Polskie Radio
Section05
Czesław Lang

TYLKO U NAS Tour de Pologne da przykład innym? Czesław Lang: Oczy świata będą na nas zwrócone

W środę w Chorzowie rozpocznie się 77. edycja kolarskiego Tour de Pologne, który w tym roku został wyjątkowo skrócony do pięciu etapów. - Trzy ostatnie etapy będą za to bardzo wymagające. Liczę, że przeprowadzimy wyścig bezpiecznie i będzie to wspaniała promocja dla naszego kraju - zapewnił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dyrektor wyścigu Czesław Lang. TdP będzie pierwszym wieloetapowym wyścigiem z cyklu UCI World Tour po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. 
Zobacz więcej na temat:  Tour de Pologne SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo Czesław Lang koronawirus TYLKO U NAS

TYLKO U NAS Spragnione kolarstwa gwiazdy przyjadą na Tour de Pologne? Czesław Lang: "Spodziewam się kolejki chętnych"

Decyzja Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o przełożeniu Tour de France wpłynęła też na zmianę terminu Tour de Pologne, który ma zostać rozegrany na początku sierpnia. - Na pewno zawodnicy są spragnieni kolarstwa i spodziewam się kolejki chętnych, by u nas wystartować - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dyrektor polskiego wyścigu Czesław Lang. 
Zobacz więcej na temat:  kolarstwo szosowe Kolarstwo Tour de Pologne Czesław Lang Koronawirus w Polsce koronawirus

77. TOUR DE POLOGNE Co z 77. Tour de Pologne? Czesław Lang: jesteśmy gotowi

- Tour de Pologne stoi pod znakiem zapytania. Czy go zorganizujemy? Mam nadzieję, że tak. Jesteśmy gotowi, mamy trasę, sponsorów, ale czekamy jak to wszystko się rozwiąże - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Czesław Lang, dyrektor generalny TdP. Tegoroczny "Wyścig dookoła Polski" zaplanowany jest w dniach 5-11 lipca, jednak większość wydarzeń sportowych na świecie jest odwoływana bądź przekładana na inny termin z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.
Zobacz więcej na temat:  Tour de Pologne Kolarstwo koronawirus Koronawirus w Polsce Czesław Lang SPORT kolarstwo szosowe