Polskie Radio

Jerzy Jachowicz i Marek Wałkuski laureatami Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2023 19:05
Jerzy Jachowicz i Marek Wałkuski laureatami Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia za rok 2022. Uroczystość wręczenia odbyła się w czwartek, 18 maja, w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.
Jerzy Jachowicz i Marek Wałkuski laureatami Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia za rok 2022
Jerzy Jachowicz i Marek Wałkuski laureatami Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia za rok 2022Foto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Wybierając tegorocznych laureatów członkowie Rady Programowej Polskiego Radia uznali, że „dorobek zawodowy Jerzego Jachowicza stawia go na piedestale najlepszych dziennikarzy RP i stanowi niedościgniony wzór do zawodowego naśladowania. Jerzy Jachowicz to dziennikarz, publicysta uznawany za prekursora dziennikarstwa śledczego w Polsce, prowadzący autorskie audycje w Polskim Radiu 24”.  


Jerzy Jachowicz (pierwszy z prawej) na gali wręczenia Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia Jerzy Jachowicz (pierwszy z prawej) na gali wręczenia Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia

Usłyszeć go można na antenie Polskiego Radia 24 w soboty o godz. 9.05, gdzie prowadzi „Debatę w PR 24” i w niedzielę o godz. 9.05 w audycji „Przekładaniec Jachowicza”. Jest także jednym z prowadzących audycję „Stan rzeczy” – w poniedziałki o godz. 19.05.


Jerzy Jachowicz na gali wręczenia Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia Jerzy Jachowicz na gali wręczenia Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia

Drugi laureat, Marek Wałkuski, to wieloletni korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie. Rada Programowa Polskiego Radia doceniła jego relacje z najważniejszych wydarzeń światowej polityki oraz najwyższe kompetencje dziennikarskie. Redaktor Marek Wałkuski jest jedynym polskim dziennikarzem w stałym korpusie prasowym Białego Domu.


Marek Wałkuski (łączenie online) na gali Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia Marek Wałkuski (łączenie online) na gali Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia

Podczas uroczystości wystąpił kwartet smyczkowy Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie w składzie: Marcin Markowicz (I skrzypce), Piotr Kosarga  (II skrzypce), Urszula Rudnik (altówka), Mateusz Błaszczak (wiolonczela), który wykonał aranżacje na kwartet Melodii ludowych Witolda Lutosławskiego i znanych przebojów autorstwa prymariusza kwartetu Marcina Markowicza.


Kwartet smyczkowy orkiestry Polskiego Radia w Warszawie Kwartet smyczkowy Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie

Uroczystość w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana poprowadził Marcin Kusy – dyrektor-redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia.

Źródło: YouTube Polskie Radio

Nagroda Rady Programowej Polskiego Radia została ustanowiona w 2001 roku, jako laur dla wybitnych twórców radiowych, którzy najpełniej realizują ideę misji Polskiego Radia jako nadawcy publicznego, a także wyróżniających się szczególnymi wartościami tak pod względem treści, formy, jak i siły oddziaływania na słuchacza.

Mat.prasowe/id