Polskie Radio
Section05
dzień dziecka

Trwa piknik z okazji Dnia Dziecka w ogrodach KPRM. Premier Morawiecki spotkał się z najmłodszymi

Z okazji Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera w Warszawie odbywa się piknik pod hasłem "Ogrody przygód". Podczas wydarzenia z dziećmi spotkał się szef rządu Mateusz Morawiecki. Najmłodsi mogą podczas pikniku m.in. poznać sprzęt wojskowy, strażacki czy działanie robotów humanoidalnych.
Zobacz więcej na temat:  dzień dziecka kancelaria premiera Mateusz Morawiecki dzieci społeczeństwo POLSKA

Minister Czarnek złożył życzenia dzieciom. "Aby 1 czerwca był zawsze waszym najpiękniejszym dniem"

Życzę wam, aby 1 czerwca - Dzień Dziecka - był zawsze waszym najpiękniejszym dniem w ciągu roku. To jest dzień, w którym raz jeszcze podkreślamy, jak niezwykłą wagę macie wy, drogie dzieci, dla przyszłości Polski - powiedział w czwartek szef MEiN Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek dzień dziecka społeczeństwo

Dziecko i dwie kobiety giną w ataku rakietowym na Kijów. Tak Rosjanie "świętowali" Dzień Dziecka

W nocy ze środy na czwartek w Kijowie doszło do kolejnego ataku na obiekty cywilne. Zginęły trzy osoby, w tym jedno dziecko, a 14 zostało rannych. - To nie jest wojna, to ludobójstwo - powiedział w czwartek mer Kijowa Witalij Kliczko w rozmowie z korespondentem serwisu Sky News po kolejnym nocnym ostrzale ukraińskiej stolicy.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Ukraina zbrodnie wojenne dzień dziecka

"W teatrze przemocy". Dzieci-żołnierze ze złamanym życiem

- Pierwsze i najważniejsze pytanie, które się pojawia, kiedy spotykamy postać Dominica Ongwena, brzmi: czy można sądzić go za wszystkie jego czyny, mając na uwadze to, że został jako dziewięciolatek porwany i zindoktrynowany - mówi operator filmowy Kacper Czubak. Nasz gość jest współautorem filmu dokumentalnego "W teatrze przemocy" opowiadającego historię człowieka, który jako dziecko siłą został wcielony do jednostki terrorystycznej.
Zobacz więcej na temat:  dzień dziecka kino film dokumentalny Joanna Sławińska

Piknik z okazji Dnia Dziecka. Premier: pomagajmy naszym dzieciom i poświęcajmy im uwagę

- A jak nie umie, to naucz go tego, jeśli nie może, to pomóż mu. Myślę, że to jest takie credo na całe życie, żebyśmy dzieciom pomagali jak najwięcej, byśmy byli z nimi każdą minutę i poświęcali im uwagę - powiedział  premier Mateusz Morawiecki na pikniku z okazji Dnia Dziecka zorganizowanego w ogrodach KPRM.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki dzień dziecka społeczeństwo dzieci