Polskie Radio

Łukasz Drapała z nagrodą Jedynki i Jan Majewski z nagrodą Trójki na festiwalu w Opolu!

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2023 18:35
Łukasz Drapała laureatem Nagrody Jedynki w kategorii "Premiery" i Jan Majewski z nagrodą "Debiuty Trójki" na 60. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu! Łukasz Drapała na koncercie "Premiery" wykona utwór "Jeszcze jestem". Jan Majewski na koncercie "Debiuty" przed festiwalową publicznością zaprezentował piosenkę "Właściwie mi dobrze".  
Łukasz Drapała (drugi od z lewej) i Jan Majewski (drugi od prawej) z nagrodami Jedynki i Trójki. Z laureatami dyrektor radiowej Jedynki Marcin Kusy (pierwszy z lewej) i dyrektor Trójki Marcin Wąsiewicz (pierwszy z prawej) . W środku Marta Piasecka z TVP.
Łukasz Drapała (drugi od z lewej) i Jan Majewski (drugi od prawej) z nagrodami Jedynki i Trójki. Z laureatami dyrektor radiowej Jedynki Marcin Kusy (pierwszy z lewej) i dyrektor Trójki Marcin Wąsiewicz (pierwszy z prawej) . W środku Marta Piasecka z TVP.Foto: Polskie Radio

Łukasz Drapała, jako laureat Nagrody Jedynki, zagra koncert w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.

Łukasz Drapała to wokalista o charakterystycznej barwie głosu, autor piosenek i tekstów, znany przede wszystkim publiczności rockowej, a kojarzony jest głównie jako frontman takich formacji jak Chemia czy Łukasz Drapała & Chevy. Występował na wielu największych festiwalach i koncertach w Polsce, również telewizyjnych.


Posłuchaj
00:55 12403953_1.mp3 Łukasz Drapała nie krył radości z otrzymania Nagrody Jedynki

 


Moja muzyka to szczere piosenki, płynące z nich emocje i przekaz. Nie lubię o niczym i nie lubię dla samej rozrywki, płytkiej atencji, dla tła w windzie. Lubię o czymś. Przychodzę do Was w kapeluszu, z moją muzyką i słowem. Mam nadzieję, że jakieś zdanie, refren, zrobi Wam w duszy dobrze.

Po kilkunastu latach muzykowania w zespołach w 2022 roku rozpoczął karierę solową, stylistycznie zmierzając w kierunku alternatywnego popu i pop rock. 

Artysta jest w trakcie tworzenia materiału na swoją debiutancką płytę, której premiera zapowiedziana jest na wiosnę 2024 roku. Wcześniej pojawi się kilka singli zapowiadających album. Pierwszym z nich jest "Jeszcze jestem", który zaprezentowany zostanie w koncercie opolskich premier.

Źródło: YouTube Łukasz Drapała

Jan Majewski, laureat nagrody "Debiut Trójki" przed festiwalową publicznością zaprezentował utwór "Właściwie jest mi dobrze". 

Nagrodzona piosenka powstała we współpracy z Anną Wyszkoni. – Piosenka jest o relacji między partnerami, o tym, że często nie chcemy się zmieniać i dostosowywać do drugiej osoby i że też często nie powinniśmy tego robić – opowiada artysta. – Utwór pochodzi z mojego debiutanckiego albumu, który się ukaże za jakiś czas. Utożsamiam się ze wszystkimi piosenkami, które się na nim znajdą – dodaje.

"Debiuty Trójki" to nagroda przyznawana na opolskim festiwalu od 2021 roku. Otrzymują je najbardziej obiecujący debiutanci występujący w Opolu. Uhonorowany nią artysta, oprócz pamiątkowej statuetki, otrzymuje szansę zaprezentowania swych umiejętności podczas koncertu w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Źródło: YouTube Trójka 

– Mam nadzieję, że przede mną jeszcze wiele koncertów – mówi zdobywca nagrody Trójki. – Wierzę też, że muzyka będzie mi towarzyszyć do końca życia.

Źródło: YouTube Jan Majewski

Artysta otrzymał również Nagrodę Publiczności i czek o wartości 20 tysięcy złotych. 

id