Polskie Radio
Section05
dzień dziecka

Piknik z okazji Dnia Dziecka. Premier: pomagajmy naszym dzieciom i poświęcajmy im uwagę

- A jak nie umie, to naucz go tego, jeśli nie może, to pomóż mu. Myślę, że to jest takie credo na całe życie, żebyśmy dzieciom pomagali jak najwięcej, byśmy byli z nimi każdą minutę i poświęcali im uwagę - powiedział  premier Mateusz Morawiecki na pikniku z okazji Dnia Dziecka zorganizowanego w ogrodach KPRM.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki dzień dziecka społeczeństwo dzieci

Bajki. Cudowne lekarstwo!

Bajki. Opowiadały je matki, babcie i nianie w polskich i białoruskich zaściankach Wileńszczyzny. Mógł ich słuchać przed snem mały Adam, jeden z synów państwa Mickiewiczów z Nowogródka. Być może tym samym opowieściom przysłuchiwał się także mały Antoni Gliński, urodzony 19 lat później w Szczorsach nad Niemnem, 25 kilometrów na wschód od Nowogródka?
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Piotr Kędziorek dzieci dzień dziecka bajki dla dzieci bajki Patrycja Zisch

Mikołaj Pawlak: nasze dzieciaki najlepiej zdały egzamin z dorosłości i wrażliwości ludzkiej

Negatywne skutki pandemii, związane z edukacją i zdrowiem psychicznym dzieci, a także wojna na Ukrainie i napływ młodych uchodźców do Polski - z tych powodów - jak mówił na antenie Polskiego Radia 24 rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak - przed pełnioną przez niego rolą stoją największe wyzwania w ponad dwudziestoletniej historii urzędu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 dzieci Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak dzień dziecka wojna 2022 pandemia

Dzień Dziecka w Borodziance. Premier Morawiecki spotkał się z rodzinami dotkniętymi wojną

"W Borodziance na Ukrainie spotkałem się z dziećmi i rodzinami dotkniętymi wojną. Bardzo bym sobie życzył, by to był dla nich ostatni taki Dzień Dziecka, a następny mogli już spędzić we własnych domach i kraju, w którym panuje pokój" - podkreślił w środę premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo dzieci dzień dziecka Mateusz Morawiecki pomoc uchodźcy Ukraina Kijów ŚWIAT

Prezydent Andrzej Duda złożył życzenia z okazji Dnia Dziecka. Przypomniał o bezpieczeństwie w czasie wakacji

Andrzej Duda podczas spotkania "Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką", które odbyło się w środę w Pałacu Prezydenckim złożył obecnym tam dzieciom życzenia z okazji ich dzisiejszego święta. - Życzę wam pięknego, wspaniałego Dnia Dziecka i spokojnych wakacji pełnych wypoczynku - powiedział prezydent. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo dzieci dzień dziecka bezpieczeństwo

"Niezapominajki" – płyta z piosenkami do wierszy Marii Konopnickiej

Płyta "Niezapominajki" została wydana w związku z rocznicą urodzin Marii Konopnickiej, patronki roku 2022. Przeznaczona jest zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych odbiorców. Premiera płyty w Dniu Dziecka.
Zobacz więcej na temat:  Maria Konopnicka Joanna Racewicz Narodowe Centrum Kultury płyta wiersze piosenka dzień dziecka premiera jesień taniec pisarz pisarze i poeci literatura MUZYKA KULTURA dzieci poezja proza

"Dzieci z Bullerbyn" w Teatrze Lalka. "To także opowieść o dzieciach w nas"

- Szczególnie ciekawe jest podejście reżyserki Agnieszki Glińskiej, że tak naprawdę ta opowieść o dzieciństwie jest też opowieścią o dzieciach w nas; o ludziach dorosłych, którzy zachowali dziecko w sobie. Jest więc opowieścią nie tylko o dzieciach i dla dzieci, ale także opowieścią o dorosłych i dla dorosłych - mówiła w radiowej Dwójce Aleksandra Rembowska, kierowniczka literacka Teatru Lalka w Warszawie. W Dniu Dziecka na tej scenie odbędzie się premiera "Dzieci z Bullerbyn".
Zobacz więcej na temat:  dzieci KULTURA spektakl Aldona Łaniewska-Wołłk Dwójka dzień dziecka Astrid Lindgren

"Wasze sprawy są dla nas ważne, myślimy o was codziennie". Pierwsze damy złożyły życzenia z okazji Dnia Dziecka

Na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" pierwsze damy złożyły życzenia z okazji Dnia Dziecka. - Zapewniam Was, że Wasze sprawy, problemy i potrzeby są dla nas, dorosłych, bardzo ważne i myślimy o Was nie tylko w dniu Waszego święta - powiedziała Agata Kornhauser-Duda. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dzień dziecka społeczeństwo Ołena Zełenska Anna Komorowska Jolanta Kwaśniewska Danuta Wałęsa Agata Kornhauser-Duda dzieci