Polskie Radio

Gwiazda brytyjskiej muzyki wraca na Eurowizję

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2023 18:43
Po 36 latach przerwy na scenę wrócił zespół Frankie Goes To Hollywood. Słynna w latach 80. grupa dała krótki koncert w ramach rozgrzewki przed zbliżającym się Konkursem Eurowizji.
Holly Johnson (Frankie Goes To Hollywood)
Holly Johnson (Frankie Goes To Hollywood)Foto: PAP/EPA/GEORGIOS KEFALAS

"Welcome to the Pleasuredome", "Relax" czy "The Power of Love" – za te wielkie przeboje brytyjskiej muzyki lat 80. odpowiada zespół Frankie Goes To Hollywood. Po fali sukcesów grupa dowodzona przez wokalistę Holly'ego Johnsona zniknęła ze sceny na ponad trzy dekady, a jej członkowie toczyli sądowe batalie o prawo do nazwy.

W minioną niedzielę (7 maja) muzycy pojawili się na minikoncercie w swoim rodzinnym Liverpoolu, by wykonać hit "Welcome to the Pleasuredome". Pierwszy od 36 lat wspólny występ odbył się w sali St George’s Plateau, gdzie już w najbliższą sobotę (13 maja) zostanie zorganizowany kolejny finał Konkursu Piosenki Eurowizji.

Polską delegatką na tegoroczną Eurowizję jest Blanka Stajkow. Aby jednak dostać się do wielkiego finału, będzie musiała przebrnąć przez półfinałowe eliminacje. O tym, czy jej się to uda, przekonamy się w czwartek wieczorem.

Czytaj też:

kc