Polskie Radio

80. Tour de Pologne w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2023 16:13
Transmisje, codzienne relacje, poranne i wieczorne serwisy, plenerowe wydania audycji specjalnych, wywiady z czołowymi zawodnikami, podcasty oraz serwis tematyczny poświęcony 80. edycji Tour de Pologne – to wszystko przez 7 dni na antenach Polskiego Radia - jedynego radiowego patrona medialnego wyścigu. Dziennikarze Polskiego Radia byli obecni zarówno na startach jak i metach poszczególnych etapów.
80. Tour de Pologne 2023 w Polskim Radiu
80. Tour de Pologne 2023 w Polskim RadiuFoto: mat.prasowe

Przez tydzień na antenach Polskiego Radia nadawaliśmy relacje z trasy wyścigu. Dziennikarze pokazywali pracę organizatorów, jechali z peletonem i lecieli helikopterem nad kolarzami. Dzięki temu słuchacze mogli poczuć atmosferę i emocje jubileuszowego Tour de Pologne podczas całej ponad 1100-kilometrowej trasy.

Ekipa radiowej Jedynki w składzie - Andrzej Grabowski, Krzysztof Kuzak, Maciej Sampolski i Maciej Serzysko - nadawała relacje i programy z trasy wyścigu. Dzień przed startem - w piątek 28 lipca - słuchacze mogli usłyszeć relację z prezentacji ekip w specjalnym „Studiu Tour de Pologne”.

Program 1 Polskiego Radia nadawał codzienne relacje na żywo m.in. w „Sygnałach dnia” (godz. 7.40), magazynie „W samo południe” (12.00-13.00) oraz w „Ekspresie Jedynki” (15.00-17.00). Informacje o imprezie pojawiały się też w „Aktualnościach Jedynki”, serwisach sportowych, „Kronice Sportowej” i wieczornym „Studiu Tour de Pologne”, podczas którego podsumowywano kolejne etapy.

Radiowa Trójka prowadziła dwa razy dziennie na żywo studio Tour de Pologne (godz. 7.20 i 17.20), w którym na bieżąco można było wysłuchać aktualności z trasy, ciekawostek o atrakcjach turystycznych w okolicy przebiegu wyścigu, reportaży i rozmów z uczestnikami.

Dariusz Urbanowicz i Jakub Niziński relacjonowali z Karpacza finisz etapu, w tym jeden z najbardziej spektakularnych podjazdów pod Orlinek. Radiowa Trójka towarzyszyła wyścigowi od momentu prezentacji drużyn w Poznaniu, do ostatniego - rozpoczynającego się w Zabrzu - etapu.

Źródło: YouTube Polskie Radio

Polskie Radio przygotowało też serwis specjalny poświęcony Tour de Pologne 2023, w którym znalazły się opisy etapów z mapami, aktualności z trasy, artykuły, wywiady oraz informacje na temat historii wyścigu i polskiego kolarstwa.

Źródło: YouTube Polskie Radio

Czytaj także:

Mat.prasowe/id