Polskie Radio

Dzień Dziecka w Polskim Radiu. Koncerty i audycje specjalne dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 10:26
Koncerty w Polskim Radiu Dzieciom i radiowej Dwójce, specjalne audycje, rozmowy z dziećmi i o dzieciach: to wszystko w Polskim Radiu 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka. Zapraszamy! 
Wyjątkowy koncert z udziałem młodych artystów. Dzień Dziecka z Polskim Radiem Dzieciom
Wyjątkowy koncert z udziałem młodych artystów. Dzień Dziecka z Polskim Radiem DzieciomFoto: PR

Z okazji święta swoich słuchaczy Polskie Radio Dzieciom przygotowało wyjątkowy koncert, podczas którego usłyszeć będzie można artystów doskonale znanych z anteny stacji, takich jak: Eryk Waszczuk, AniKa Dąbrowska, Ala i Ola Tracz oraz Olek Klembalski.


Olek Klembacki_1200.jpg
Dzień Dziecka w Polskim Radiu Dzieciom

Transmisja koncertu na antenie Polskiego Radia Dzieciom we wtorek 1 czerwca o godz. 17.00 oraz – w formie streamingu wideo – na stronie internetowej, Facebooku programu, a także na kanale YouTube Polskiego Radia Dzieciom.

Z kolei Program 2 Polskiego Radia zaprasza na koncert dla dzieci, w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Macieja Tomasiewicza, z udziałem Waldemara Malickiego (fortepian). 


Malicki 1200x660_OPR-dzieci.jpg
Dzień Dziecka. Waldemar Malicki zaprasza na koncert

1 czerwca przez cały dzień na antenie Polskiego Radia Dzieciom będzie można słuchać o tym, co dzieciom najbardziej się podoba w byciu dzieckiem.

W tym wyjątkowym dniu Martyna Chuderska i Smok Adaś zapraszają na rodzinny „Poranek w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 7.00-10.00), w którym będą się działy rzeczy niezwykłe! Dzieci uruchomią zagadkową maszynę, z której wyskakiwać będą niespodzianki dla naszych Słuchaczy! Żeby wziąć udział w zabawie wystarczy zadzwonić do studia i wypowiedzieć tajemnicze zaklęcie. Jeśli chcecie je poznać słuchajcie Polskiego Radia Dzieciom.

W „Muzycznych podróżach" (godz. 10.00-11.00) dzieci będą śpiewały dzieciom. Słuchacze poznają dziecięce gwiazdy estrady, dowiedzą się o dziecięcych latach Natalii Kukulskiej oraz wysłuchają rozmowy z chórzystami Chóru Agaty Steczkowskiej.

Z kolei prowadzący „Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom” (godz. 15.00-17.00) sprawdzi, jak obchodzony jest Dzień Dziecka w Polsce i na świecie. Dzieci będą mogły uczestniczyć w zabawie językowej, w której to zadaniem będzie powtórzenie zdania „Dzień Dziecka w Polskim Radiu Dzieciom" w różnych językach, np. angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, japońskim i wielu innych.

W „Jedynce dzieciom” (godz. 19.05 – 19.30) w Programie Pierwszym Polskiego Radia będzie można usłyszeć o Dniu Dziecka w Zamku Królewskim w Warszawie. 28 maja została uruchomiona specjalna ścieżka zwiedzania dla dzieci na Trasie Królewskiej. Będzie można ją przejść do 6 czerwca. Działania Zamku Królewskiego w Warszawie z okazji jubileuszu 50-lecia objęte są patronatem Polskiego Radia.

Program 2 Polskiego Radia zaprasza na wyjątkowy koncert dla dzieci 1 czerwca o godz. 13.00. Wykonawcy: Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Macieja Tomasiewicza, z udziałem Waldemara Malickiego - fortepian i prowadzenie.

W programie:

• Dariusz Zboch - „Vivaldiana” na motywach Czterech pór roku Antonio Vivaldiego (rewizja partii fortepianu: Kamil Pawłowski),
• Alexander Tsfasman -Suita jazzowa na fortepian i orkiestrę (transkrypcja: Rustem Abyazov)
I. Płatki śniegu
II. Polka
III. Walc liryczny
IV. Szybki bieg
• Bernard Chmielarz - Mazur z opery Straszny Dwór Stanisława Moniuszki
• Dariusz Zboch - Clapton / Mozart

Transmisja wydarzenia o godz. 13.00 – na antenie, stronie internetowej, Facebooku i kanale YouTube Dwójki.

NOSPR free narodowa orkiestra symfoniczna polskiego radia free shutt 1200  .jpg
Dzień Dziecka, czyli NOSPR, POR i Amadeus dla milusińskich

Ponadto 1 czerwca, we wszystkich audycjach publicystycznych Trójki, będą pojawiać się najciekawsze fragmenty znanego i lubianego cyklu „Dzieci wiedzą lepiej” Katarzyny Stoparczyk.

Także Polskie Radio Chopin przygotowało dla swoich najmłodszych słuchaczy, z okazji ich święta, dwie audycje specjalne!

1 czerwca o godz. 15:00 Małgorzata Pęcińska zaprasza na program zatytułowany „Kocia muzyka”, natomiast o godz. 21.00 wspólne słuchanie muzyki z Mariuszem Gradowskim, który specjalnie na tę okazję przygotował parę zabawnych kawałków i kilka rzeczy ciekawych.

Będzie można też sprawdzić, jak komponował Chopin, kiedy był małym chłopcem.

Zapraszamy!