Polskie Radio

Zespół Aerosmith odwołuje koncerty. Steven Tyler bez głosu

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2023 19:44
Grupa Aerosmith zmuszona była odwołać nadchodzące, amerykańskie koncerty pożegnalnego tournée. Wszystko przez uszkodzenie strun głosowych, którego nabawił się wokalista Steven Tyler. Lekarze zabronili mu śpiewać przez co najmniej miesiąc.
Steven Tyler ma zakaz śpiewania przez miesiąc
Steven Tyler ma zakaz śpiewania przez miesiącFoto: MARIO ANZUONI / Reuters / Forum
  • Zespół Aerosmith jest obecny na scenie od ponad 50 lat. Przez niemal cały ten czas gra w niezmienionym składzie. 
  • Rozpoczęta na początku września trasa koncertowa Peace Out ma być pożegnaniem legendarnej grupy z fanami.
  • Na skutek kontuzji Stevena Tylera odwołane zostały koncerty w Detroit, Chicago, Waszyngtonie, Toronto, Raleigh i Cleveland.

"Ze złamanym sercem muszę poinformować, że otrzymałem ścisłe zalecenie lekarskie, aby nie śpiewać przez najbliższe 30 dni. Uszkodziłem struny głosowe podczas sobotniego koncertu, co skutkowało krwawieniem. Będziemy zmuszeni przesunąć kilka dat, aby móc powrócić i dać wam show, na jaki zasługujecie" – napisał w mediach społecznościowych Steven Tyler.

Ogłoszone wiosną 2023 roku pożegnalne tournée zespołu Aerosmith od początku nie pozbawione jest problemów. Najpierw okazało się, że perkusista Joey Kramer nie będzie mógł dołączyć do kolegów, ponieważ musi "skupić całą uwagę na swej rodzinie i na zdrowiu". Teraz, zaledwie po trzech koncertach, trasa została przerwana przez kontuzję Stevena Tylera. W ubiegłym roku grupa musiała odwoływać występy w ramach stałej rezydencji w Las Vegas, po tym jak wokalista po raz kolejny trafił do kliniki odwykowej.

Czytaj też: 

kc