Polskie Radio

Snoop Dogg – nowy projekt na 50. urodziny

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 11:05
Amerykański raper Snoop Dogg uczcił swoje 50. urodziny, przypadające 20 października, wydaniem singla wraz z nową hiphopową supergrupą. Niebawem ma się ukazać cały album, będący powrotem do korzeni gatunku.
Snoop Dogg
Snoop DoggFoto: Forum / RB/Bauergriffin.com / MEGA

Nowy kawałek nosi tytuł "Big Subwoofer", a firmuje go zespół Mount Westmore. W jego składzie, oprócz Snoopa, są jeszcze Ice Cube, E-40 i Too $hort. Trzej ostatni panowie są już po pięćdziesiątce, a swe kariery rozpoczynali w latach 80., gdy rap brzmiał zupełnie inaczej niż dziś.

Kolejny album dzisiejszego jubilata, "Snoop Dogg Presents The Algorithm", ma być powrotem do najlepszych hiphopowych tradycji. – Obecne algorytmy mówią ci, jak masz rapować i jak masz brzmieć. Ale nie mówią nic o uczuciach. Mój algorytm da wam uczucia, nie brzmienie – zapowiada raper.

Na razie nie jest znana data premiery płyty. Wiadomo za to, że Snoop będzie jedną z gwiazd Half Time Show podczas przyszłorocznego finału Super Bowl, który odbędzie się 6 lutego. Obok niego wystąpią inne wielkie gwiazdy kojarzone ze sceną hiphopową: Dr. Dre, Eminem, Kendrick Lamar i Mary J. Blige.

Mount Westmore - "Big Subwoofer", źródło: YouTube / SnoopDoggTV

Calvin Cordozar Broadus Jr., znany szerzej jako Snoop Dogg, jest jedną z najbarwniejszych postaci amerykańskiego rapu. Będąc wielką gwiazdą gatunku, wybrał się w podróż na Jamajkę, po której nie tylko zmienił wyznanie (z islamu na rastafarianizm), ale również przez jakiś czas kazał się nazywać Snoop Lionem. Jest weganinem, zaangażowanym w walkę o ochronę zwierząt. Jest też aktywnym biznesmenem, inwestującym nie tylko w przemysł muzyczny, ale też m.in. w gastronomię i gry komputerowe.

Przede wszystkim jest jednak muzykiem uwielbianym przez rzesze fanów. Ma w dorobku 18 studyjnych albumów o łącznym nakładzie 37 milionów egzemplarzy. Ma też na koncie sporą kolekcję nagród (m.in. American Music Awards i MTV Video Music Awards), choć akurat tej najcenniejszej, Grammy, nie udało mu się zdobyć, mimo aż 17 nominacji.

kc

Czytaj także

Snoop Dogg zapowiada nowy album "From Tha Streets 2 Tha Suites"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 13:09
Posłuchajcie singla "Roaches In My Ashtray".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Snoop Dogg planuje stworzenie autobiograficznego serialu

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 16:30
Obejrzelibyście taką produkcję?
rozwiń zwiń