frances Hodgson Burnett "Tajemniczy ogród", w adaptacji Emilii Stawskiej i w reżyserii Jana Warenyci z gwiazdorską obsadą m.in. Bogusza Bilewskiego, Stanisławy Celińskiej, Katarzyny Łaniewskiej i Danuty Stenki.

logo 

Od godz. 12.00 do godz. 14.00 włączamy "Ferie z Trójką". W specjalnej audycji będzie można znaleźć konkursy, prezentacje rodzinne, powieści i bajki Teatru Polskiego Radia oraz pomysły na wspólne spędzanie czasu z dziećmi. Gośćmi będą gwiazdy muzyki i filmu, psychologowie oraz pedagodzy. (Więcej o "Feriach z Trójką" - TUTAJ). 

Ferie z Trójką
Trójka 1200 EN.jpg
Sprawdź Trójkę! 

W "Feriach z Trójką" można uczestniczyć od poniedziałku do piątku w ramach audycji "Trójka do trzeciej". W programie m.in. pogawędki z bajkowymi bohaterami: Filipem Karockim Królikiem i Lwem Leopoldem Grzywą, słuchowiska Polskiego Radia Dzieciom, specjalne lekcje WF autorstwa Krzysztofa Łoniewskiego, spotkania z ulubieńcami najmłodszych słuchaczy i opowieść "Pippi Pończoszanka – rutyna dnia" przygotowana przez Mateusza Krautwursta. 

Dwupłytowy album "Głosem Dziecka vol. 1" nagrany z udziałem laureatów Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom to jedna z nagród w specjalnym, zimowym cyklu radiowej Trójki. 


. .

10 pomysłów na spotkania online, aplikacje przydatne na feriach, przegląd ekologicznych warsztatów i wydarzeń dostępnych bezpłatnie w internecie, ćwiczenia na kreatywność, przeglądy filmów czy zestawienia gamingowe, to tylko kilka pomysłów na spędzenie zimowego odpoczynku przygotowanych przez ekipę radiowej Czwórki.

Projekt "12 cali na… ferie" z pewnością zainteresuje twórców miksów didżejskich. Najciekawsze z nich, wybrane przez DJ-ów związanych z Czwórką, pojawią się na antenie stacji 16 stycznia br. po godzinie 22.00 w audycji "Kluboteka". Od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15 Damian Sikorski w audycji "Stacja Kultura" będzie inspirował słuchaczy do pisania piosenek, komponowania, śpiewania, grania i zakładania zespołów.

W cyklu "Zostań w domu i rób sztukę" dziennikarz opowie też historie powstania zespołów, duetów, teledysków, płyt i niecodziennych, artystycznych kolaboracji. (Więcej o "Feriach w Czwórce" - TUTAJ). 

Ferie w Czwórce
Czworka snowboard popr.jpg
Spędź ferie z Czwórką 

Antena zaprasza również do wspólnej zabawy na Instagramie. Szczegółów należy szukać pod hashtagami #czworka i #feriewdomu


PRD logo 

Bogatą ofertę dla najmłodszych przygotowało Polskie Radio Dzieciom. W programie poranny trening, gry i zabawy oraz przegląd najciekawszych aktywności dla dzieci w każdym województwie. W audycjach spotkania z gwiazdami: Cleo, Kinga SawczukAlicja Tracz, Magda Bereda, 4Dreamers i inni opowiadają m.in. o planach na ferie oraz o swoich ulubionych bajkach.

Ferie z gwiazdami_1200.jpg
"Ferie z gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom"

Każdego dnia w Polskim Radiu Dzieciom i w mediach społecznościowych stacji zaproszona do udziału w zabawie "Jaka to bajka?" gwiazda zaprezentuje specjalną zagadkę. Nagrodą w bajkowym konkursie będzie niespodzianka przygotowana przez zaproszonych do udziału w "Feriach z gwiazdami" gości. 

O godz. 7.30 na antenie rozpocznie się "Poranne gibanie" czyli wspólna gimnastyka z radiowym trenerem Zbyszkiem Kozłowskim i Piotrem Safrończykiem z Klubu Sportowego Mako. Jeszcze więcej gier, zabaw i pomysłów na spędzanie ferii w domu, czyli cykl "zGRAjmy się" w audycji "Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom" w czasie ferii rusza od poniedziałku do piątku już od godz. 15.15.

Z kolei w "Strefie Rodzica" dziennikarze podpowiedzą jak zorganizować dziecku ferie wypełnione interesującymi dla niego aktywnościami oraz jak zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pociech. Więcej o Feriach w Polskim Radiu Dzieciom - TUTAJ

Swoją propozycję na ferie przygotowało także Polskie Radio Chopin, które zaprasza na podwójne wydania audycji "Chop-in-pop", o godz. 15.00 i "Na Jazzowo", o godz. 17.00.

mat. promocyjne