Polskie Radio

Polskie Radio drugie wśród najbardziej opiniotwórczych nadawców radiowych

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 16:34
Według rankingu IMM z maja br. Polskie Radio - kolejny miesiąc z rzędu - jest drugim najczęściej cytowanym nadawcą radiowym w kraju. Największą cytowalność spośród programów Polskiego Radia miało Polskie Radio 24, na które inne media powoływały się 685 razy. Anteny publicznego nadawcy były cytowane w maju 2022 roku w sumie 1178 razy, co daje Polskiemu Radiu szóste miejsce w rankingu ogólnym - uwzględniającym wszystkie media w Polsce.
Ranking najbardziej opiniotwórczych stacji radiowych w maju 2022 roku
Ranking najbardziej opiniotwórczych stacji radiowych w maju 2022 rokuFoto: Polskie Radio

Według najnowszego raportu IMM "Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce" z maja 2022 roku - Polskie Radio 24 znalazło się na wysokim, trzecim miejscu wśród najbardziej opiniotwórczych nadawców radiowych i miało największą cytowalność spośród anten Polskiego Radia - dokładnie 685 cytowań.

Na Program 1 powoływano się w innych mediach 358 razy, co pozwoliło mu zająć czwarte miejsce (awans o jedną pozycję w porównaniu z kwietniem). Z kolei Program 3 w zestawieniu cytowany był 135 razy (ósma pozycja wśród rozgłośni radiowych).

Polskie Radio pod względem sumy cytowań - z wynikiem 1178 - znalazło się na szóstym miejscu wśród najbardziej opiniotwórczych mediów w rankingu ogólnym, obejmującym: telewizję, prasę, radio i portale internetowe.

Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce maj 2022 Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce, maj 2022

Polskie Radio w rankingu cytowalności obejmującym stacje radiowe jako jedyne medium w Polsce ma trzy swoje anteny: Program 1 Polskiego Radia, Program 3 Polskiego Radia oraz Polskie Radio 24.

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich programów - Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

Zobacz także:

jp