Polskie Radio

Mistrz rockowej ballady w akcji. Piotr Cugowski wystąpi w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 11:59
Jego specjalnością są rockowe ballady, ale świetnie czuje się też w bardziej dynamicznym repertuarze. Piotr Cugowski - były lider grupy Bracia - zaśpiewa na Trójkowej scenie w niedzielę 30 stycznia.
Piotr Cugowski
Piotr CugowskiFoto: mat. promocyjne / Michał Pańszczyk

Piotr Cugowski to jeden z najciekawszych męskich głosów w Polsce. Przez 20 lat był wokalistą zespołu Bracia, który założył wspólnie z bratem Wojciechem. Grupa wydała sześć studyjnych albumów i wylansowała takie hity, jak: "Nad przepaścią", "Wierzę w lepszy świat", "Niepisane" czy "Po drugiej stronie chmur".

W 2019 roku Piotr rozpoczął działalność solową. Jego debiutancka płyta nosiła tytuł "40", a promowały ją dobrze znane z anten stacji radiowych piosenki: "Kto nie kochał", "Zostań ze mną", "Daj mi żyć" oraz "Takich jak my nie znał świat". Oprócz rozwijania własnej kariery wokalista pomaga tym, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki na scenie - występuje w roli trenera w dziewiątej edycji programu "The Voice of Poland", a ostatnio w "The Voice Senior".

Jego wrażliwość muzyczna oraz swoboda poruszania się po różnych stylach sprawiają, że jest wokalistą bardzo cenionym również poza nurtem rockowym. Dzięki temu współpracował z gwiazdami światowej muzyki nie tylko z kręgu rocka (takimi jak John Lord z Deep Purple), ale również popu (Garou). Cugowski śpiewał też gościnnie na płytach wielu polskich artystów, m.in. Jana Borysewicza, Martyny Jakubowicz oraz Seweryna Krajewskiego.

Na Trójkowej scenie wokaliście będzie towarzyszył zespół w składzie: Jarek "Chilek" Chilkiewicz (gitara), Maciek Chilkiewicz (gitara), Wojtek "Pastor" Karel (bas), Borys "Maharadża" Sawaszkiewicz (klawisze) i Tomek "Nawrot" Nawrocki (perkusja).  

***

Na koncert Piotra Cugowskiego zapraszamy w niedzielę 30 stycznia o godz. 19.05. Transmisję będzie można śledzić na antenie Trójki oraz w mediach społecznościowych i na kanale YouTube stacji. Dostępny będzie również streaming wideo.

Zobacz więcej na temat: zapowiedź koncertu