Polskie Radio

Aerosmith odwołuje koncerty. Steven Tyler na odwyku

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2022 13:25
Grupa Aerosmith zmuszona była odwołać zaplanowaną na lato serię koncertów w Las Vegas, po tym, jak jej wokalista Steven Tyler ponownie pogrążył się w narkotykowym nałogu. Już wcześniej ogłoszono, że nie dojdzie do skutku europejskie tournée amerykańskich weteranów rocka.
Steven Tyler (Aerosmith)
Steven Tyler (Aerosmith)Foto: shutterstock.com

"Jak wielu z was wie, nasz ukochany brat Steven od wielu lat pracował nad swoją trzeźwością" – od takich słów rozpoczyna się komunikat opublikowany w mediach społecznościowych przez zespół Aerosmith. Dalej czytamy o operacji stopy, która wywołała u wokalisty taki ból, że ponownie sięgnął po narkotyki, po dziesięcioletniej przerwie od ich używania.

Po tej wpadce Tyler dobrowolnie zgłosił się do kliniki odwykowej, a grupa musiała odwołać koncerty w Las Vegas, zaplanowane na czerwiec i lipiec tego roku. We wrześniu Aerosmith ma wrócić na scenę. "Dziękujemy wam za zrozumienie i wsparcie udzielane Stevenowi w tym okresie" – napisali muzycy zespołu na koniec oświadczenia.

Wsparcie z pewnością przyda się wokaliście, który ma długą historię walki z uzależnieniem od narkotyków. Wspólnie z gitarzystą Aerosmith Joe Perrym już w latach 70. dorobili się przydomku "toksyczne bliźniaki". W swej autobiografii "Does the Noise in My Head Bother You?" Tyler wyznał, że na narkotyki wydał w życiu około 6 mln dolarów.

Na początku tego roku grupa Aerosmith odwołała definitywnie dwukrotnie przekładaną trasę koncertową po Europie, tłumacząc się przeszkodami natury logistycznej. W zamian za to zakontraktowano półroczną serię występów w sali Dolby Live w Las Vegas, mającą uświetnić 50-lecie zespołu. Jej pierwsza część została właśnie anulowana ze względu na niedyspozycję Stevena Tylera.

kc

Czytaj także

Joe Perry: Johnny Depp mieszka w domy pełnym muzyków

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 19:00
Już w najbliższy wtorek na warszawskim Torwarze odbędzie się koncert Hollywood Vampires. Zespół powołało do życia trzech artystów: Alice Cooper, Johnny Depp i Joe Perry. Z tym ostatnim rozmawiał Piotr Stelmach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tori Amos i Aerosmith odwołują polskie koncerty. Kto następny?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2022 16:03
Ze względu na niesłabnącą pandemię nie odbędą się zaplanowane na luty i lipiec tego roku koncerty Tori Amos i zespołu Aerosmith w Polsce. Niestety, wiele wskazuje na to, że nie będą to ostatnie odwołane koncerty zagranicznych gwiazd, które miały się odbyć w 2022 roku.
rozwiń zwiń