Polskie Radio

The Weeknd z amerykańskim przebojem wszech czasów

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 16:07
Utwór "Blinding Lights" kanadyjskiego wokalisty ukrywającego się pod pseudonimem The Weeknd wspiął się na szczyt zestawienia przebojów wszech czasów listy "Billboard Hot 100". Zastąpił na nim piosenkę "The Twist" Chubby'ego Checkera sprzed ponad 60 lat.
The Weeknd
The WeekndFoto: mat. promocyjne Universal Music Polska

Singiel z utworem "Blinding Lights" ukazał się 29 listopada 2019 roku i nie był natychmiastowym sukcesem Kanadyjczyka. Zadebiutował na 11. miejscu listy "Billboardu", po czym spadł aż do szóstej dziesiątki notowania. Na szczyt zestawienia wdrapał się dopiero po czterech miesiącach od premiery i pozostał tam przez kolejne cztery tygodnie. Potem wiodło mu się tak dobrze, że dwa lata po wydaniu został ogłoszony najpopularniejszym singlem w historii listy.

źródło: YouTube / The Weeknd

Zestawienie singli wszech czasów sporządzane jest na podstawie punktacji przyznawanej za każde z zajętych miejsc w poszczególnych notowaniach "Billboard Hot 100". Od 2008 roku nieprzerwanie królował tam utwór "The Twist", nagrany w 1960 roku przez Chubby'ego Checkera. 80-letni teraz wokalista był bardzo dumny z wyróżnienia – do dziś na jego oficjalnej stronie internetowej można znaleźć grafikę informującą, że jego kawałek nie zostanie zdetronizowany aż do 2065 roku.

Z kolei 31-letni Abel Makkonen Tesfaye, znany światu jako The Weeknd, po raz kolejny może świętować sukces największego przeboju w swej dotychczasowej karierze. "Blinding Lights" został już wcześniej uznany za najczęściej odsłuchiwany utwór w serwisach streamingowych w 2020 roku (oficjalnie ponad 2,7 mld razy). W zestawieniu wszech czasów serwisu Spotify jest to w tej chwili numer dwa, tuż za piosenką "Shape of You" Eda Sheerana.  

kc

Czytaj także

Nowy album Adele – intymny list wysłany do dorosłego syna

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 10:41
Choć nowe płyty wydają dziś takie legendy, jak Sting, Robert Plant czy Willie Nelson, nie ma wątpliwości, że premierą dnia jest album "30" Adele. Po sześciu latach milczenia brytyjska supergwiazda wraca z piosenkami, które niemal na pewno podbiją serca milionów fanów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

American Music Awards – triumf koreańskiej myśli muzycznej

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 13:48
Koreański boysband BTS oraz amerykańska wokalistka Doja Cat – to najwięksi wygrani ceremonii wręczenia nagród American Music Awards 2021, która odbyła się minionej nocy w Los Angeles.
rozwiń zwiń