Polskie Radio

Elton John w duetach z Edem Sheeranem i Steviem Wonderem

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 14:55
Elton John pracuje wspólnie z Edem Sheeranem nad świąteczną piosenką, która ma mieć premierę przed Bożym Narodzeniem. A już teraz można posłuchać utworu, który legendarny brytyjski wokalista nagrał w duecie z nie mniej słynnym kolegą zza oceanu, Steviem Wonderem.
Elton John
Elton JohnFoto: shutterstock / Featureflash Photo Agency

Bożonarodzeniowe notowanie UK Singles Chart uważane jest za najważniejsze w całym roku, a dotarcie na jego szczyt wiąże się z ogromnym prestiżem dla każdego artysty. Jest duża szansa, że w tym roku zaszczyt ten przypadnie superduetowi Elton John & Ed Sheeran, który w grudniu zamierza wydać świąteczną piosenkę. Ujawnił to w wywiadzie dla jednej ze stacji radiowych młodszy z artystów, nie zdradzając jednak żadnych dodatkowych szczegółów.

O artystyczną formę Eltona fani mogą być jednak spokojni, słuchając jego najnowszej piosenki "Finish Line", nagranej do spółki ze Steviem Wonderem. Dostępny od kilku dni w serwisach streamingowych utwór napełnia dumą brytyjskiego wokalistę. – To jedno z najlepszych nagrań w mojej karierze. Głos Steviego brzmi tak, jak za najlepszych czasów, jakby znów miał 17 lat – komplementował kolegę 74-letni piosenkarz.

Elton John & Stevie Wonder - "Finish Line", źródło: YouTube / Elton John

Wonder nie pozostał mu dłużny. – To jednocześnie radość i zaszczyt móc zagrać na fortepianie i harmonijce dla Eltona. On, jak mało kto z osób, które spotkałem na swej drodze, uosabia wspaniałego ducha muzyki, życia, przyjaźni i miłości – rozpływał się Amerykanin.

Nagrywanie "Finish Line" było pierwszą od 35 lat muzyczną kolaboracją sławnych wokalistów. W 1986 roku obaj panowie wsparli swymi umiejętnościami Dionne Warwick przy powstaniu jej wielkiego przeboju "That's What Friends Are For", uhonorowanego nagrodą Grammy.

Już 22 października Elton John wyda nowy album "The Lockdown Sessions", zawierający 16 utworów nagranych wspólnie z innymi artystami (nie zabraknie wśród nich "Finish Line").

kc

Czytaj także

Nowa płyta Eltona Johna – plejada gwiazd w roli gości

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 15:57
Duety ze Steviem Wonderem, Eddiem Vedderem i grupą Gorillaz, a do tego covery utworów Pet Shop Boys i Metalliki – m.in. takie atrakcje przyszykował dla fanów Elton John na swej nowej płycie. Album, o wymownym tytule "The Lockdown Sessions", ukaże się 22 października.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Elton John odwołuje koncerty, czeka go operacja

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 15:17
Fani Eltona Johna, czekający na wznowienie jego tournée "The Farewell Yellow Brick Road", będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Artysta odwołał jesienne koncerty w Europie ze względu na czekającą go operację biodra.
rozwiń zwiń