Polskie Radio
Section05
dzień dziecka

Wyjątkowy koncert młodych artystów [ZOBACZ WIDEO]

Z okazji święta swoich słuchaczy Polskie Radio Dzieciom przygotowało wyjątkowy koncert, podczas którego można było usłyszeć artystów doskonale znanych z anteny stacji. Wystąpili: Eryk Waszczuk, AniKa Dąbrowska, Ala i Ola Tracz oraz Olek Klembalski. Transmisja koncertu odbyła się na antenie Polskiego Radia Dzieciom 1 czerwca. Można było także oglądać streaming wideo na stronie internetowej, Facebooku, a także na kanale YT Polskiego Radia Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  dzień dziecka radio dla dzieci piosenki dla dzieci W POLSKIM RADIU DAB+ edukacja koncerty w Polskim Radiu Polskie radio korpo

Dzień Dziecka. Para prezydencka spotkała się z najmłodszymi wychowankami ośrodka specjalnego

Z okazji Dnia Dziecka Para Prezydencka odwiedziła podopiecznych Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo w Pęcherach-Łbiskach. W trakcie wizyty prezydent Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda m.in. rozmawiali z pracownikami ośrodka o pracy z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda dzieci dzień dziecka

Gadżeciarze - radość dużego dziecka

Inteligentny kask narciarski dla miłośników sportów ekstremalnych, solarna ładowarka dla survivalowca, dla biegacza urządzenie odstraszające ultradźwiękami kleszcze i autonomiczny odkurzacz, który zachwyci każdego pedanta. Duże dzieci mają dzisiaj w czym wybierać. Sprawdzamy, czy gadżety ułatwiają nam życie, czy raczej odbierają samodzielność i niezależność.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Mateusz Kulik gadżety dzień dziecka czas wolny STYL ŻYCIA Weronika Puszkar

"Najtrudniejsze Q&A w moim życiu". Dzieci pytały premiera o piłkę nożną, rodzinę i... rządzenie krajem

Premier Mateusz Morawiecki we wtorek odpowiadał na pytania dzieci w szkole podstawowej w Bielisze koło Radomia. Dzieci pytały go m.in., czy lubi piłkę nożną, co lubi jeść i czy ma jakieś zwierzątko. Były też ciekawe, czy premier był grzeczny w szkole i jak się rządzi Polską.
Zobacz więcej na temat:  dzień dziecka Mateusz Morawiecki premier dzieci szkoła podstawowa POLSKA społeczeństwo polityka

Joanna Wajs: ocalmy w sobie dziecięcego czytelnika

- Mówi się, że książki rosną razem z nami. Myślę jednak, że my też musimy wykonać pewną pracę i ocalić w sobie dziecięcego czytelnika. Takiego, który nadal potrzebuje cudownych opowieści, nadal chce wpadać do króliczej nory - mówiła w Dwójce w Dniu Dziecka współautorka książek dla dzieci i redaktorka w wydawnictwie zajmującym się literaturą dziecięcą.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka literatura dziecięca Dorota Gacek KULTURA dzień dziecka

Niezwykły Dzień Dziecka w Kazimierzu Dolnym

Dziś Dzień Dziecka. Ciekawy pomysł na celebrację tego święta ma Kazimierz Dolny. Miejscowy ośrodek kultury wspólnie z biblioteką i placówkami oświatowymi wspólnymi siłami odnalazły archiwalne zdjęcia przedstawiające miejscowych przedszkolaków. Fotografie, z których najstarsze wykonano nawet 70 lat temu, odnowiono i, w powiększonym formacie, powieszono w różnych częściach Kazimierza Dolnego. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA dzień dziecka dzieci dzieciństwo Kazimierz Dolny wystawa Mateusz Drozda

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!". Życzenia z okazji Dnia Dziecka od marszałek Sejmu

Elżbieta Witek złożyła dzieciom życzenia z okazji Dnia Dziecka. "Wszystkim dzieciom, tym najmłodszym oraz tym starszym, życzę wielu radosnych chwil, uśmiechu, szczęścia i dużo miłości; kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - napisała marszałek Sejmu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dzieci dziecko dzień dziecka społeczeństwo Marszałek Sejmu Elżbieta Witek

Słodkie poświęcenie dla okruszka – artyści opiewają swe dzieci w piosenkach

Nieprzespane noce, mnóstwo nowych obowiązków i życie wywrócone do góry nogami – te wszystkie zmiany, jakie przynosi ze sobą pojawienie się na świecie dziecka, są niczym wobec fali miłości, jaka zalewa wówczas jego rodziców. Żeby się o tym przekonać, wystarczy posłuchać kilku piosenek, które znani artyści zadedykowali swoim pociechom.
Zobacz więcej na temat:  Adele sheryl crow Seweryn Krajewski Eric Clapton Anna Maria Jopek Grzegorz Ciechowski MUZYKA muzyka hp dzień dziecka W POLSKIM RADIU

Waldemar Malicki z koncertem na Dzień Dziecka [ZOBACZ WIDEO]

To był wyjątkowy koncert dla dzieci w Dniu Dziecka. Wśród wykonawców Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Macieja Tomasiewicza, z udziałem Waldemara Malickiego na fortepianie. Wydarzenie transmitowane na antenie Dwójki, na stronie dwójka.polskieradio.pl oraz na Facebooku i kanale YouTube Dwójki teraz można zobaczyć również w zapisie WIDEO. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  koncerty Waldemar Malicki Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie dzień dziecka

Krótka historia "niegrzecznej" literatury dziecięcej

- Pierwszą "niegrzeczną" książką dla dzieci była dylogia o Alicji: "Alicja w krainie czarów" i "Po drugiej stronie lustra" Lewisa Carolla. To była bezpośrednia "szydera" z dydaktycznej literatury dziecięcej. Wszystkie późniejsze książki nawiązywały do "Alicji", począwszy od "Pippi Pończoszanki" - mówiła w audycji "Wybieram Dwójkę" Anna Czernow, przewodnicząca Polskiej Sekcji IBBY.
Zobacz więcej na temat:  dzieci literatura Katarzyna Hagmajer-Kwiatek Dwójka dzień dziecka

"Bawcie się i korzystajcie z beztroski". Marlena Maląg z życzeniami z okazji Dnia Dziecka

- My, dorośli, wiele możemy się od dzieci nauczyć. To ufność, umiejętność cieszenia się z drobnych spraw, nieograniczona wyobraźnia, a przede wszystkim niepowtarzalna dziecięca radość. Warto pielęgnować w sobie te cechy - powiedziała Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg dzień dziecka Rodzina 500+ Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej dzieci dziecko