Polskie Radio
Section05
Ferie zimowe

Krynica-Zdrój ostatnim przystankiem akcji "Z głową w górach"

Pijalnia główna na deptaku, Muzeum Nikifora, Góra Parkowa wraz z Parkiem Świateł i oczywiście Jaworzyna Krynicka - to miejsca, których nie można pominąć będąc w Krynicy Zdroju - zapraszał Tomasz Klimek, dyrektor Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju, a wraz z nim, inni goście "Popołudnika": Anna Ozierańska, kustosz z Muzeum Zabawek oraz snowboardzistka Julia Chmielecka.
Zobacz więcej na temat:  zima Z głową w górach narty Krynica-Zdrój radio dla dzieci radio dla rodziców Martyna Chuderska

Mądrości ludowe i nie tylko... w indiańskim namiocie Misia i Smoka

Czego można się nauczyć w namiocie zrobionym z koca i kija od szczotki? Miś i Smok ruszają w długą i emocjonująca podróż do krainy wyobraźni. W pewnym momencie, zatrzymali się przy pewnym znaku i wracają pamięcią do tego, o czym mówił im dziadek Ignacy. W audycji także o tym co znaczy powiedzenie "Dla chcącego nic trudnego". Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  Miś Michaś Smok Adaś Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia

Biblioteka Publiczna w Nowym Sączu na ferie 2024

Sądecka Biblioteka Publiczna przygotowała zajęcia związane z nauką i eksperymentami. Zaplanowane jest ostatnie spotkanie związane z postacią Leonarda da Vinci. Dzieci będą konstruować mosty, przedmioty latające oraz proste maszyny, takie jak windy czy dźwigi. Zajęcia te mają pokazać dzieciom, uczestnikom warsztatów, że wszystko można zrobić samemu.
Zobacz więcej na temat:  Martyna Chuderska biblioteka Nowy Sącz czas wolny radio dla dzieci

Odkrywamy literaturę dziecięcą z Lidką Iwanowską-Szymańską

W okresie ferii, kiedy czas wolny może być wykorzystany na odkrywanie nowych przygód i fascynujących historii można zanurzyć się w świat książek. Jedną z osób, która dzieli się swoimi zainteresowaniami literackimi i poleca wartościowe lektury, jest Lidka Iwanowska-Szymańska, pisarka, aktorka, wokalistka i tłumaczka. Jej wybory literackie mogą być inspiracją dla czytelników w różnym wieku. W cyklu "Ferie z książką" w Polskim Radiu Dzieciom podzieliła sie swoimi odkryciami. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  literatura dziecięca książki dla dzieci Martyna Chuderska radio dla dzieci

Sabina Bednarz o sukcesie na Junior Theater Festival w Sacramento

Gościem cyklu "Ferie z gwiazdami" w Polskim Radiu Dzieciom była Sabina Bednarz, dziecięca aktorka filmowa, musicalowa i dubbingowa. W rozmowie na temat ferii zimowych opowiedziała o swoich sukcesach podczas udziału w prestiżowym, ogólnoświatowym Junior Theater Festival w Sacramento w Stanach Zjednoczonych, gdzie otrzymała dwie nagrody. Młoda aktorka nie tylko uwielbia występy na scenie, ale także gra na skrzypcach od najmłodszych lat. Po więcej zapraszamy poniżej.
Zobacz więcej na temat:  Sabina Bednarz aktorstwo radio dla dzieci

"Dawno, dawno temu". Ferie w Muzeum Etnograficznym w Toruniu

W tym tygodniu odwiedzimy wspólnie Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, a dokładniej mówiąc Park Etnograficzny, który mieści się w samym centrum tego miasta. Czym są takie parki? Jakie różnice znajdziemy pomiędzy chatą kaszubską i kujawską? Czy XIX wieczny młyn znajdujący się na terenie Parku nadal działa? Na te i wiele innych pytań szukamy odpowiedzi, spacerując szlakiem historii tego regionu!
Zobacz więcej na temat:  RadioDzieciom historia Polski muzeum Toruń

Teatr Groteska w Krakowie zaprasza dzieci na spektakle i warsztaty

W krakowskim Teatrze Groteska rozpoczyna się prawdziwa uczta dla miłośników teatru w każdym wieku. Dyrektor tegoż teatru, Karol Suszczyński, w rozmowie z Polskim Radiem Dzieciom zdradza, że na widzów w czasie ferii zimowych, czeka wiele fascynujących spektakli, które zachwycą zarówno najmłodszych, jak i dorosłych. - Teatr Groteska to miejsce, które otwiera drzwi do niezwykłych światów teatru dla każdego z nas" usłyszymy w załączonej audycji.
Zobacz więcej na temat:  TEATR spektakle dla dzieci Kraków kultura dla dzieci

Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy na czas ferii zimowych

Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy otwiera swe podwoje dla wszystkich poszukiwaczy przygód. "Polska w baśniach i legendach" to hasło przewodnie towarzyszące programowi ferii zimowych. Program, który właśnie (12.02) wystartował z pełnym rozmachem, zachęca dzieci i młodzież do odwiedzenia świata wyobraźni, kierując się w stronę mądrości ukrytej w baśniach i legendach.
Zobacz więcej na temat:  czas wolny radio dla dzieci Bydgoszcz

Ola i Ala Tracz o pasjach i feriach zimowych

Ola i Ala Tracz, znane i uwielbiane przez fanów jako utalentowane siostry muzyczne, opowiedziały w Polskim Radiu Dzieciom o swoich pasjach, rozwoju i sposobach na ciekawie spędzony czas podczas ferii zimowych. Dla tych dwóch artystycznych dusz czas wolny to nie tylko odpoczynek, ale także okazja do rozwijania swojej kreatywności i czas na swobodne wyrażanie siebie w dziedzinach innych niż śpiew. Jak siostry Tracz spędzają tegoroczne ferie?
Zobacz więcej na temat:  śpiew eurowizja junior radio dla dzieci