Polskie Radio
Section05
Tour de Pologne

Ruszyły zapisy na ORLEN Tour de Pologne Amatorów 2024 i ORLEN Lang Team Race!

- Jesteśmy już gotowi i otwieramy zapisy na ORLEN Tour de Pologne Amatorów oraz ORLEN Lang Team Race! Poprzedni sezon był bardzo udany i wierzę, że kolejny będzie jeszcze lepszy! - zapowiada Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z Moskwy i organizator wyścigów kolarskich. Jak będzie wyglądał kalendarz i gdzie można się zapisać?
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tour de Pologne Kolarstwo kolarstwo szosowe Czesław Lang Tour de Pologne 2024

TYLKO U NAS 95 lat temu ruszył pierwszy Tour de Pologne. Czesław Lang: historia TdP jest historią Polski

7 września 1928 roku kolarski peleton po raz pierwszy ruszył w Polskę. Historia największej dzisiaj corocznej imprezy sportowej w naszej części Europy zaczęła się w Warszawie. – Wiemy, że musimy patrzeć w przyszłość, bez przerwy rozwijać wyścig, ale pamiętając też o jego bogatej historii, która pisała się razem z historią naszego kraju – mówi dzisiaj dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo kolarstwo szosowe Tour de Pologne

TYLKO U NAS Tak się robi wyścig kolarski! Przeżyjmy jeszcze raz Tour de Pologne 2023

Czesław Lang i jego Lang Team myśli już o kolejnej edycji Tour de Pologne i zapewnia, że termin nie pokryje się z igrzyskami olimpijskimi w Paryżu, tymczasem specjalnie dla fanów kolarstwa pokazujemy materiał z  80. Tour de Pologne pod nazwą "przeżyjmy to jeszcze raz" - oj działo się, to był piękny czas, do którego warto wrócić.   
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo kolarstwo szosowe Tour de Pologne Tour de Pologne 2023

80. Tour de Pologne w Polskim Radiu

Transmisje, codzienne relacje, poranne i wieczorne serwisy, plenerowe wydania audycji specjalnych, wywiady z czołowymi zawodnikami, podcasty oraz serwis tematyczny poświęcony 80. edycji Tour de Pologne – to wszystko przez 7 dni na antenach Polskiego Radia - jedynego radiowego patrona medialnego wyścigu. Dziennikarze Polskiego Radia byli obecni zarówno na startach jak i metach poszczególnych etapów.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Tour de Pologne Czesław Lang

TYLKO U NAS TdP przywołał wspomnienia eksperta ze "szczenięcych" lat

80. Tour de Pologne dobiegł końca. Zadowolenia z przebiegu naszego narodowego wyścigu kolarskiego nie krył Bartosz Huzarski, do niedawna czołowy polski kolarz, a dziś komentator telewizyjny. - Już przed startem w piątek wiedzieliśmy, że Matej Mohorić jest szybszy od Joao Almeidy i wyjdzie zwycięsko z pojedynku o triumf w Tour de Pologne - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo Tour de Pologne Tour de Pologne 2023 Bartosz Huzarski